20.01.2020 PAZARTESİ BURSA

20.01.2020 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: OLGUNKIZ (4) daha tam oturmayan stilini en son yarışını kazanarak belirginleştirdi. Bugün önemli olan önde kaçıp kaçamayacağı ve bu mesafede önde tempoyu yükseltecek bir tavşanın çıkıp çıkmayacağı. Önde gitmek isteyecek bir kaç rakip var ama bunların içinde en önemlisi GUPSE (8) olur. Kazandığı yarışta bu safkan çok önde gitmek istemiş bayağı mücadele vermiş ama sonucunda kazanmayı bile başarmıştı. Bu ikili önde birbirlerini sürükleyerek,  idareli giderek yarışın sonunu görebilirler. 4-8 başta yazalım devamında Tanyiğit kardeşlerin iki atı EĞİLCE (7) ve SÜSLÜ HANIM (10) ekleyelim. Geniş kuponlar için GÜLYELİ (5), YAHYABEYGÜLÜ (1), FADİK (6) ve AYNİRA (11) eklemesi tavsiye olunur.

2.Ayak: Klasik Maiden yarışlardan biri ve kazanmayan veya kazanmak istemeyen isimler bir aradalar. SON FIRTINA (6), ÜNDEĞER (9), MONDIELKAYA (10), ÖZDEMİRAĞA (4) ve ÖZALP (3) bugüne kadar yaprıkları yarışlarda ellerinden geleni yaptılar ama hep kazanmamak için yaptılar. Bugün hangisi kazanmak için çalışacak yarışta göreceğiz ama hiç birini de kupondan eksik etmememiz lazım. Bu safkanlar yine koşmaz bir yerlerde arıza yapar diyorsanız ilavelerimzi iki tane bomba olacak ve orijin kuvvetli yarışları vasat ŞEREFNAZ (11) ile son tabelası ile biraz kıpırdayan İBRİŞİM (1) ekleyeceğiz.

3.Ayak: Kısa mesafede 12 safkan yarışıyor. 1300 metrede kilo farklılıkları çok fazla, en düşük ile en ağır at arasında 11 kilo fark var. Süratli gidecek koşuda normalde 61 kiloluk Erendira liderliği alır diyeceğim ama önde kaçsa bile hafif kilolulardan önde kolay takip edecek olan WIND POWER (10) ve KING WINNER (12) çok şanslı olur. Bursa'da 1-2 oldukları yarışta dikaktimi çeken iisimler HONORABLE (4) ile DOKUZAĞAÇ (5) bu ikiliden sonra yazılacak ve son olarak 61 kiloluk ERENDİRA (1) ve ROWDY (2) yazacaım..

4.Ayak: İLk üç ayaı bu kadar kalabalık tutmamın öncelikli nedeni bugün iki tane tek yazılacak safkan olması ve benim bunlara çok güvenmem oldu. Özellikle YILDIZHAN STAR (3) son iki yarışında benzer mesafelerde Mustafa Çiçek ile çok etkili performanslar gösterdi. Mustafa Pazar İzmir'de bizi hayal kırklığına uğrattı ama bugün muhtemelen büyük favori çıkacak bu safkanla, beklentileri karşılayacak bir performans gösterecektir. Tahminen Frankestein kaçar Baydöker takip eder ve bu safkanda arkasında iyi bir yer tutup viraj sonrası bu rakipleri atlatıp liderliği aldığında farkı açarak kazanır. Sonşarda Village Hoof ikinciliğe sarkar ama büyük ihtimal ikinciliğe razı koşar yarış üç beş biter.

5.Ayak: Hep diyorum ya Maidenden çıkmak istemeyenler diye işte bu yarıştaki bir kaç isimde aynen öyle ama KORKUSUZEFE (5) onlardan biri değil. Eküri bu safkanla bugne kadar kazanamadıysa bu hep üstündeki binciler yüzünden oldu. Rıza Cihan'la beceremediği birinciliği son yarışında Bekir Mert Mırık ile almak istediler oda olmadı. Yarışın başında safkanı kantarmada boğup öndeki liderlik mücadelesine karışmak istemeyen Mırık, sonlarda ne kadar istese de öndeki rakibini geçemedi sırf başlarda binicisinin yaptığı bu hata nedeniyle kazanacağı yarışı verdi. Bugün tempo o kadar yükselmeyecek safkan iç kulvarda hemen kendini öne atacak ve daha kolay öne sarkıp sonunu da güzel getirecek düşüncesindeyim.

6.Ayak: Son ayak koşan yedi safkanın hepsini kupona yazacağım. Geniş kuponda hepsi olacak ama Ufak altılımızda  özellikle ilk sırada GO AHEAD (4) yazacağım. Seliim İpek boşa binmez diye her zaman size yazıyorum UMAY (5) içinde Maidenden çıkardıktan sonra safkanı bırakmaması ve Kısa VAde ye bile yazdırması önemli. Bu safkan ikinci sırada yer alsın dah asonra kısa mesafede çıkıp liderliği alırsa bu klosu iile bitirir diyelim KAFKAS GÜZELİ (7) ekleyelim. Bu safkanların devamında ben favori ASUDE SULTAN (2) ekledim..

GENİŞ ALTILI
1.AYAK: 4.8.7.10.5.1.6.11 
2.AYAK: 6.9.10.4.3.11.1
3.AYAK: 10.12.4.5.1.2
4.AYAK: 3-YILDIZHAN STAR

5.AYAK: 5-KORKUSUZEFE

6.AYAK: 4.5.7.2.1.3.6

BOL ŞANSLAR

 

Tahminlerimiz ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutuyor, kendimizin oynamayacağı kurguları paylaşmıyoruz. 
2- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz, alternatif tekler öneriyoruz, bizde ufak halini oynuyoruz..
3- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
4- Kurgularımızın hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısının oynanmasını tavsiye etmiyoruz.
5- Üye olayım altılının aynısını oynayayım tutturayım mantığıyla bizlere üye olmayın diyoruz. 
6- Yorumlarımızdan fikir alıp, Çalışmalarınız ile birleştirmenizi, kendi şansınızı yaratmanızı, kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerisi size kalmış...

Yorumlar  

#2 mehmet 20-01-2020 17:55
Abı sayende bulduk inan bu alemde senden iyisi yok çok teşekkürler abi şiir gibi tahmin kralsin
#1 Semih Demirci 20-01-2020 17:53
İki tekle bulduk çok tesekkurler siz komik kaçırmışsınız yazık olmuş ama üyeler buluyor merak etmeyin herşeyi sizden bekleyecek değiliz

You have no rights to post comments