30.10.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

30.10.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

Altılının ilk ayağı 2800 metre Sonbahar Büyük Handikapı. Ben bu yarışı çok severim... adam gibi kaçan biri olursa herkesi uyutur, durur gibi yapar, sonra yeniden tazeler, farkı açar, herkes durdu diye beklerken uzar gider. Bu yarışa bakıyoruz kaçacak kimse yok gibi, 50 kiloluk MAGNUS bugün önde kendine yer bulur, iyi tempo koyarsa iste sonunu da güzel bitirebilir. Başka türlü bir yarış kurgusunda, önde çok süratli veya çok ağır gitmesinde koşunun çok değişik sonuçlarla bitebileceğini de düşünüyorum.  BURAKŞAH, SILK ROAD, BELEKI, FARILYALI ve SPREAD THE JOY değişik tempolarda şanslarını yükseltirler.

CAPTAIN OF THE SEA çok ön plana çıkarıldı. İdman pistinde gayet iyi hazırlıkları var ve orijin olarak çok kuvvetli görünüyor. Agf de de bu kadar çok yüksek çıkması haddinden çok şişirildiğini gösteriyor. Öne erken gelemeyebilir, ilk yarışı deparlanamayabilir her şeyi değerlendirmek gerekir. Ben tek yazmak yerine KIZILYAĞIZ, YOUR EYES, BABAARON ve FİLANDOZ diyeceğim biraz cazip atlarla burayı sürpriz bekleyeceğim.

2 yaşlı İngilizlerin bu sefer Kısa Vade 7 koşusu.. Yine büyük bir favori var ve Celaloğlu ekürisinin safkanı, gelecek için beklentiler büyük olan LA QUERDA ön planda. Fakat Ankara'dan gelen özellikle gelecek senenin baş taylarından olacak BOUDICCA ile aradan sonra son kazandığı yarış çok gösterişli olan LEGEND OF LOVE kupona eklemek lazım. Yeri olan LATIKA eklesin.

ÇELEBİOĞLU önde kaçacak ve sanki rahatsız edilmeden kısa mesafede sert tempo yapabilecek. Mustafa Çiçek bu koşuda yarışı çalabilir, umarım da bunu başarır, çünkü biraz geride tutulmuş. Sülünbike yakın takip eder koşunun temposunu yükseltir derseniz o zaman yarışın sonlarında güçlü gelecek isimler devreye girer. Tam terside olabilir SÜLÜNBİKE kaçar Çelebioğlu onu takip etmez ise bu sefer şans ibresi Sülünbike'ye de dönebilir. O yüzden bu iki isim başa koydum çok rahat kaçarlarsa sonunu da belki beraber getirirler. İlk yarışını çimde kazanmış ama bende pek heyecan yaratmamış BAŞAYDIN ve yarış gören kulaklık çıkartılan BELALI TUMBUL devamında ekleyeceğim isimler.

Bugün Mustafa Çiçek yarışların bence kritik noktasında olacak. Bu koşudaki BU DA BATOR ile 20 Ekim'de kazandığı yarışı oldukça beğenilmişti. 1200 çimde 14 at arasında Pastoral Senfoni'yi öndelerde yarışı kabullenip geçmesi bence çok önemli. Bugün bakıyorum kim bozar diyeceğim ama Efehalil harici kimse üzerine gitmeyebilir. Onunda gücü kısıtlı ve Bu Da Bator'u zorlamaya yetmez gibi görünüyor. Ben kazanacağına inandım bu safkanı kuponda tek bıraktım. Mustafa umarım bizi utandırmaz.

18 safkanın katıldığı Satış 1 koşusunda 6 safkanı ön plana çıkaracağız. DALLAS geçen gün tek verdim beklentimin altında kaldı, tabela içinde yer buldu ama biz birincilik bekliyorduk, favori ismin arkasında bitirdi. Bu safkanın sorunları olmasa çok daha iyi yerlerde olur hala Maidende kalmazdı. Devamında kalitesi bu grupla alakası olmayan ESKAYRA yazacağım. KEEP DANCING benim özellikle sürprizde önereceğim isimlerden biri. Bu safkandan çok ümitliyim ama bir türlü sıkıntıları aşamadı, bugün iyi hazırlandı diye duydum. CAPE TOWN kilodan etkilenmez ise bugünün önemli atlarına binen Mustafa Çiçek ile şanslı olabilir. İdman pistinde beğendiğim ALBANY ve RYAN AREL ilavesi ile bu koşuyu da bu şekilde geçmek istedim.

İSTANBUL ALTILIM

1.Ayak: 5.4.6.3.2  
2.Ayak: 3.6.8        
3.Ayak: 2.6.7        
4.Ayak: 2.5.7        
5.Ayak: 2-BU DA BATOR
6.Ayak: 6.2.14.1  

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments