27.10.2019 PAZAR ADANA

27.10.2019 PAZAR ADANA

Adana yarışlarında yalnız başımıza parayı nasıl alırız diye bir kurgu deneyeceğiz. Bazı ayakları favorili geçeceğiz ama çok ters atlarla geçtiğimiz ayaklarda olacak. Çok detaylı yorum yazamadım, bu kadar yarışa zaman ayırmak bile insanı bitiriyor.

İlk koşu kilo farkları önemli o yüzden BOEL ve BARIŞ biraz daha ön planda. KHAL DROGO ile DORTMUND sonra şanslı.

Dişilere ait Maiden yarışta BEYAZKAR çok tutuyorum. SARI HANDAN, SÜRSOYLUM ve BUĞRANINKIZI ilaveleri ile koşuyu geçtim.

HÜNKARINOĞLU kazanacak gibi görünse de Kaçmaz SABRİNİN ATI ile doğru taktik yapar, öne erken sarkar, liderliği alıp takip edilmez ise kazanabilir. HÜRADAM için bu mesafe çok uygun, 1600 üstü çok farklı koşar, sonda güçlü gelebilir. Rakipleri tarafından ciddiye alınmayacak olsa da günün ters isimlerinden biri olarak ÖZDAMAR kuponlarda bulunmalı. Start sorununu az yaşadığı koşularında etkili performanslar sergileyebilen BABADAĞINOĞLU sürpriz. GEZEGEN sık koşsada iyi koşmaya başladı ekleyelim.

Mehmet Kıyak iyi binerse BUZUL ikinci altılı ilk ayakta sürprizi yapabilir. BATINHAN öncelikli rakip. DÜNÜR, KARAATİK ve ATOM SAÇAN ile geçilebilir ama burası oldukça tehlikeli görünüyor.

Son ikinciliği ile Perili Kaya ön plana çıkarılmış ama o gün 78 lira ganyan 0.45 Agf ile koşarken bugün Agf si % 42 üstüne çıkmış. Bir ikincilik atın Agf sini 100 katı arttırıyor bana mantıklı gelmiyor. Benim tekim bu ayakta KUDRETHANIM olacak. Hayatının ilk yarışında çıkıp kaçan son metrelere kadar önde olan, ikinci yarışında Mehmet Keskin ile hiç uyum sağlayamayan, üçüncü yarışında ise koşu öncesi yapılmış olan iğne yüzünden ateş yapan ve o şekilde koşup etkisiz olan bu safkan bu sefer çıktığı gibi liderliği alacak kimseye yakalanma fırsatı bile olmadan bitirecek düşüncesindeyim. Belki ŞARARA önde çok gitmek ister o zaman hemen arkasına yatar onu virajda atlatır yine kazanır. Bu ikili bu şekil bitebilir.

Atlar birbirine denk ve son koşularına göre hepsi daha ağırlaşan kilolarla start alacaklar. Uygun kilolu bir isim yakalasam tek girecektim ama mümkün olmadı. Kilosu artanlardan olsa da YOSUN SULTAN başta yazdım bu safkanın son yarışları oldukça başarılı. Rakipte ELOIN gördüm burayı risklide olsa iki safkanla geçtim.

ABJARKIZ tek başına yüzde 50 Agf almış diğerlerine geri kalan 50 yi bırakmış. Adana pistine ilk defa çıkacak bu safkana çok güvenemedim. KÖY GÜZELİ bu safkan liderliği bırakmaz, kaçamazsa da Abjarkız beklenen performansını gösteremez düşüncesindeyim. Köy Güzeli çıkıp bitirebilir çok cazip olur, bu ikilinin yanına CEYLİNCAN ve KARA SERSERİ de ilave edilir.

Bu yarış için yorum yapmadan önce 13 atın hepsinin eski yarışını seyrettim, kim kaçar onu tespit etmeye çalıştım. Bence kim kaçarsa o bitirebilir, önde giden çok şanslı olur. Ama kim kaçar onu bilmek oldukça zor. ECESER ile DOĞU ESİNTİSİ başta GEL GAYRI, NUDA daha sonra yer kalırsa KIZIM LENA ve KARAÇITIR yazılmalı.

Kapanış yarışında nasıl bir buluşma olmuş, istesen ayarlayamazsın. Ne kadar vasat at varsa bir araya toplanmış, kimin günüyse o kazanacakmış gibi bir durum olmuş. 5 gün önce koşmuş olsa da VLASTELIN tabelaya yakın bitirdiği yarışlardan sonra bugün farklı koşup, değişik bir performans gösterip kazanabilir. Aynı yarışta kötü koşsa da ondan önceki İstanbul yarışı tatminkar MY TROUBLED bu sefer Dil Bağı çıkmış olarak koşacak, bombayı yapabilir. KING ARAS son kum yarışı baz alınmadan mutlaka kuponlarda olmalı. Çimde bu safkanın etkili üçüncülükleri var. SPEEDY GUNNER son yarışı vasat olsa da Ayhan Kurşun ile bugün dah aiyi koşabilri diyelin dört isimle bu ayağıda geçmeye çalışalım.

ADANA 1.ALTILIM

1.Ayak: 7.3.2.1
2.Ayak: 1.8.10.2
3.Ayak: 3.4.5.6.1.2
4.Ayak: 9.6.1.3.12  /  2.4.10.5.7
5.Ayak: 7-KUDRETHANIM
6.Ayak: 4.9

 

ADANA 2.ALTILIM

1.Ayak: 9.6.1.3.12  /  2.4.10.5.7
2.Ayak: 7-KUDRETHANIM
3.Ayak: 4.9
4.Ayak: 4.7.5.1
5.Ayak: 5.4.7.11  /  10.9
6.Ayak: 2.11.13.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments