29.10.2019 SALI ADANA

29.10.2019 SALI ADANA

Ayhan Kurşun ile koşuya katılacak olan SONSUZUM kazanabilir ama koşunun temposu alır gider önde bri isim avans alır giderse sonunu da getiremeyebilir. O yüzden dileyen bu safkanı tek yazsın diyorum dileyende KANİVAR ile SERSERİKIZ ilavesini öneriyorum.

Normalde orta ve uzun mesafelerde daha  başarılı olan DİLBERGÜLÜ son yarışında 1900 den 1200 e inince beklediğim yarışı yapamamıştı. Birde koşunun temposu o gün için hiç safkana uymamış, tabela dışı kalmasında etken olmuştu. 1200 metrede en geride bekleyip gelmek kolay değil safkan bunu başaramadı ama bu yarış için o koşu hiç ölçü alınmamalı. Bugün önde temponun biraz yükseleceğini bu safkanın rakiplerinin öne kalacağını Danyal Kaya'nın da yakın gidip sabırla bekleyip son 200 de yapacağı ataklar ile bu rakipleri geçeceğini düşünüyorum.

Çim pistteki son iki yarışında uzun mesafede gayet başarılı koşan DARYÜZ kilo olarak üstüne almasa belkide bende tek olurdu. 7 kilo artan sıkleti safkanı etkileyecek rakipleride iddialı olacaktır. Öncelikle DEMİRŞİMŞEĞİ rakip görüzksede bu safkan kazandığı koşuda GÖKÇEEFE yi geçmişti ama  kilo olarak rakibi bu sefer çok avantajlı. Yine HARALI bir iyi bir kötü koşsa da bugün rakiplerinin en ufak hatasını affetmez gibi duruyor.

İkinci altılının ilk ayağında kilo farkları var ama yinede ağır kilolulardan önde temposunu koyup gidebilirse MAGICIAN GOSHA ile hemen arkasında yer tutacak BAY BAY HEPİNİZ ön planda düşündüğüm isimler. Handikap 14 yarışlar genelde üstten bittiği için istatistiklere de uygun ama HOLOSKO, YARIŞBEYİ ve ÖNLENMEZ olmadan oynamayalım. BİRNUR ve TEMUÇİN sürprilerim.

FERHATBEY koşunun en şanslı ismi. Dileyen bu safkanı her iki altılıda da  tek düşünebilir. Bu safkana binen Ali Kaçmaz iki yarış önce NO CONTROL'e binmiş ikincilik yapmıştı. Sonra Müslüm'ü bndirdiler safkan altıncı oldu ama bugün Müslüm'ü bırakmadılar, sabah soruşturdum çok güveniyorlarmış. Bu iki isim favoriler herkes oynayacak, cazip bir şey gelmezse bu altılı çok yüksek ikramiyelere çıkmayabilir. Önde yalnız kaçmayı başarırsa DINERO bu koşunun sürpriini yapabilir. Birde son dakika bu sefer dah aiyi koşacak diye duyduğum TEAR OF THE SUN var. Onu da eklersek sanki sağlam geçmiş oluruz.

Handikap 16 yarışta MUŞŞİ 50 kiloya düştü. Çiziklerin kendi atı, Hişman son yarışında binmişti ama Kısas Beyi'ne bir şey yapamamıştı. Bu sefer Müslüm Çelik bindi ve yarış içinde öne kendine bir yer bulmalı. Kaçacak pek at yok öne erken düşerse sonu güzel olabilir. Rakip çok fazla var. BENNATO, BASRALI, REINA DE DIAMANTES, ÖZÜN, SUMMER PICTURES, MY DEAR GIRL ve YOLDAŞKAYA koşunun diğer şanslı isimleri olarak görüyorum.

Ekürilerden PANCHMAHAL önde kaçacak ama son yarışında Baba Cuvee çok ısrar edince liderliği ona bıraktı sonra atlattı gitti ama son hamleyi başaramadı ikinci kaldı. Yinede çok başarılı koştuğunu ve kazanan kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Aynı yarışta koşan ekürisi BRUCE WAYNE o gün startta çok kalmış buna rağmen kötü de koşmamıştı. 7 boy startta kalmak sonrasında 1 saniyeden az fark yemek basit işler değil. Özcan Yıldırım bu sefer çok daha başarılı bir performns sergiletip bu safkanı birinciliğe atabilir. Biri kaçar biri bekler ikisinden biri bu yarışın kazananı olur görüşündeyim.

JAHZARA çok süratli bir safkan. Ali Kaçmaz dört yarıştır biniyor, üç tane üçüncülük aldı, kum çim farketmedi, iyi koştu, Ali bugünde safkana bayağı güveniyor. Geçen hafta kumda ilk yarışına çıktı dışına Red Horse çıktı, temposunu çok bozdu bu yüzden son 200 metrede temposunu yitirip üçüncü kaldı. Bugün yine çime çıkacak olan safkan önde kendisini bozacak bir rakibi olmayacağı için çok daha kolay tempoda kaçacak. Bursa'dan gelen THE COLECTOR dışında rakip bulamadım. Bu Maiden koşuyu bu ikili ile geçtim.

SONESEN son çim yarışında çok başarılıydı. Bu koşudaki rakiplerini geçmişti ama o yarışa göre 4 kilo üstüne aldı. Safkan favorilerden biri ama rakip çok. Kısa mesafede önde çok sert tempo koyabilecek LİVADİ, hayatının ilk yarışında çok başarılı bir birincilik alan, devamında kumda dördüncü olup, son yarışı kötü olsa da  BİDANEM, Adana, Elazığ, Diyarbakır yarışlarının sonrasında bugüne iyi hazırlanan Kaizbert yavrusu AŞKBELASI, arası olsa da ciddi yarışlarda koşmuş CERBA ve Kulaklık takısı çıkarılan ve iyi hazırlandı bilgisi gelen SEMRAKIZI bu zor koşuda favorime rakip görüyorum. 

ADANA 2.ALTILIM

1.Ayak: 2.3.1.4.8 
2.Ayak: 3.11
3.Ayak: 7.3.9.2.1.8.4
4.Ayak: 5-PANCHMAHAL
5.Ayak: 10.5
6.Ayak: 5.3.9.7.4.11

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments