07.02.2019 CUMA İZMİR

07.02.2019 CUMA İZMİR

1.Ayak: Günün ilk ayağında 1200 metrede tamamen bir sürat koşusu izleyeceğiz. Kim kaçarsa o kazanır diyebiliriz, hatta kilo farkları da yarışın sonuca direk etki eder diye söyleyebiliriz. DREAM SOLDIER (10) özellikle son yarışında altıncı kaldı ama o yarışı hiç inandırıcı değildi. Bugün FRIGHTEN (8) ile beraber önde kuracakları tempo ile birbirlerini sürükleyerek fotoya kadar mücadele içinde olabilirler. 

2.Ayak: Çok sık koşmasa bu koşuda VANLIMAHO (1) kazanır derdim ama Grup yarışta ki ikincilikten hemen sonra 4 gün arayla bir yarışa daha yazılıp geri gelince bugün zorlanır diye düşünüyorum. Arada Kısa Vade yi koşmasa Misli altılı yapar bu safkanı da tek yazardık. SARAYBOSNA (3), EFEBERK (8), MANİLYA (9), KRAL ARTUR (2) ve MARUFTAY (4) rakip görüyor altısını da kuponda bulunduruyorum.

3.Ayak: Bizim İzmir ekibine bakarsak HASKARACA (4) hiç geçilmez diyorlar. Esmergöz'e geçildiği yarış tamamen jokey yer tutuş hatası bu sefer Yamak 1 koşusunda eski aprantisine geri döndü diyorlar  tek veriyorlar. Bende bu apranti kötü bindiği için attan indirildi şimdi ne oldu da bu kadar güveniyorsunuz diyorum, at çalışmalarında, ahır gezintilerinde bile zaptedilmiyor abi diyorlar. Ben ufak kuponda bu safkanı tek düşündüm ama geniş kupona sigorta olsun diye iyi yarışlar kazanan ŞİFNE EFESİ (2) ve uzun aradan sonra yarış gören TAHTALI (5) ekledim.  .

4.Ayak: Kısa Vade 7 Seferihisar Koşusunda Hepsini yazıyorum ama son yarışında etkili ataklarını görüp beğendiğim TURKISH RANSOM (4) dan çok iyi koşu bekliyorum. Yarış içinde rakiplerinin en ufak hatasını affetmez kazanır çoğu kişi üç at yazıp dışarıda bırakmış bayağı kupon yırttırır gibi duruyor.

5.Ayak: Beşinci ayak Şartlı 3 koşuda 3 yaşına yeni basmış İngiliz safkanların birbirine yakın performans sergilemiş isimleri start alıyor. ROBINSON (4) ilk yarışını kazandıktan sonra ön plana çıktığı koşusunda pek kendini gösteremeyen bir isim.  Safkan iyi bir orijin ama derece olarak çok üstün değil. Belki 1200 de rakiplerinden daha iyi bir derece çıkarmış ama ben bugün RHYTHM OF POWER (7) ın çok iyi koşacağını düşünüyorum. LATEST NOVEL (3) ilk yarışına göre şimdi dah ahazır durumda ve bence kapalı kutu. ALAYBEY (2) inatçı yapısı istikrarlı jokeyi ile yazılmalı. FİRDES TAY (1) biraz sık koşuyor ama çüncü olduğu Kısa Vade koşu kötü değil. . 

6.Ayak: Son ayakta tek yazacağız... BLACK PANTHER (4) ilk yarışlarında önde gidiyordu ama son iki yarışında Karataş binip beklemeyi tercih edip önde gideceklere pek aldırış etmeyince sonda ne kadar güçlü gelse de ikinciliklerle yetindi. Bugün yarışı koşturuyorum BIGGY harici önde gidecek kimse yok ve Gökhan Kocakaya çok geride beklemez, zıpkın gibi çıkan ata Karataş gibi ense yapıp bekleyeyim demez kaçan safkanın hemen arkasına yatar viraj üzerinde basar gider kolay kazanır. Ben geçileceğini hiç düşünmüyorum.

     UFAK ALTILIM     
1.AYAK:   10.8.5.4.6
2.AYAK:   1.3.8.9.2.4
3.AYAK:   4-HASKARACA
4.AYAK:   
4.1.2.3
5.AYAK:
  4.7.3
6.AYAK:
  4-BLACK PANTHER

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments