01.03.2020 PAZAR ADANA

01.03.2020 PAZAR ADANA

Her gün olduğu gibi Altılıyı ne kadar cazipleştirmek istesekte, bazı yarışlarda kazanacak isimleri bulmak mümkün olmuyor. Dün pist koşulları Adana'yı çok etkiledi, yağan yağmurlar pisti çamur yaptı, bazı isimler uçtu geldi, çözmemiz mümkün olmadı. Samet Erkuş Adana'da hep takibimdeydi dün yazmadık bombaları yaptı. Bugün Çelik kardeşlere dikkat biri ile favori çıkıp diğeri ile vurabilecekleri yarışlar var.

1.Ayak: İlk ayakta Şartlı 5 koşuda denk güçteki safkanlar yarışıyor ve 1800 metre mesafede ÇİM pistte, bu senenin ilk çim yarışında bir kaç ismin çok şansı var. Ben geniş kuponda burayı biraz kalabalık tutarak altılıya başladım ve cazip bir sonuç aradım. Geçen yarış kumda dön dolaş yapan, esasçim yarışlarını heefleyip ara veren ve gördüğü yarış ile nefes açıp burayı hedefleyen HEVA (11) özellikle çok iyi koşmasını beklediğim bir isim. Normalde bu isim önlere yakın gider ama son yarışında bekleme yarışı tercih eden safkan hiç yarışa karışmamıştı. Bugün istediği tempoda gidecek koşuda yarışın liderliğini isteyecek çıkışla birlikte öne gelecek ama fazlada ısrar etmeden kaçan olursa arkasın ayatıp bekleyecek. Ali Kaçmaz 52 kiloluk sıkletinin avantajıyla koşuyu rakiplerinden çekip alabilir. Çelik kardeşler kendisini zorlar ama RÜZGARHANBEY (8) çimde dah a başarılı, ATEŞYELE (2) nin kapalı kutu olduğunu söyleyelim, ilk çim yarışına çıkacak, Annesinin başarılı çim performansını gösterirse etkili olabilir. Bu üçlü ufakkuponda olacak geniş oyunda SILVER CLOUD (1), QUEIMADA GRANCE (7) ve KEREMYELE (4) ilavesini yapacağım.

2.Ayak: Kısa mesafeli Handikap 14 koşuda iki tane Çelik kardeş LEVENTBEY (6) ile SÜPERBABA (4) ön plana çıkıyor. Her yarış yazıp bri kere kazandıramadığımız Leventbey biraz mücadele gücü gösterse kazanır derdim ama her yarış mutlaka geçilecek birini buluyor. Bu safkan farklı stilde koştu, bazen öne yakın gitti, son yarışında daha çok bekledi ama hep aynı yerlerde bitirdi. Bugün kısa mesafede hızlı gitmesi gereken ama ısrarcı olacak isimlerin daha az şanslı göründüğü yarışta kaçmayı düşünürse çok şanslıdır.  Son yarışında 1500 metrede kazanırken olduğu gibi Süperbaba muhtemelen bekleyecektir. Bugün mesafe 200 metre kısa ve beklerse sonunda yetiştiremeyebilir. Ben o yüzden ufak kuponda takip atlarım MUŞŞİ (10), CAHİL (12), FAST NAVY (3) ilavesini de yaptım.  Kaçanları yakın takip edip yarışın  temposuna ayak uydurup sonda kuvvetli kim gelirse o kazanır. ,

3.Ayak: HAKİMŞAH (1) bu koşuda taktik olarak hatasız koşarsa kazanabilir. Bugün beraber koştukları THE DERWİSH ve EXPECTANCY önde biirbirlerini yerken arkada saklanır hiç acele etmeden yarışın son metrelerini beklerse, Danyal Kaya yarışı rakiplerinden kurtarır, son metrelerde iki rakibi birbiri ile uğraşırken dıştan yapacağı etkili atakları ile kazanır.  TAbi bu arada 1500 metrelik yarışta virajda öndekilerin çok arkasında kalmamalı, kapanmamalı, öndeki mücadeleye bulaşmamalı, kolay tempoda gelip liderliği alıp ve arkadan gelenleri kontrol ede ede kazanmalı.  İki rakibi yarışı kolay tempoda götürürler veya biri bekler diğeri kaçarken önde yalnız kalırsa onlarında şansı olur. Ufak kuponda HAKİMŞAH tek geniş kuponda üçüde olacak.

4.Ayak: Bu ayakta en kolay iş BAYEMİR (1) tek yazıp geçmek. Standart Mantık olarak Yarış başlayacak PİRSUS (5) öne düşecek, temposunu bozacak at olmayacak ama BAYEMİR yakın gidecek, virajdan sonra rakibini atlatan Bayemir yakalanmadan bitirecek. Böyle denilebilir ama ben biraz daha değişik düşünüyor özellikle Urfa yarışlarından sonra Adan atercihi yapıp Ahmet Çelik üstüne binince nasıl koşacağını tahmin etmenin zor olduğu OĞLUM KAYRA (4) Pirsus'un üstüne giderde, erkenden rakibini bozar veya atlatırsa iyi koşar düşüncesini taşıyorum. 1200 metre çok kısa yarışın son metrelerinde işler karışır diye düşündüm, bu koşu çok ters bitebilir, bekleyenlerde şanslı olur dedim çok at yazıp geniş kuponda kapadım.

5.Ayak: Öndeki liderlik mücadelesine pek takılmaz ise Ayhan Kurşun ile koşacak GİRAYER (4) en sonunda kazanabilir. Hayatının ilk yarışlarından itibaren gayet istikrarlı koşup, başarılı performanslar alan bu safkan, belki daha kazanamadı ama 13 yarıştan, 5 ikincilik, 4 üçüncülük çıkardı. Uzun mesafede Adana pistinde kumda gayet iyi koşmuş ikinci bitirmişti.  Bugün çok iyi hazırlanmış olan safkan için  aldığım haberler, ,önde kaçanları hiç acele etmeden takip edeceği ve kolay kazanacağı yönünde. AGF'de çok yüksek oran yakalamış ama kazanacağına inandığımız atıda AGF'si yüksek diye yıkmayalım.

6.Ayak: Geçen sene son gününde yaptığı yarışında kazanmayı başarmış NİSANOĞLU (4) Şubat ayında üç yarış yaptı son üçüncülüğünde kendini gösterdi ve başarılı bir performans gösterdi iyi rakipler yanında üçüncülük yaptı. Safkan sürekli aşama içinde olmasına rağmen bir türlü istikrar gösterememişti ama son üçüncülüğünde  bana daha iyi duruma gelmiş gibi göründü.  Ben o gün not almışım bir sonrakinde kesin yaz demişim ama bakıyorum herkes safkanı görmüş bugün favori çıkmış. Bu safkan ilk sırada olmakla birlikte eğer doğru tespitler yapılıp Kulaklık takısı çıkarılınca safkan daha etkili koşacaksa SONYALAZ (8) en ciddi rakibi olur.  Bu safkan çok cazipken kazanabilir, kuponları son ayakta biraz paraya taşıyabilir. Yine AGRİN (5) son yarışındaki performansı ile rakiplerine göre biraz avantajlı görünüyor. ATILGAN KURUŞ (1) kilo olarak dezavantajlı belki ama koşunun şanslılarından biri ve ufak kuponda benim bu dört isim yer alacak. Geniş kupona MÜRÜLÜ (11) ve DEMRECAN (6) ekledim. 

ALTILI

1.AYAK:   11.8.2.1.7.4
2.AYAK:   6.4.10.12.3 
3.AYAK:   1.2.3 
4.AYAK:   1.5.4.2.3

5.AYAK:
 4-GİRAYER
6.AYAK:
  4.8.5.1.11.6

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments