18.11.2019 PAZARTESİ BURSA

18.11.2019 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak:Yarışın başları biraz karışık, Önde ciddi bir liderlik mücadelesi olacak, formda ve önde gitmek isteyen bir kaç isim 1300 metrelik bu kısa yarışta liderlik için birbirleriyle çarpışacaklar. Bu pisti seven eküri koşan HANIMSULTAN (8) ön planda gidecek gibi gözükse de liderlik o kadar kolay olmaz. Ekürisi de bekler ve sonlarda sonuca gitmek ister. Kaçanlara takılmadan en kolay bekleyen olacak MEZİTHABER (9) ekürilerden sonra şanslı ama devamı kalabalık mümkün olduğunca çok at yazın. Bu yarışta kim jokeylik performansını iy gösterirse o kazanmaya yakın olur. .

2.Ayak: İki yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda rakiplerini geçebilecek kapasiteleri olan safkanlar var ama bu tip yarışlarda iyi bir taktik ile koşanlar, hedef yapanlar, jokeylerinin doğru idare ettiği isimler kazanabilirler. Taktik olarak kaçabileceği gibi bekleme yapıpta koşabileceği için, uyumlu jokeyi Selim İpek ile BARUTEFE (1) öne çıkardım. Selim İpek büyük ihtimal kaçan isim olmaz ise öne gelip liderliği alacak iyi bir tempo ile bitirmeye çalışacak. Önde bu safkanı kendi akışına bırakırlarsa bitirir ama yakın takip edecek CATASTROPHE (2) ve YOUR EYES (7) gibi iki rakip var. Bu ikili sonlarda beraber ataklar yaparlarsa birbirlerini sürüklerler erken yürüyen kazanma ihtmalini arttırır. Bu üçlü ilk etapta kuponlarda olacak. LADY PERFECT (9), LORD ADMIRAL (5) ve CATCH THE BREEZE (3) ilaveleri benim geniş kuponumda olacak.

3.Ayak: 3 yaşlı Arapların Şartlı 3 yarışında biraz kendini göstermiş beş isim birbirlerine yakın performansları ile dikkat çekiyor. Zaten biri çıktı altı safkan koşuyor bu beşlinin içinden ayırmak içlerinden birini ikisini eksiltmek istemedim, geniş kupona hepsini yazdım. Hazır olan taylar içerisinde büyük ihtimal EGEMENBEY (4) çıkışla birlikte ön plana gelip, orada yarışı sürdürüp yakalanmadan bitirecek gibi görünebilir. Burada önemli olan kısa mesafede CEVAHİRTAY (3) ın bu safkanı önde bırakıp bırakmayacağı. Üstüne gider tempoyu yükseltir arkasına yatarsa, son metrelerdeki etkili atakları ile bu safkanda iddialı olabilir. Derece baktığınızda KARAÇETİN (2) öncelikli görünüyor ama son yarışını kumda kazanmış SÖNMEZAY (5) iyibirmücadele örneği göstermişti. Bugün kendi dereceisini biraz daha iyileştirebilirse şansı olabilir. BESTEKAR (6) yazmıyordum ama sabah Bursa'dan iyi hazırlandı mutlaka ekle önerisi geldi. 

4.Ayak: Önde kabul ettiği yarışlarda başarılı performanslar gösteren ama iyi bir tempo yakalayıp fazlaca yıpranmadan koşması gereken KARAHİSAR (1) bende ilk sırada çıktı. Son yarışlarında hep Kısa Vade koşan safkan önde veya öne yakın gidip fazla yıpranmaz ise sonları gayet güçlü geçiyor. Bugün önde favori STAR FORCE (6) ile  tempoyu koyma konusunda birbirlerini yıpratmazlar ise şansları çok olacak. Pek tahmin etmiyorum ama umarım bu ikilin birbirlerini rahatsız edip tempoyu fazla yükseltmezler çünkü idareli iderlerse ikili bitirirler. Ayrım yapmadan ikisini beraber yazmak mantıklı.  

5.Ayak: Koşuya katılacak safkanların bugüne kadar koştukları yarışları karşılaştırdığımızda 1.20 yi uzak ve kolay yaparken çok beğenilmiş KUZEY YAĞMURU (4) nun bu yarışı kazanamayacağını düşünmek hata olur gibi görünüyor. en yakın rakibi 1.22 koşarken bu safkan en az 2 saniye avantajlı görünürken geçilecekse, kazanacak isim rakiplerden herhangi biri olabilir. AGF de % 80 çıkmış yıkalım deyip macere arayanlara bir şey diyemeyeceim bende sevmiyorum bu kadar favoriyi tek yazmayı ama mantığım yıkmamamı söylüyor.

6.Ayak: Ben sabah Bursa'dan ARCHIE (13) çok iyi koşacak bilgisini aldım. Sahada pek duyulmamış bir isim, plasede oynanıyor ama bizde favori olacak. Yapılan bir kaç olumlu tedavi sonrası safkan rahatlamış, çok iyi koşması bekleniyor. KÖREBE (8) ve STRABON (2) öncelikli rakipler. İlave olarak OĞLUM BARIŞ (14), JOURNALIST (7) yazdım son olarak kapanışı SUVLA POINT (1) ile yaptım.

BURSA  ALTILIM 

1.Ayak: 8.9.5.6.7.11

2.Ayak: 1.2.7 

3.Ayak: 4.3.2.5.6 

4.Ayak: 1.6

5.Ayak: 4-KUZEY YAĞMURU

6.Ayak: 13.8.2.14.7.1

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#4 Semih Demirci 19-11-2019 01:22
Benim altılıda tuttu ufuk bey sizinkine yazık oldu
#3 merto metin 18-11-2019 20:42
1 altılı 100 tane üçlü ganyan buldum abim bereket versin çıktı masraflar
#2 Hayri Kul 18-11-2019 19:03
5 liraya beşli buldum Ufuk Bey
Tesekkurler
#1 alisaribasak 18-11-2019 18:43
Tesekkurler abim sen unutmuşsun ben ekledim ilk ayağı zaten agf de yuksekti az olsun bizim olsun

You have no rights to post comments