06.11.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

06.11.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Ayak:   Genelde çim pistte koşmuş safkanlarım sentetik pistte koşacakları Dişilere ait 3 Şart koşuda benm ön plana çıkardığım isimler KIŞMASALI (9) ve KARARLITAY (12) olsa da çok isme şans vereceğim. Kışmasalı İstanbul ve Ankara çim yarışlarndan sonr ilk kez çıktığı sentetik pistte Maidenden çıkarken üstünde Onur Yılmaz vardı. Bugün aynı aprantisi ile katılacağğı koşuda 53 kilo gibi uygun bir sıklet yakalamış durumda. Kararlıtay ise yarış hayatına başladığı ilk koşuyu sentetikte kazanmış sonra bir daha tabela yapamamış bir isim. Kötü bir at değil ama bekleneni bir türlü veremeyenlerden biri. Bu sefer MErtcan çelik idaresinde 55 kilosunun biraz avantajını kullanırsa gerçek bir sürprizle altılıyı başlatabilir.  Bu iki isimle geçilecek bir koşu olmaz buraya rakipleri de değerlendirmek gerekir. Ben UÇANBORFO (5), KAMAKAYA (2), BEN OYUNCU (1), MEİS (3), TENDAHANIM (6) ve UÇAN ŞİMŞEK (4) ilavesini yapıp koşuyu sekiz isimle geçtim.

2.Ayak: Atman ekürisinin safkanı KIND OF GREY (9) hayatının ilk koşusuna 9 Ekim'de İstanbul'da çıktı ve sonlardaki güçlü atakları ile üçüncü oldu. Gri safkan çıkışta temposunu yüksek tutamayınca bocaladı, virajı dokuzunca ve en dıştan döndü. Viraj sonrası Karataş dıştan içe doğru aldı, pisti ortaladı ve çok etkili sprint atıp, dokuzunculuktan geldi üçüncü oldu. Çok iri bir safkan ve hızlı başlayacağı koşularda bekleme yapmaz direk öne gider. İlk yarışından sonra 6 tane kısa işi var, son işi  21.6 tutarak yapmış ki bugün bence aksilik yaşamaz ise kazanır.  Ben böyle bir at yakalamışken tek yazarım 

3.Ayak: Zor yarış... Dokuzunuda yazıp kapadım. Ama içlerinden iki at seç deseniz STRONGER (9) ve FLAMBOYANT (7) yazardım. Stronger hiç kimsenin kovalamadan önde gideceği için çok şanslı olacak görüşündeyim. Hemde 51,5 kilo ve kovalayacak at yok. Flamboyat'ta bekleyenler içinde en hoşuma giden isim oldu. Son yarışları kötü görünebilir ama son yarışında aprantisi idare edemedi, ondan öncede koştuğu gruplar oldukça sertti. Bugün rakipler o günlere göre daha normal kapasite de isimler.

4.Ayak: Amankaya daha 4 gün önce izmir'de koştu, ben size başta verdim ama ne yaptığını bilmeden şekilde koştu, en geri geldi. Sorunu nüksettiği kesin ama bu sefer nüksetmeyeceğinin garantisi yok. Rakipler oldukça uygun olsa da bu safkana güvenip başa bile koyamadım. Yarışı Güzelkaya forse eder BONJOUR EL SAMAWI (5) onu takip eder, ÖNCÜPINAR (4) sonlarda yüklenir, eğer durumu iyiyse AMANKAYA (3) sonlarda etkili gelir ve birinciliğe ortak olur. Ama dediğim gibi başta 5-4 sonra 3 dedim bu isimlerle bu ayağı geçtim. .

5.Ayak: Üç tane arka arkaya kazanan, çimdeki üç birinciliğinide bu yarışlarda alan SONTOŞUR (5) a Karataş yazmışlar. Tabi her görende saldıracak, Agf si muhtemelen çok çıkacak, günün favorilerinden biri olacak. Olacak ta yarışta BAWEPIR (7) gibi OĞULCANIM (10) gibi iki tane çok formda rakibi var. Bu üçlü bence ayrımsız başta dah asonra ise SİNYOR (9) ve ACARTÜRK (2) düşünülebilir.

6.Ayak: Son yarışlarını beraber koşan iki isim bugün fotoda buluşur. 1200 metrelik yarışta 16. kulvardan çıkıp bariyere doğru sarkan KEKOVA (1) viraja gelirken 22 atta 17. durumdaydı. Oradan dışlara doğru çıkması ve yerini bulup güçlü ataklar gerçekleştirmesi çok iyiydi. Mürsel Kayış yine safkanın üstünde ve 57 kiloluk bu safkan bugün için 400 metre uzayan mesafede her şekilde yerini daha önce bulup, daha önce yürümeye çalışacaktır. Aynı yarışın dördüncüsü CEVHERE (14) de o gün için yolunu bir türlü bulamamış Kekova'nın 2-3 at önünde döndüğü virajdan sonra aralarda kalmış, sonra içeri dalmış son sprinti güçlü şekilde yapamamıştı. Danyal kaya yerine safkan Hişman Çizik binmesi bence daha büyük avantaj olmuş ve bu ki isim Şartlı 19 koşu için yeterli gelecektir. .

İSTANBUL ALTILIM
1.Ayak:
  9.12.5.2.1.3.6.4
2.Ayak:
  9-KIND OF GREY
3.Ayak:
  9.7.2.6.8.4.3.1.5
4.Ayak:
  5.4.3 
5.Ayak:
  5.7.10
6.Ayak:
  1.14

BOL ŞANSLAR

 

Yorumlar  

0 #1 demir 09-11-2019 20:38
İlk ayak favoriyi ekleyerek Altılıyı 1 misli Beşlisini 10 misli buldum abim iyi geldi

You have no rights to post comments