12.03.2020 PERŞEMBE İZMİR

12.03.2020 PERŞEMBE İZMİR

At yarışı keyif almak için oynanır, heyecan aranır, yüksek ikramiye hedeflenir ama 2020 de Deprem, Savaş, şehitlerimiz derken birde Korona Virüsü ile tanışınca, kafamız hep başka şeylerle dolu oluyor, keyfine bir türlü varamıyoruz.

Tabi birde yurt içi yarışlarda karşılaştığımız alavere dalavereler var, onları da ekleyince hiç zevk vermiyor.

Yinede elimizden geldiğince İzmir yarışlarını yorumlamaya çalışalım, son dakika bilgileri de aldım, umarım duyumlarda iyi denk gelir biraz heyecan yaşarız.

İlk ayaktaki özel atımız ÇATALKAYA... 50 kiloluk safkan ben yorum yazarken 4.85 Agf oranı ile yedinci at durumunda. İki yarış önce AKARCAKHAN arkası üçüncü kalmıştı bugün o yarışa göre daha iyi durumda bilgisi geldi. Kaçıp bitiririz diyorlar, kovalayan olmaz ise şansı çok artar bilginiz olsun. Son yarışını Handikap 14 koşup kazanan ÇINARBEY favori çıkmış. Bu sefer Handikap 16 koşacak rakipler bence biraz daha iyi ve işi çok kolay değil. Devamında BAVO BRAO, CONGENIAL SON ve GÜÇLÜKIZ diyelim.

İkinci ayak POWERMAN için Maidenden çıkma günü olur. Gökhan Kocakaya ile ilk Şartlı 1 koşusunda ikincilik alan safkan 1400 metreyi 1.30 içinde koşmuştu. Bugün yarışın uzaması safkan için büyük avantaj olarak görünüyor. Hem kardeşi hem ekürisi olan LOZAN gibi bu safkanda çok başarılı yarışlar yapacak durumda ve Gökhan Kocakaya bu ekürinin atlara ayrı bir güzel biniyor. KAzanmasını bekliyor tek rakip gördüğüm BY THE TIME biraz geride tutuyor farklı bir kurgu yaparsanız yazmanızı öneriyorum.

Biz Haskaraca koşsa burada yanına at yazmazdık ama iyiki koşmamış biraz geri almışlar ŞARLO'ya kazanacağı yarış kalmış. Totosunda iki tane birincilik var diye DEMİRBARS favori çıkmış ama benim görüşüm ŞARLO'nun bu yarışı kazanacağı yönünde.

Dördüncü ayakta MY SULTAN'da tek düşünülebilir ama İzmir bana BEYZA SULTAN'sız oynama diyor. Ufak kupon 1-3 geniş kuponda SANBERK ve GÜLŞEKER ilave. Kaya ailesi ikişer attan 4 eküri koşmuş, önde set kursalar birini alıp getirirler diye düşünen, iki at yazıp dört at yazmış olup bekleyebilir.

Normalde bizim İzmir ekibimiz beşinci ayağı çok tehlikeli yarış olarak söylerken, Farklı bir kanal, saatçi arkadaşlarımızda İSTANBUL ATEŞİ geçilmez dedi. Bu kadar çok tek alternatifi olunca ve bu atlar favori çıkınca altılı para vermeze doğru gidiyor. BERCESTE ve DEMİRNUR öncelikli rakip tutup WINNER DANCER ile MISKY BABY geniş kuponda düşünüyorum.

Son ayakta mümkün olduğunca kalabalık tutup bari burası patlasın dedim ama CİHANTAYIM ile ORKİ başta düşünüyorum, TAKİEFE ile YETMALİ öncelikli rakip görüyorum.

 ALTILIM: 50 TL 

1.AYAK: 9.5.8.4.7.3
2.AYAK: 4-POWERMAN
3.AYAK: 3-ŞARLO
4.AYAK: 1.3.4.7
5.AYAK: 1.2.3.5.4 
6.AYAK: 7.14.8.1.6.3 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments