23.02.2020 PAZAR İZMİR

23.02.2020 PAZAR İZMİR

1.Ayak: Bugün yarışın favorilerinden biri çıkacak olan Wait For It'in ekürisi PETIT BLUE (7) seri bir isim ve orta ve uzun mesafelerde kendi temposunu bulduğunda, yeniden tazeleyip kendi gücünü ayarladığında başarılı koşular yapabilecek yeteneğe sahip. Bugün mesafe uzun peşine takılıp kendisini rahatsız edecek bir isim olmaz ve ağır kilolu ekürisini herkes kollarken bu safkan uygun sıkleti ile kendi temposunu sona kadar sürdürüp kazanabilir. Yine uygun kilolu isimlerden  acele etmeden sabırlı bekleme ile sonuca gitmesi mümkün olan TARGARYEN (8) Nevzat Avcı ile koşunun ikinci şanslı ismi olarak görünüyor. Dileyen bu ikiliyi yazıp altılıya başlayabilir. Geniş kuponlar için öncelikle Bursa, Kocaeli ve İzmir yarışlarında üçüncülükler alan, çok başarılı yarışları olan JUST RUN (2) ve kendisine uygun yarışlar yapamasa da son ikinciliğinde Kocaeli'de ağır kilosuyla iyi koşan NEDİMHAN (3) önereceğim. olacak. Bu safkan 7 yarışta 1 birincilik aldı ama diğer koşularında da tabeladan düşmedi. Bugün bincisi ile pek içim ısınmasa da  BATTLE RHYTHM (9) ilavesini yapacağım.

2.Ayak: İstatistikler Şartlı koşularda favoriler kazanır diyor, genelde ilk üç attan biri geliyor ama bu koşuya katılan isimlerin performanslarını inceleyince BENNATO (3)  çok farklı görünüyor.  Özellikle Gökhan Kocakaya'nın İzmir'de olup binmesi ile safkanın şansının  çok yükseldiğini söyleyebilirim. Yalnız yarışta Baydöker ve Big Dadaş'ın önde birbirlerini biraz heyecanladırmaları, dürtüklemeleri ve tempoyu yükseltmeleri lazım. Tek yazdık tempo yükselmedi o zaman yandık önde iki at rahat rahat kolay şekilde kaçarlarsa bitirebilirler. Ben yinede ters bir kurgu yapıcam sonraki ayaklardaki favorileri yıkıcam diyenlere Bennato Tek yoksa ç at öneririm..

3.Ayak: İzmir Valisi adına düzenlenmiş bir koşu ve başarılı atların HEPSİ bir aradalar. Normal Şartlarda bu yarış geçebileceği rakipler yanında start alan ANAYURT (1) un birinciliği ile biter ama  kumda daha yarış kazanamamış, sert gruplarda yarışıp 2019 Temmuz ayından beri birincilik alamamış bu safkana güvenemedim. Birde Kocakaya 7 kere binip bu safkanla hiç kazanamamış, müthiş istatistiği var.

Rakiplerine bakarsak ATANERHAN daha MAidenden yeni çıktı, ATİK ATİK  1600 metre üzerinde hiç koşmadı, BESTEKAR kısa mesafelerde iyi koşacak yapıya sahip, ERGÜÇLÜ kaçacak ama son yarışında çok erken kesti, beğenmedim, KAMUS'un kum pist yarışı yok, sentetik koştu bu kumda koşacaı anlamına gelmez, TUMBULAĞAM ise bu tip rakipler için bir boy küçük kalır.

Ama ANAYURT gelmez ise hepsinin şansı olur. Ya Tek yazalım Ya da HEPSİ diyelim.

4.Ayak:  Dembe önde yalnız kaçar hemen arkasına KUZEY YAĞMURU (5) takılır, diğer safkanlar biraz daha geride koşuyu takip ederken viraj sonrası Halis Karataş gelir koşuya hakim olur, dışına SECRET LOVER (6) çıkar bu ikili yarışın sonuna kadar önde birbirlerini geçmek için büyük uğraş verirler ve kimin jokeyi daha iyi biner, daha çok çalışırsa o yarışı kazanır..

5.Ayak: Yarışın başında sert br tempo olur, 3-4 isim önde iyi yer tutmak için seri şekilde yarışa başlar, çıkışta enseye basıp içlerinde bekleyeyim diyen olursa o anda o yarışta iddialı duruma gelir. Yalnız bu işi üç isim yaparda aralarında bir tanesi önde kalırsa mesafe uzun olması farketmez o yarışı kazanır.   Bu yarışı rahat seyretmek isteyenler sırası ile GLABELLA (4), HAYRİŞİM (5), BERDAR (2) ve BURNING ROSE (3) yazmalı. 

6.Ayak: Son ayak 11 safkan koşuyor ve Maidenden kim çıkmak isteyecek onu tahmin etmemiz gerekiyor.Büyük kuponumuzda tek olmayacak belki ama kupon kurgumuzda geniş oyunu biraz daraltıp ufak kupondaki teklerden birini kullandığınızda oldukça makul hale gelecek. Son ayağı tek yazayım diyenlere MİHRİBANKAYA (8) derim ama kazanmak isterse kazanır istemezse işte şekilde görüldüğü gibi Maiden yarışlarda dolaşır durur. ALİYAR (1) ın saldırdığını ve kesinlikle tabelaya koşmadığını biliyorum, ikinci sıraya koyuyorum. Aslında eküri bu ara formda Haskaraca ve Biceroğlu iyi yarışlar kazanıyorlar ama üzgünler son yarışında Vanlımaho sahadan sakat çıktı, durumu ne olacak, bende haberleri merakla bekliyorum. Üçüncü sıraya da Kurtellerin iki altıncılıktan sonra bugün fit duruma gelen safkanı ILDIR EFESİ (6) koydum yarışı üç isimle geçtim..

KÜÇÜK ALTILIM 
1.AYAK: 7.8
2.AYAK: 3-BENNATO
3.AYAK: 1-ANAYURT
4.AYAK:
5.6 
5.AYAK:
4.5.2.3
6.AYAK:
8.1.6

BÜYÜK ALTILIM
1.AYAK: 7.8.2.3.9
2.AYAK: 3.1.2 
3.AYAK: 1. 5.6.4.7.2.3
4.AYAK:
5.6 
5.AYAK:
4.5.2.3
6.AYAK:
8.1.6

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments