15.11.2019 CUMA İSTANBUL 1.738 TL

15.11.2019 CUMA İSTANBUL

ALSANCAKLI: Bugünün unutulan isimlerinden biri olabilir ancak safkanın genel olarak pist ve mesafeye yatkın isimlerin başında geldiği söylenebilir. Son yarışında 5 boy startta kalmış buna rağmen üçüncü olarak gayet iyi koşmuştu. Uzun mesafeyi sever ve Mrtcan çelik yerine formda Hişman Çizik ile kendini birinciliğe atabilir. Eksik başlasa bile, son metrelerde yapacağı ataklar kendisine birincilik getirebilir. Koşudaki favorimdir.

TUTANDA:  Hayatının ilk yarışını çimde koşup üçüncü olduktan sonra iyi hazırlanıp girdiği Maiden yarışta dördüncü olan safkan beklenen performansları yarışa yansıtamamıştı. İlgilileri safkanın derdini çözmeye çalışırken idmanda kapalı gözlük denediler ve 1000 metrelik işi 1.07.8-26.2 oldu. Görünen o ki safkana bu gözlük işi çok yarayacak. Akın Sözen yerine Ahmet Çelik deklaresi önemli ve kaplı gözlük ile beraber jokeyi de biraz olumlu etki yaparsa kazanması normaldir.

HANIM HANIM: Bursa kumunda 58 kilo ile katıldığı son yarışında kum pistte pek işlemeyen ama yinede formu tatminkar görünen Hanım Hanım bu sefer sevdiği çim pistte start alacak. Safkanın son işlerine bakıyorum, İstanbul iç pistinde yaptığı dereceler gayet güzel. Önde gidecek bir kaç isim varken yarış içinde hiç yıpranmadan bekleyecek olan bu safkan son metrelerde yapacağı ataklar ile çok etkili koşacak. 50 kilo ve Ali Kaçmaz avantajı safkanı ilk sıraya taşımama neden oldu.

HOLİGAN: Handikap 15 koşuda start alacak bu safkanı başa yazdım ama bu yarışı çok kalabalık geçeceğim. Mehmet Kaya ile start alan bu Kaizbert yavrusu kazanırken gelecek yarışlarda da oldukça iddialı olabileceğini göstermişti. Yalnız yarışta çok büyük sürat olmaz, önde birbirini bozacak isimler olmayacağı için akıllı binen jokey bu yarışı çalabilir. O yüzden biraz daha jokey performansına bağlı olarak yarışın sonucu belli olur.

CARROT: Bu safkan için son yarışında çim koşarsa çok büyük yerlere kadar gider, yolu açık olur demiştik. Sentetikte 14 yarış 11 tabela ve gayet güzel birincilikler veya binici hatalarından dolayı kaybedilen koşular yapan safkan çimde ilk yarışında uzadı gitti uzak kazandı. Baha abi Müslüm Çelik'ten vazgeçti Akın Sözen'e döndü buda çok farketti at uçtu gitti. Bugün 63 kiloya çıkmış olması pek farkedecek gibi değil safkan bu rakipleri uzun mesafede geçer. Yalnız 5 gün sonra Handikap 21 e de yazmışlar orayı da koşucaz, sonra yeni yıla kadar tatiliz diyorlar umarım koşmazlar, yarış çok başka bir tane ayarlarlar.

AFTER FOREVER: Mustafa Çiçek dün şansızdı diyelim Criminal ile bekleneni veremediği için, hata aramayıp kötü niyetli olmayalım. İşin ilginci After Forever ile Bursa'da kaybettiği yarışta da geç sprinte kalktığını hatırlıyorum, bugün için bu geç atağa çıkma olayını bitirmesini, yerinde zamanında yürümesini bekliyorum. Bugün için yine kalabalık tuttuğum bir yarış ama etkili sprinti ile bu safkan çok etkili olur başta düşünün.

STEEL MAN: Son yarışını ikinci bitirirken Özcan Yıldırım safkana ilk defa binmiş, toplu çıkışla beş safkan beraber yarışa başlamış ama rakipleri biraz sürat yapınca bu safkan en geri kalmıştı. Daha sonra Özcan hemen toparlandı kendini üçüncülüğe attı ama atı sertlik yaptı, gitmek istedi göndermedi, bundan yararlanan Teen Sprint'te önde rahat kalınca çıktığı gibi bitirdi. Steel Man o gün için biraz daha öne yakın gitse geçermiydi bilinmez ama bu sefer daha iyi koşacağını söyleyebiliriz. Safkanı başa koyup rakiplerini arkasına ekledim.

FOTOKIZI: Her geçen gün kendini biraz daha geliştiren 1300 ve üzeri mesafede yaptığı yarışlarda gayet iyi dereceler çıkarıp günden güne kazanmaya yaklaşan bu safkan koşu içinde kendisine göre daha ön planda tutulan isimler olsa da çok şanslı olacaktır. Çok ciddi şekilde bu yarışın hedef yapıldığını öğrendim ki üzerinde Adem Aslan olması nedeniyle pek de tutulmayacağını hesap ederek cazip bir tek olarak kuponumda değerlendirdim. Son ayaktaki SILVER ARROW tek yazıp burayı kalabalık tutmayıda düşündüm ama baktım çok cazip olmayacak o yüzden son ayak kalabalık yaptım. Son ayaközellikel FLAMBOYAT için iyi haberler geldi favoriye ciddi rakip olur deniyor sizde değerlendirmeyi unutmayın..

İSTANBUL 1. ALTILI : 1.738 TL
1.Ayak: 6.3.2.5      
2.Ayak:
 7-TUTANDA 
3.Ayak:
 6.8.1.2
      
4.Ayak:
4.1.2.3.10
 
5.Ayak:
 1-CARROT
6.Ayak:
10.1.2.9.4

İSTANBUL 2. ALTILIM
1.Ayak: 4.1.2.3.10 
2.Ayak:
 1-CARROT
3.Ayak:
10.1.2.9.4
4.Ayak:
4.1.2.3 
      
5.Ayak:
9-FOTOKIZI
6.Ayak:
4.3.1.
     

BOL ŞANSLAR

 

Yorumlar  

#3 Ufuk 15-11-2019 21:48
Fotokızını getirebilsek :( ikinci altılıda tutacak 5.000 verecekti
#2 Kadir 15-11-2019 19:50
Abi tebrikler harika bir kurgu, başarıların artarak devam etsin şansın açık olsun...
#1 MEHMET HANIFI ALKAN 15-11-2019 19:12
İnşallah altılı iyi para verir abi

You have no rights to post comments