01.11.2019 CUMA İSTANBUL

01.11.2019 CUMA İSTANBUL

Bugün İstanbul 10 koşu... Detaylı Çalıştım ama yazmak zor, yetişmez. Çok detaya girmeyeceğim bazı dikkat çeken isimleri yazıp geçeceğim. Tekler favorilerden çıktı, diğer yerlerde bazı cazip atlar var.

Öncelikle ilk altılıda BRATISLAVA favori ama tek girdim. 1200 metre mesafeli çim yarışını 58.5 kilo ile 1.10.46 derece yaparak kazanan safkan, kazanırken çok havalıydı.  Salı sabahı bu yarış için çalışmasında 800 metrede 49.7-24.3 kolay bir iş yapmış. Bugün rakiplere bakıyorum onun performansına yaklaşacak birini göremiyorum. İlk altılıda safkanı tek olarak yazdım.

GÖKÇETEPE her yarışında oynadım. Cemiloğlu ekürisi bu safkanı her yerde denedi ama atın sorununu çözemedi. Sentetikti, çimdi, Kocaeli'de kaba kumdu, her yerde denediler olmadı. Kamçısız biri binse kazanacak belki ama ilk yarışlarında safkana dördüncülükler yaptırmış Hişman Çizik ile koşuya katılıyor. Islanan pist işine gelebilir sürprizi yapabilir.

Birbirine yakın isimlerin yarışacağı ikinci altılının ilk ayağında iki tane ciddi rakibine göre kilo avantajı ile koşacak kazandığı yarışın ardından, bir türlü istediği başarıyı yakalayamayan LİZAS koşuyor. Bugün acele etmeden son 600 e kadar çok kolay tempoda gelip bariyerde beklerse, süratli gidecek koşuda son metrelerde yarışın içinde olur, duranları vurabilir.  Yinede kalabalık tuttuğum bir koşu.

Kilo farklarının çok olduğu Handikap 16 koşuda ise ZAZAHASAN ile ASTREOID öncelikli isimler. Zazahasan özellikle son yarış performansı ile yeniden gözüme girdi. Astreoid de Şubartay arkası az farkla üçüncü kaldığı yarış baz alındığında kazanacak gibi görünüyor. COŞGEL bu ikiliden sonra şanslı olur.

Sahada en çok konuşulan isim TATANKA. Aralıklı koşan safkanın sorunlarının tümden bittiği ve geri dönüşünün muhteşem olduğu söyleniyor. Çimde çok daha iyi koşacağı söyleniyor kazanır deniyor ama ben rakipleri ciddi gördüm beraber değerlendirdim.

Altı tane Kaizbert yavrusu Remazan Kaya adına düzenlenen koşuda bir araya gelmişler. Eskiden yarım kanlara yarış koyarlardı burası da öyle olmuş. MAVİ DALGA kazanmaya en yakın isim ama bu safkanların hepsi yeri ve zamanı uygun denk geldiğinde üstün performanslar ortaya koyabilirler.

İstanbul'da son üç koşusunda ikincilikler alan ŞAŞKIN bu grupların atı değil. Nasıl geçiliyor ikinci kalıyor pek anlamıyorum ama son koşusunda bu safkanı geçen Mehmet Kaya şimdi üstünde. Seyredenler ataklarına çok geç kaldığını, o gün o yüzden ikinci kaldığını hatırlayacaktır. Düzgün idman programı uygulanan bu safkan bugün sprint yerini, zamanını şaşırmaz ise kazanacaktır.

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 3.2.1.7.6
2.Ayak: 1.2
3.Ayak: 8.1.2.5
4.Ayak: 5.1.2.4
5.Ayak: 7-ŞAŞKIN
6.Ayak: 13.2.10.3.4.14

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments