14.03.2019 CUMARTESİ İSTANBUL

14.03.2019 CUMARTESİ İSTANBUL

İki altılı olunca yoğun oluyor, vakit kalmıyor, yazma işimiz zorlaşıyor. Bugün birde Adana'da 10 koşu, İstanbul'da 9 koşu var ki hepsini detaylı yazalım desek can dayanmaz.

1.Koşu: Son koşularında beklediğim yarışlarını yapamayınca geri alınıp toparlanan ve bu koşuya iyi hazırlanan SMART DIAMOND (8) takip atım ve dinçlikle çok iyi koşmasını beklediğim isim. İsmini ilkkez duyduğum İbrahim Sefa Söğüt ile koştuğu üç yarışın ardından Ayhan Kurşun ile çok daha etkili koşacağını düşündüğüm VICKY BARON (9) öncelikli rakip.  Kocakaya'nın bindiği ilk iki yarışında güzel koşmuş bugünde yüksek AGF çıkmış PERSIAN ROSE (6) bu ikilinin rakibi görünüyor.  Bu koşuda aklıma takılan EL KIZI (3) ve VOLİMTE (10) geniş kuponlarda olabilir.

2.Koşu: DARK PHOENIX (2) bu mesafede kazandığı yarışta gayet başarılı olmuşken hemen arkasında bitiren SMART GIRL (3) ü geçmişti ama bu iki ismin bugün için birbirinden hiç farkı yok gibi duruyor. İki safkanda uygun kilolu ve ikisi de rakiplerine göre avantajlı durumda.  Hangisi kazanırsa şaşırmam.  Dıştan yaptığı sprint ile kazandığı koşuda beğendiğim son yarıında Kocaeli de başarısız olsa da benim vazgeçmediğim BABA ARON (6) üçüncü isimdir geniş kuponlarda olabilir.

3.Koşu: Son yarışında çok ağır kilo ile beklenen yarışını yapamayan CANKURTBEY (1) ile bu gruba göre biraz daha kaliteli gözüken BUDAKHAN (3) rakiplerinden ayrılmış durumdalar ama yarışı süratlendirecek isim olmadığı için önde kim yarışı kabul eder ağır tempoda koşuyu forse ederse o çok şanslı olacak gibi görünüyor. Bu iki ismin bekleme yarışı yaptığı ve sonlarda gelip yarışa hakim olmak isteyeceği düşünülürse, rakipleri içinde akıllı bir jokey çıkar önde ağır tempoda kaçmayı becerirse bitirme ihtimali de var. Buraya CEVHERİZADE (8) de öncelikle ekleyelim ama yer kalırsa SİNANLI (6) ile AMANKAYA (7) yazmaya çalışalım..

İlk iki ayak sürprize açık görünüyor. Buralarda çok ismi kuponumda değerlendirdim..

3.Ayak: Günün favori ile bitecek  koşularından biri... İçimden favoriye Halis Karataş bindiği için yazmak gelmiyor ama yarışı neresinden çalışırsam çalışayım ULAN BATOR (3) birinci çıkıyor. Karataş'ın bizi sevmediği gerçektir ama Açık yarışta bize inat gelmemezlik yapmaz, saldırır bu parayı bırakmaz, son günlerde büyük yarışlarda gösterdiği  iyi performansını burada devam ettirebilir. Bursa'da yaptığı hazırlıklar ile göz dolduran bu safkan dilenirse tek bırakılabilir. Ben sahadan JEDİ (6) geçilmez bilgisini aldım. Bu safkanı yakın takip eden arkadaşlarımzı son işlerinde harika performanslar gösteren bu safkanın son kazandığı Kısa Vade yarışa göre çok daha iyi durumda olduğunu, Ulan Bator'un arası olduğu için eksik koşması durumunda, son yarışında geçtiği rakipler yanındabugünde kazanacağını söylüyorşar. Tabi yer varsa bu iki ismin yanında İkincilik sevdalısı JACK SPARROW (5)  oynanabilir.

4.Ayak: İlginç bir koşu... Koşu şartları bazı isimleri çok ağır kilo yaparken beş atı da 50 kilo civarına düşürmüş ki bu düşenler içerisinde RED TORNADO (3) ile UĞURBABAM (4) bence bu avantajdan çok iyi yararlanacaklar. Yine 50 kilo koşacak, son günlerde çok formda görünen HARPUT RÜZGARI (5) Mertcan Çelik ile yazılacaklardandır. Ben ağır kilolular FIREY ATEŞ (2) ile BORANTAY (1) ilavelerini geniş kupona yapıyorum....

5.Ayak: Bugün dinçlik ile koşacak olan SNOWWALTZ (9) büyük ihtimal yine kaçmaya çalışacak GIRL GONE BAD (5) ile yarışa tempo verecek isim olacak. Bu ikiliyi takipte kalacak TITANIUM (10) yarışın üçüncü şanslı ismi olarak görünüyor. Sabah konuştuğumda CRASSULA (3) ismi üzerinde durulmuştu onuda yazalım ve BIANCA CAPELLO (2) ilavesinide geniş kuponlar ayapalım..

6.Ayak: Böyle rakipler bulunca HAZAR DENİZİ  günün büyük favorisi ve Mehmet kaya ile kapanışı yapacak isim olacaktır. Bu grubu bu kilo ile kolay geçer Mehmet Kaya kendi atıyla kayıp yapmaz veya başka hesaplar içine girmez ise kazanıp bize günü güzel bitirtir.

1. ALTILIM 
1.AYAK: 8.9.6
2.AYAK: 2.3

3.AYAK: 1.3.8
4.AYAK:
2.9.10. 4.11.5.8
5.AYAK:
14.9.10.5.11.4.8
6.AYAK:
3.6

2. ALTILIM
1.AYAK: 2.9.10. 4.11.5.8
2.AYAK:
14.9.10.5.11.4.8
3.AYAK:
3.6

4.AYAK:
3.4.5. 2.1
5.AYAK:
9.5.10
6.AYAK:
1-HAZARDENİZİ

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments