18.02.2020 SALI ADANA

18.02.2020 SALI ADANA

1.Ayak: Tek birinciliği 2019 yılı Ağustos ayında Maiden yarışta olan ve o günden sonra yaşadığı sorunları ancak üstünden atıp, tedavi süreci sonrası iyi hazırlanıp bu koşuyu hedef yapan PRENSES DERYA (9)  bence ilginç şekilde Agf tablosunda Favori çıkmış. Bu kadar zor kazanan bir ismi bende tutuyorum ama çok güvenecek, tek yazacak cesaretimiz yok. Başa koydum iyi koşacak yine saldıracak bir yerlere gelecek ama son yarışı kısa mesafedeydi ilk defa uzuna çıkacak buda olumlu olacağı gibi ters sonuçta doğurabilir. Kısa Vade yarışında başarısız olmasından sonra son beşinciliğinde padokta çok iyi gördüğüm SELDA HANIM (2) öncelikle rakip olur. Madenden çıktıktan sonraki  ilk yarışında yine iddialı olabilecek AYMİRA (4) uzun mesafelerde daha iyi koşablecek bir isim ve bugün uygun rakipler avantajına. Son yarışı başarısız görünüyor olabilir ama Yamak 2 yarışında Danyal Kaya ile NAZARNAZ (8) özellikle kuponuma yazıyorum. Ufak kuponumda dört at olacak geniş oyunumda BERSUN ATEŞİ (1) ile BAHAR GÖZLÜM (5) ilaveleri yer alacak.

2.Ayak: Dünden beri araştırıyorum, neden bu YANTAR (3) son yarışlarında aralıklı koşuyor, eskiden saldırırlardı artık saldırmıyorlar diye merak ediyorum, tedavi ede ede koşuyorlar pek üstüne gitmiyorlar diye öğrendim. 800 metrelik işlerle hazırlanmış çok yıpranmamış ve Müslüm iel kazandıktan sonra Ahmet Çelik üstünde ki bugün de son yarışındaki gibi çok şanslı olacak görünüyor. Bu safkan çok şanslı olsa da Müslüm PALA SALİH (7), Mehmet Salih ALTINONUR (2) da olunca Çelik kardeşlerin yarışı kime getireceklerini tahmin etmek gerçekten güç oluyor. Yarışta birde ÖZGENAĞA (5) var ki geçen yarış üstüne çok üstüne koydu ama aprantisi beceremedi, bugün daha iyi hazırlandı ve Hişman Çizik biniyor. Çelik kardeşlerin olduğu her yarışta bir şeyler aramaya başladık atlardan çok butür kurgularıda düşünmeye başladık. Aslında en tehlikeli durum bu her yarış bir kurgu olabileceği ihtimalide kafamızı karıştırıyor.  Ali Kaçmaz BAYÇINAR (6) için yaz dedi geniş oyunda değerlendirdim, yanına sabah çok iyi haberlerini aldığım POYRAZIM (8)  ekledim.

3.Ayak: Önde kaçacak safkanların arkasında iyi bir yerde yarışı sürdürüp, istediği tempoyu yakalayacak olan PRAGYA (7) bugün hiç fazla zorlanmayacak ve viraj sonrası liderliği alırken pek rakibi olmayacak. BAkıyorum en yakın rakibine bu mesafede 2 saniye fark atmış bir isim ve Ali Kaçmaz ile uyum içerisinde. Bugün yarış kendi istediği şekilde giders sonlarda gelir büyük ihtimal birinciliğe kendini atar, kazanır. İşin en önemli tarafı yarışın temposu. Bu yarış 1400 olsa, bu kadar uzun olmasa, öndeki kaçar bitirir yakalayamaz falan diye düşünürdüm ama  uzun mesafede kaçanlar çabuk pes eder dedim, büyük favori olmasına rağmen kupon kurgumda bu safkanı Tek  yazdım.

4.Ayak: Geçen yarış TRİLYA (5) zorlamadı bu koşudaki rakibi Ardaşah'tan liderliği almadı ve bu yüzden sonlarda Birolağa ile mücadelesinde bir gıdım eksik kaldı ikincilikle yetindi. Bugün için safkanın öne daha yakın veya kaçıp gideceğini düşünüyor, yarışın bir başka süratli ismi MARS (4) ve Ardaşah ile beraber 1500 metrenin çok süratli geçeceğini düşünüyorum.   Bugün yarışın başında bu üçlü birbirlerini yerlerse DRONGO (2) bu üçlünün zorlamadan arkasına yatar, bugün rakiplerinden performans olarak eksik gözünse de yi bir taktikle yarışı kendi lehine çevirebilir.

5.Ayak: Bugün için Adana'da kazanmak için en şanslı atlardan biri de  bu Maiden yarışta Sarıkaya ekürisinin atı BUMBLE BEE (3) olarak görünüyor. Çimde koştuğu yarışlarının ardından kumda başta Ankara kumu, daha sonra Adana kumundaki performansları bu tip pistlerde daha iyi koşacağını gösteriyor. Son işlerine baktım, koştuğu yarıştan sonra çok üstüne gidilmemiş olarak gördüm. Bu safkanda kazanırsa altılıdan çok bir şey beklememek lazım. O yüzden devirdim kalabalık tuttum önde kaçacak SMILEY ROSE (6),  uzun mesafeli son yarışında startta 6-7 boy kalıp beşinci kalan NORTH WEST (5) yanına ekledim.

6.Ayak: Son ayak yedi at yazacağız. Güçlü rakipler yanında tabelaları  başarılı HUMBARA (1) benim dah asert yarışlarda da oynadığım isimdi bugün çok kısa mesafede ağır kilosu yüzünden tek girmiyorum. El değiştirdikten sonra her yarışında tatminkar performanslar serigileyen DALLAS (3), kısada iyi koşabilecek Müslüm Çelik'li SHUTKA (14), yarışın temposunu belirleyebilirse yakalanmadan bitirebilecek KARAFIRAT (7), devamlı oynadığımız ama kazandıramadığımız LEVENTBEY (8),  son yarışları kötü olsa da Ahmet Çelik avantajını yakalamış FREESIA (6) ile JAMES (9) bu yarış için yeterli diye düşünüyorum.

ALTILI
1.AYAK:   9.2.4.8.1.5
2.AYAK:   3.7.2.5.6.8 
3.AYAK:   7-PRAGYA
4.AYAK:   5.4.2 

5.AYAK:
  3.6.5
6.AYAK:
  1.3.14.7.8.6.9

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments