13.03.2020 CUMA KOCAELİ

13.03.2020 CUMA KOCAELİ

Çok standart bir kurgu ile oynayıp ilk ayak ekürilerden RASİM KAPTAN ile LIONEFE, üçüncü ayak SEVEN GIRL, İLHAM KIZIM, sonra KAPAKLICAN, devamında KIZIM AZRA ile bugün simitçi altılısı yapma şansımız var.  Ben büyük ikramiye hedeflemeden, bu çeşit bir kurgu ile ikinci ve son ayak çok at yazıp 100 lira ikramiye bekleyenlerden olmayı tercih etmek istemiyorum ama kurgu beni ona yönlendiriyor.

1.Ayak: Günün en güzel yarışlarından biri ilk ayağa gelmiş. RASİM KAPTAN (3) önde gidecek rakibi olmadığı için çok kapışıp yıpranmaz, kendi temposu ile yarış içinde iyi bir yer tutar giderse sonunuda güzel getirip bugün kazanabilir. Son kazandığı koşuya göre daha zor bir yarış olmasına rağmen LIONEFE (7) uygun kilo ve her mesafedeki iyi koşularını baz aldığımda bugün öncelikli rakip olarak görünüyor. Öncelik bu iki isimde olacak.  Orta halli kuponlar için Uygun kilosu ile PENGUEN (5) öncelikli rakip ama her ne kadar ağır kilo ile koşsa da WARM BLOODED (1) var, yazılmadan olmaz. Dikenciklerin her atı takip atımız her zaman oynarız geniş kupona GAUDİ (8) de ekleyelim.

2.Ayak: Bu koşuyu geçen yarış Torosdağı'nı geçmiş UZUNBEY kazanır demek içimden gelmiyor. Burada özellikle dikkatinii çekmek istediğim isim Kaizbert'in iki yarış görmüş bugün çok sürprizde çıkan KEREM (13) isimli safkanı. Acayip koşu şekli var üçüncü yarışında 2000 metrede kazanma ihtimali bence var ve gelirse kupon bırakmaz gibi görünüyor. Cemal Paso kim daha dördüncülükten öteye gitmemiş te diyebilirsiniz o zaman yazmayın takip edin bir sonrakinde değerlendirin, bu safkanı unutmayın. Bu koşuya çok at yazdım burada sürprizi aradım bakalım beklediğimiz şekilde patlayacakmı.

3.Ayak: Önde yarışı sürükleyecek SEVEN GIRL (2) ve İLHAMKIZIM (3) birbirini yerse  en son yarışında etkili koşan JUDY FAST (4) devreye girebileceği bir koşu. Yarışın gidişatı sonuca direk etki eder ama favorilere binen jokeylerde önde birbirlerini yemez bu mesafede çok zorlamazlar düşüncesindeyim. Biri kaçar diğeri arkasına yatar Judy Fast'e koşmazlar muhtemelen idareli giderler.

4.Ayak: Günün teki KAPAKLICAN (4) Ayhan Kurşun ile bu pistte kazandığı son yarışında çok beğenilmemiş olsa da bugün yine geçebileceği rakipler yanında koşuyor. Bu mesafelerde kazanan safkan 1500 metre mesafede çok etkili görünmese de kazanmayı başarmış bir isim ve kalitesini ters mesafede kazanarak son yarışında  göstermiş oldu.  Rakiplerinin hepsi beklerken kaçacak safkan 1200 metrede beyaz bayrak ayna yapar.

5.Ayak: verdiği uzun aradan sonra sen ebaşında bir yarış görüp arkasından Bursa'da iki güzel koşu kazanan KIZIM AZRA (1) son yarışında İstanbul'da sentetikte iyi rakipler yanında dördüncülük aldı. Bugüne kadar 7 yarışını beraber koştuğu ve 4 tanesini kazandığı jokeyi ile koşuya katılıyor. Safkanın stili icabı önde kaçacak SINGLE CAR (6) ın arkasında beklemesi ve sonlarda gelip rakibini atlatıp kazanması lazım. Geçemezse Single Car kazanır ama bu Ayhan Kurşun'un zamanında yürümemesi ile olabilir. 

6.Ayak: Son yarışlarında hep üzerine koyan ve bugünde ekürisi ile beraber çok şanslı olacak diye düşündüğüm YEŞİLGÖZLÜ IRMAK (14) başa koydum.  Başta da dediğim gibi buranın sürpriz bitmesini bekliyor çok at yazıyorum ama sıralamama bakın aşağıdakiler daha şanslı olacak gibi görünse de ters bir at bekliyoruz umarım kazandırırız.

GENİŞ KUPON

1.AYAK: 3.7.5.1.8
2.AYAK: 13.5.1.2.6.8.9.10.3
3.AYAK: 2.3.4
4.AYAK: 4-KAPAKLICAN

5.AYAK: 1.6 

6.AYAK:
14.3.1.11.12.13.4.2

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments