31.10.2019 PERŞEMBE ANKARA

31.10.2019 PERŞEMBE ANKARA

Yine ilk koşudaki gibi aynı özellikleri dikkate alacağım ama bu 10 safkan arasında özellikle bir tanesini ön plana çıkaracağım. Bugüne kadar koşan kardeşleri gayet başarılı olan, işlerinde çok beğendiğim ve son günlerde çok iyi yarışlar yapan Hişman Çizik ile koşacak olan JOHN COFFEY bende ön planda olacak. Ufak kuponda bu safkan tek veya iyi işleri olan TEXAS RANGER ilavesi olabilir. Daha sonra ekürilerden DOTHRAKI, Özcan Yıldırım'lı CENTENARIO ve Kocakaya'lı VAZIRAH yazacağım. Geniş kuponlar ORHUN REİS ve BLACKSIVO ekleyebilir.

Günün en tehlikeli yarışındayız. Bazen öyle imkansız gördüğüm atlar geliyor ki 1-2 at dışarı bırakıp, yatıyorum. Bu yarışta da bir çok kişinin öyle yapacağını, çok at yazıp yatacağını düşünüyorum. Yarış bittiğinde bu STRONG BELIEF nereden çıktı diyecek bir çok kişi olacak. 24 Ekim'de bu yarıştaki CAMBAZ kazanırken hemen arkasında altıncı olan bu safkan bugün o yarışa göre kilo olarak avantajlı durumda. Bence bu sefer çok daha iyi bir netice alabilecek durumda. O yarış herkese direnip kazanan Cambaz, aynı yarışın beşincisi olan, bu sefer Gözlük ilavesi ile koşacak MACCHIATO, formda QUITO da öncelikle yazılacak isimler. Devamı şablonda görebilirsiniz.

Son yarışında kapandığı yerden çıkarak son metrelerde güçlü ataklar sergileyen ve Cambaz kazanırken 60 kiloluk sıkleti ile yedinci kalan SPARROW HAWK bu sefer 56 kiloluk sıkletiyle bence çok şanslı. Üç hafta önce verdiği aradan geri dönen ve harika bir geri dönüş yapıp kazanan Akın Sözen'li STORM BLACK bu koşuda en şanslı iki isim. Diğer ayaklardan azaltmadığım için burada risk alıp diğer şanslıları yazmadım ama PEARL GEM ile PASTOR siz diğer ayaklardan eksiltirseniz değerlendirin.

Koştuğu son 3 yarışında başarısız olmuş gibi görünse de, verdiği aradan sonra bir koşu koşmuş, son yarışları Grup koşu olan, kendini iyice geliştirmiş ve bugün üzerine Gökhan Kocakaya'yı almış MELEKÖZGE benim favorim. Yarış içinde büyük ihtimal kaçacak olan bu safkan önde çok rahatsız edilmez ise ben kazanabileceğini bile düşünüyorum.  Rakip olarak ta İstanbul'da ciddi rakipler yanında hemen tabela dibinde bitiren, çok iyi formu devam eden ve uygun rakiplerle koşacak KASALINA öneririm..

İki yarış önce 59.5 kilo ile 1900 metrede ağır pistte önde Agah'la boğuşunca son metrelerde temposunu kaybeden MADALYON, arkasından uygunlaşan kilosu ile önde kaçmış Bülent kendisini biraz rahatsız edince sonmetrelerde Acıdilli Fatih'e geçilmiş ama buradaki rakiplerinide geçmişti. öncelikli şans verdiğim isimdir. Bugün önde temposunu koyup gittiğinde kendisine bulaşacak at olmayacağını tahmine diyorum. Müslüm Çelik bu Kaizbert yavrusu ile alacağı liderliği hiç bırakmadan son metrelere kadar taşır, gelen giden kim varsa direnir ve kazanır düşüncesindeyim..

Kapanışta yine bir tay yarışı ve ilk defa koşacak isimler içerisinde SHORTY ile AYKUT REİS benim özellikle dikkatimi çeken isimler. Bu ikili idman performanslarına göre ön plana çıkardıklarım. Ekürilerden DARK VICTORY, Müslüm Çelik'li COACH, Kocakaya ile koşan YELLOW SUBMARINE öncelikli rakipler olur. Yine iki tane cazip atı geri planda tuttum ama geniş oyunculara öneririm, LORT OF KING ile SWEET GIRL MİRA yer varsa eklesinler.

 

ANKARA 2.ALTILIM

1.Ayak:  5.7.3.9.10
2.Ayak: 8.2.5.1.7.10.3.4.6.9
3.Ayak:  3.7
4.Ayak: 2.3 
5.Ayak: 5-MADALYON
6.Ayak: 9.1.3.2.11

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments