09.03.2020 PAZARTESİ BURSA

09.03.2020 PAZARTESİ BURSA

Başta söyliyeyim çok standart bir kurgu çıktı, cazip bir tek veya sıfır puanlı bir favori at çıkaramadım. Bu şekil kurguları size vermeyi pek sevmiyorum ama bugün Bursa hep plase plase gelirse, bizim tekimizle sermaye yapılacak bir ikramiye verebilir. Ben ufak kuponu oynayıp risk almadan büyük ikramiye beklemeden günü geçireceğim. 

1.Ayak: Günün en güzel yarışı ilk ayağa gelmiş. CANGÜVEN (3) önde çok kapışıp yıpranmaz, kendi temposu ile yarış içinde iyi bir yer tutupgiderse, verdiği aradan sonra gördüğü iki yarışında formunu yükseltmesi ile  zor bir yarış olmasına rağmen favorim. BAŞBELA (7) uygun kilo ve her mesafedeki iyi koşularını baz aldığımda bugün şanslı olabilir. Hatırlarsanız bu safkan için hafif kilo ile koştuğu her yarış çok başarılı olabilir diye yazıyordum, kendisine uygun yarış denk getirip ağır kilo ilede kazanmıştı.  Ekürilerden TREVI FOUNTAIN (2)çeşitli illerde neresi denk gelirse koşuyor, Frankensteın çok uygun kilosu var onlarda yazılmadan olmaz. GALYALILAR (5) takip atımız her zaman oynarız. APOPHIS (6) dirençli yapısı ve Hişman Çizik faktörü ile düşünülmeli. Bu beş isimle geçmenizi tavsiye edebilirim bende ufak kuponda beş at yazdım ama geniş oyunlarda ilk ayak BLACK ADLER (4) ve NEDİMHAN (1) ilaveleride olmalı.

2.Ayak: Bu Handikap 14 yarışta sivrilen at LADY MAYA (4) olarak görünüyor. Bu safkan aslında satıldı ama kazan öde bir ufak bakiye kaldı o yüzden eski sahibine koşuyor. Verdiği 3 aylık arada safkanın hazırlıkları iyi olsa da yarışta ciddi rakipleri de var. Rakipleri içinde en dikkat çekeni ise CELALİYE (2) olarak görünüyor. Bu safkanın Kocaeli'de son koşusunda ikinciliği güzel ama aynı aprantisi ile bugün olmasa biraz üstüne koyabilecek biriyle start alsa daha iyi sonuç alabilirdi. Bu iki safkanı başa koyalım ama bugün önde çok sert tempo yapar Celaliye'yi bozarsa son yarışında kazandığı performansı tekrarlayabilecek BLACK OR WHITE (5) diğer şanslı isim olabilir. UMAY (9) eli kulağında her yarış iyi koşup kendini birinciliğe atamayan isimlerden biri. Ben ufak altılımda bu dört ismi yazıp geçtim ama geniş kuponda Bursa'dan çok iyi koşacak bilgisi gelen THE BEST BUSE (7) ve ESTELA (8) ilavesi yaptım.

3.Ayak: Önde yarışı süratlendirecek AYTEMİZ (1) ve FOR THE KING (3) birbirini yerse  en son yarışında etkili koşan AK DOAMOND (2) devreye girebileceği bir koşu. İstanbul ppistinde safkanı çalışıtran Sefer Demir'i bu yarış için Bursa'ya götürdüler  ve INDIAN DADY (5) ile çok iyi koşmasını bekliyorlar ve Tokaçoğlu ile koşan INIDAN MOST (6) ta geniş kuponda olacak isimlerden biri. Yarışın gidişatı sonuca direk etki edecek diyebilirim, ağır tempoda önde yalnız kalacak biri çıkarsa  çıkıp gelebilir, For The King ile Aytemiz'in mücadelesi çok sert tempoda olursa o zaman diğerleri devreyegirebilir, tamamen yarışın gidişatına göre koşu şekillenebilir, dikkatli olmak lazım.

4.Ayak: Günün teklerinden biri olabilecek KICK COLLEEN (3) Tokaçoğlu ile bu pistte kazandığı ve son olarak İzmir'de ikinci kaldığı koşular  sonrası bugün yine geçebileceği rakipler yanında koşuyor. Bu mesafelerde kazanan safkan uzun mesafede İzmir'de  ikinci kalınca kalitesini ve uzun kısa demeden iyi koşacağını da göstermiş oldu.  Bursa pistinin önde kaçanlar için avantaj sağladığı malum ve bugünde Sarperhan ile Angry Bull önde bu avantajı kaybetmemek adına biraz ciddi tempo yaparlar. Onların durduğu yerde de KICK COLLEEN devreye girer ve yarışı kazanır görünüyor. Öncelikli rakip Bratislava daha sonra kaçıp bitirebilecek Sarperhan ters kurgu yapanlara önerimdir.

5.Ayak: BUĞDAT TANESİ (4) bu Maiden koşuya son yarışlarını beraber koştuğu jokeyi ile katılıyor. Safkanın stili icabı öndekaçanların arkasında bekler sonlarda gelir ama son İstanbul yarışında bunu beceremedi, sentetikte yürümedi. Bugün önde  temposunu koyup bitirmeye çalışacak bir isim yok gibi görünüyor  ama MAYDANOZ (8) iddialı söylemler duyuyorum. Yarış gören safkanın bunu yapacak gücü var ve yanına geldiler diye temposunu çok yukarılar çıkarmaz ise, idareli gidip nefesini kontrol ederse yaptığı uzun çalışmasında da çok beğenilen safkan kazanabilir. Bu yarış Bursa'dan ADALIÖZLEM (1) çok iyi koşacak bilgisi geldi. Yine önerilenlerden biri BAŞKURT GÜLÜ (3) rakipleri eksik koşarsa devereye girebilir.

6.Ayak: Son yarışlarını gayet başarılı koşmuş, uzun mesafelerdeki başarısını aynen bugünde sürdürüp kazanacağını düşündüğüm Mustafa Çiçek'li ALTINBAY (5) benim bugün alternatif tek adayım oldu. Beraber koşmuş olduğu bugünkü rakibi KOBRARECO (7) son yarışında boyunla geçildiği rakibinden rövanşı alabilecek durumda olup, cazip isim olarak değerlendirilebilir. Çok ters bir isim arayanlar bir türlü kazandıramadığım MİLYONER (13) yazabilir.

ALTILI
1.AYAK: 3.7.2.5.6
2.AYAK: 4.2.5.9.7.8
3.AYAK: 1.3.2
4.AYAK: 3-KICK COLLEEN

5.AYAK: 4.8

6.AYAK:
5.7


BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments