06.02.2020 PERŞEMBE İZMİR

06.02.2020 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: Önde kaçıp liderliği alacak POWER KING (3) zaman zaman eksik koşsada iyi yarışlar yapan Bekir Mert Mırık ile biraz avanslı giderse bitirebilir. Bugün herkes bu safkanın farkında olacak son yarışı ile dikkat çekince önde de o günkü gibi kalmayacak. PERFECT RUNNER (5) sene sonunda Kısa Vade de kazandıktan sonra biraz daha kısa mesafede Açık yarışta başarısız kalmıştı. Son yarışındaki beşincilik sık koşup, ekürisine biraz fedai olmasına rağmen, kötü değil.   Mehmet Kaya binmesi önemli kazanma ihtimali var. Uygun kilolu HAVE A NICE TRIP (7) Kırcaali ile beraber bitirdiği yarışa göre bugün daha avantajlı durumda.  Bugün aprantisi ile kilo düşen ve bekleme yapacak isim olan CALLIENTE (1) bu avantajını kullanıp kazanabilir. Ufak kupon 4 isim geniş kuponda kapalı.

2.Ayak: Handikap 14 koşuda yarışın başlarında CİHANTAYIM (1) ve ATEŞADASI (3) liderlik mücadelesi içinde olacakken bu ikilinin birbirini yemesini bekleyecek bir kaç isim var. Yarışı koşturuyorum  son yarışlarını seyrediyorum kafam OVAKAYA (6) in son yarışlarında tabela yapıp ilk ikiyi zorlayamamasına takılıyor. Çimde kazandıktan sonra kumda dört yarış tabela içinde kalıyor ve 1600 metrelerde bir yere kadar geliyor. Bir günü bir gününe uymayan isimler içinde birde devamlı oynadığım COSMOS (5) var ki, onu da geçen hafta Kocaeli'de koştular, favoriydi üçüncü kaldı. Bugün Erhan Aktuğ deklaresi yapılmasını anlamadım, çocuk bugün 6. yarışına çıkacak belki de ilk birinciliğini alacak ama o gün kendini yarışa vermeyen at bugün nasıl koşar kestirmek zor. Birde ALSİNEM (4) ile ÇAĞKAR (8) varki önde kaçanların hemen dibinde yer bulabilecek bu iki isim sonlarda etkili olabilirler.

3.Ayak: Özcan Yıldırım GLABELLA (4) ile bu yarış çok şanslı olacak. Son yarışı hatırlarsanız, verdiği aradan sonra katıldığı yarışında hiç yapmadığı şekilde öne gitmiş, gereksiz bir tempoya girmiş ve bu yüzden son metreleri beklediği gibi geçememişti. Bugün koşuda Pentimento öne düşerken hemen arkasına yatacak, öndeki rakibini çok yakın takip edip onun arkasında gücünü harcamadan gidip düzlükte de işi bitirecek. SONYAPRAK yarıştaki rakibi ama onunda daha biraz pişmesi ve tecrübe kazanması sert gruplarda biraz kendini geliştirmesi gerekiyor. Ben kuponumda GLABELLA TEK bıraktım.

4.Ayak: OĞUZBOYLU (3) üç yarış önce Ahmet Çelik üstünden düşünce derecesiz kalmış, devamında Ahmet yeniden binmiş üçüncü olmuş son yarışında da Ahmet yokken Gökhan Kocakaya binince tabela dışı bitirmişti. İzmir'de piste çıktığı ilk yarışında favori çıkan bu safkan jokeyi düşüp yarış dışı kalınca ÇALTEPE (1) o yarışta ikinci oldu, Bildenhan çıktığı gibi kazandı. Çaltepe devamında kazandıve Romeo'yu baş farkı ile atlattı. Son yarışlarında çok dikkat çekti ve Grup 4. lüğü Kısa Vade 1. liği yaptı ve Romeo kaçarken hemen arkasına yatıp Oğuzboylu'dan önce yürüyüp avantajı alıp rakibi gelene kadar bitirmeye çalışacak. Son yarışında geçtiği ROMEO (4) ise bugün Kızılhan tarafından çok rahatsız edilmez ise beyaz bayrak ayna yapmayı hedeflemiş durumda. Son yarışında Kızılhan çok üstüne gitmişti ama o gün ekürisi için Romeo'yu bozmaya çalışmıştı buda Çaltepe'ye yaramıştı. Bugün çok ısrarcı olmaz Romeo'yu öne salarsa Romeo'nunda avantajına olacak. Yine yarış içinde taktiklerin birinciyi belirleyeceği bir yarış olur.

5.Ayak: Yarışın gidişatını sonuç için önemli olarak görüyorum ve her zaman olduğu gibi MY ROYLA SUN (1)'ın hemen kendini atacağını düşünüyor, arkasına yatacak WHITE HEART LANE (2) çok ısrarcı olmaz 61 kilo nasılsa duracak diye beklerse bu safkanın yine kazanabileceğini düşünüyorum. İki ağır kilolu safkan 1200 metrede nasılsa bir çırpıda bitiririz diye düşünürler ve önde gidebildikleri kadar giderlerse yarışı o son metreleri var ya geçmek bilmez. Kısa dediğimzi yarış uzar da uzar bekleyenlerden biri son anda gelir kafasını birinciliğe atar. Bunu yapabilecek isim olarak ta INDIAN MOST (3) görünüyor. Bu safkanın derecesi çok iyi değil ama uzun aradan sonra bugün dinçlikle daha etkili olacak.

6.Ayak: İzmir'de koştuğu son dört yarışında çok olumlu izlenimler aldığımız, uzun mesafede çok daha iyi koşular yapacak, Aralık ayında kumda iki kere kazanıp, Ocak ayı ortalarında aprantisi etkisiz kalınca üçüncülük yapı, hemen peşine de sık koşmaktan etkilenip ikincilik alan FRENKLİ ATEŞİ (5) aprantisi hata yapmaz doğru taktikle koşarsa bugün kazanması lazım. Bugün başta fazla ön tarafa bulaşmadan kendini saklaması, viraj dönerken iyi bir yer yakalayıp, sonlarda da yapacağı hamlelerle de kazanması gerekir. Bu safkanın en ciddi rakibi önde kuracağı temposu ile son metrelere kadar kolay gidebilirse ARBEDAŞ (1) olacak. Yamak 1 yarışı olması nedeniyle uzun mesafe tempo ve sprint açısından sorunlar yaratabilir. Bu ikiliye ufak kuponlar ASİ KALP (8) eklesinler.

UFAK ALTILI
1.AYAK:   3.5.7.1
2.AYAK:   1.3.6.5
3.AYAK:   4-GLABELLA 
4.AYAK:   3.1
.4 
5.AYAK:
  1.2
6.AYAK:
  5.1.8

BÜYÜK ALTILI
1.AYAK:   3.5.7.1.2.4.6
2.AYAK:   1.3.6.5.4.8 
3.AYAK:   4-GLABELLA
4.AYAK:   3.1
.4 

5.AYAK:
  1.2.3
6.AYAK:
  5.1.8.2.3

BOL ŞANSLAR

 

 

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

You have no rights to post comments