28.11.2019 PERŞEMBE İZMİR : 3.213 TL

28.11.2019 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: Bugün İzmir favori ile başlamasın diyeceğim ama YOU NEVER KNOW (9) o kadar hafif ki geçen yarış önde yalnız kalır dediğim ama 400 den sonra yerinde sayan Obrada'yı yakın takip eder viraj sonrası yavaş yavaş hızlanıp kendini gösterirse kimseye takılmaz kazanır. Neden sürpriz istediğimi ileriki ayaklarda göreceksiniz diyelim buranın sürprizi kim olur diye düşünelim. Önde gidip üçüncü kaldığı yarışta beceremedi ama bu sefer yalnzı kalırsa OBRADA (3), aynı yarışı kazanan KARA HİSAR (1), yarışı son sprinte bırakırsa kazanabilecek DOYOUN HEARTED (7), öne yakın gidip aynı favori gibi son metrelerde kendini gösterecek OVER CLOUDS (6) ve Ankara dördüncülüğünde vasat görünsede EREN EFENDİ (8) yazalım. Dileyen YOU NEVER KNOW tek yazsın hiç itirazım olmaz ben sürpriz aradım o yüzden böyle kalabalık tuttum.  

2.Ayak: Yirmi safkanın katıldığı koşuda size bir tek vermek isterdim ama bu kolay iş değil. Bu yaış Agf oranlarına kimse aldanmasın her kafadan bri ses çıkıp çok atla geçilen bri ayak olduğu için dağınık çıkar, birbirine yakın oranlar olur, bir at biraz duyulursa hemen liderliğe bile yükselebilir. 12 at yazdım ilk 6 ikinci 6 diye ayırdım ama sıralamada son karar yine sizin olsun.

3.Ayak: Her gün bir favori oluyor, büyük ihtimal geliyor ve o halde bile bazen altılılar güzel ikramiyeler veriyor. Bugün  % 75 e yaklaşan Agf oranıyla CANIMBABAM günün en büyük favorisi durumunda. Bizde ise % 2 civarı BİCEROĞLU (5) ön planda. İstanbul'da yaptığı yarışlardan sonra İzmir'e gelen safkan çalışmalarında öyle değişti ki pisti yadırgamaz, ters pistte koşuyorum, ne bu durum demez, kendini yarışa verirse kazanabilir.  Unutmayın safkan çok formda son 3 yarışı mutlaka kazanmak zorunda ve bu koşu kazanırsa zaten tam bir bomba olacak. Koşunun gidişatı favorinin çok bekleyeceği bir koşu olacağını gösteriyor. Özcan Yıldırım çok bekler önde gidecek KARASULTAN (3) veya yakın takip edecek BİCEROGLU'nu yalnız bırakırsa sonlarda bu ikili bitirir yarışsever isyana geçer biz keyif yaparız. Hedef büyük ikramiye Başta bizim atlar sonra favori şeklinde değerlendirelim.

4.Ayak: İlk defa koşacak taylar içerisinde ROBINSON (3) rakilerinden bir adım önde görünüyor. Sabahtan beri burada bir tek bulayım da yarışı kolaylaştırayım, büyük Agf yi yıkmışken işimizi nasıl kolaylaştırırım diye uğraşıyorum, bu tayda karar kıldım kuponuma tek yazdım. Zeyno yavrusu safkan hayatının ilk yarışını kazanmış, devamında da 8 birincilik daha almış Innovation'un kardeşi. Bu safkan Açık yarışlar koşuyor, Kısa Vadeler koşuyor ve çok istikrarlı koşular yapıyor. Aynı kardeşide onun gibi kısa mesafe kum pistte iyi bir başlangıç yapıp bugünün kazananı olacaktır.

5.Ayak: Kısa Vade 8 yarışta BOMBACAN (7) son yarışları ile favori olmayı hakkeder vaziyette. Son yarışında romeo kazanırken 2 boy gerisinde yer aldı ikinci oldu ama kazandığı yarışa göre eksiği yoktu aynı form durumunu sahaya yansıttı. Son İstanbul yarışı kötü olsa da Murat Gündüzeli ile koşacak olan ve İzmir'de dah aiyi koşular yapan MALAKKA (4) öncelikli rakibi ve ARBEDAŞ (6) ile BÜTÜNAY (1) geniş kuponlarda olacak isimler.

6.Ayak: Günü risk alarak kapatacağız. Rsk alarak diyorum çünkü 18 at var biz 3 tane kupona ekleyeceğiz. Keşke şu altılıyı iki tekli yapsaydım da son ayağı dolduraydım diyorum ama ne kadar yazarsam yazayım elbet eksik kalır,orada olmazsa başka bir yerden bir çok at yazılması gereken isim olarak çıkabilir. Benim ilk üç sıram MISS DADAŞ (9) , HAS FIRTINA (4) ve İLKKURŞUN (18) şeklinde. İlaveler ve kurgu size kalmış diyelim herkese büyük ikramiyeler dileyelim.

İZMİR  ALTILIM

1.Ayak: 9.3.1.7.6.8
2.Ayak:
2.3.6.4.16.10.1.7.5.8.11.12
3.Ayak:
5.3.1
4.Ayak: 3-ROBINSON 
5.Ayak:
7.4.6.1
6.Ayak:
9.4.18

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#5 Kadir 28-11-2019 22:09
Özgür aslında burada söylenecek tek soz eleştirenlere gelmesi lazım oda ATSAKLAMAZ bu adamın at saklamadığı çok açık beğenmeyen acilen uzaklaşsın.
Tebikler abi başarıların daim olsun...
#4 demir 28-11-2019 21:58
Tesekkurler bende yakaladım çok guzel oldu başarılarınızın devamını dilerim
#3 merto metin 28-11-2019 21:44
Bulanlar olmuştur bende yakaladım arada çifteler ikililerde aldım ilginç bir akşamdı Ufuk abim tesekkurler
#2 Hayri Kul 28-11-2019 21:29
Bayide beni dinlemediler ama at uzak yapınca resmen Ufuk abimin önünde saygı duruşuna geçtiler.5-3 çifteyi tek kalem 100 tane aldım altılım beşlim var Allah sizden razı olsun
#1 özgür beşir 28-11-2019 20:13
BİÇEROĞLU 1.AT , ROBIN SON TEK .Başka var mı böyle bilgi paylaşan ,bildiğini paylaşan ? Tebrikler Ufuk Abi.

You have no rights to post comments