26.10.2019 CUMARTESİ İZMİR

26.10.2019 CUMARTESİ İZMİR

Bu kadar yarış olunca çalışmak ayrı dert yorumlamak ayrı dert oluyor. Aşağıya kuponlarımı koyuyorum detayları yavaş yavaş ekleyeceğim.

FRENKLİ ATEŞİ çok iyi koşacak bilgisi geldi ilk koşuyu kalabalık tuttum ama unutmayalım her an bombayı bu safkan yapabilir, ilk altılı ilk ayaktan cazip duruma gelebilir. Beşinci at çıkması bana ilginç geldi daha aşağılarda bekliyordum, çok cazip bir tekle başlamak isteyen değerlendirebilir.

İzmir'de herkes PRENSES BESO oynuyor. Saltabaş ekürisinin safkanı ilk yarışında ikinci oldu, devamında idman pistinde çok daha iyi göründüğü bilgisi geliyor. Yalnız NAME OF THE ROSE dan büyük beklentimiz var. Bu safkan da ilk altılının güzel sürprizlerinden birini  yapıp ilk iki koşuda altılıyı uçurabilir.

Çim pistte iyi yarışlarına bakınca DEMİRHASAN kumda koşarmı diye düşünüyor insan ama işlerine bakıyorum problem yaşamayacak gibi görünüyor. Rakipleri biraz daha ağır kilo ve safkanda Mehmet Kaya olunca, zamanında ataklarını seyrederiz, geç kalmaz düşüncesi ile başa yazdım. Yinede rakipleri ile beraber yazmakta fayda var. 

PARAMPARÇA Barış Kurdu ile çok şanslı durumda. Son metrelerde güçlü ataklarını seyredeceğimiz safkan son yarışına göre biraz daha uygun kilosu ile bugünde kazanabilir. ROCKY FORK MNM, BAVO BRAO rakipleri çok kalabalık tutmadım ikinci altılıya üç atla başlayabiliriz diye düşündüm.

Günün en zor koşu olarak burayı görüyorum. İki altılıda da kısaltma imkanı olan yerler var ama burası iki altılıda da kalabalık olmalı. Ben kupona mümkün olduğunca çok isim yazıp, sürprizlerden biri kazansın diye bekleyeceğim.

Dişilere ait bu Maiden koşuda BOSNALIKIZ tek tutuyorum. Safkanın çim ve kum yarışlarını tek tek seyrettim. 5 Şart koşmuş, 3 Şart koşmuş, hep iyi sonuçlar almış. En son olarak yarım boyla kaybettiği yarışta 58 kiloymuş bugün 53 kilo ve aprantisi çok bariz bir hata yapmaz ise bence kolay kazanması lazım.

AVUKAT bu sefer favori çıkmış durumda. Kazandığı yarışlar hiç favori verilmiyordu iki yarış üst üste kazanınca tahmincilerde uyandı oyuncularda kupona ilk sırada yazmaya başladı. Ama işi o günküler kadar kolay olmaz. Zoru başardığı yarışlar olsa da BEHRAMKALE, ORADINARIO ve TURKISH LEGEND ilavelerini yapıyorum.

Yarış hayatına çok güzel bir başlangıç yapan GÜVENİMSİN bugünde kazanabilir. Kısa ve orta mesafelerde çok iyi sonuçlar alabilecek bir orijini var. Gökhan Gökçe ile Şartlı 1 kazanırken çok rahattı ve bugün o yarışa göre kilo olarakta oldukça avantajlı durumda. Öncelikli rakip MR NOBODY olarak görünüyor. Sanki bu iki isimle burası geçilecek havası var, ben fazla kurcalamadım iki safkanla geçtim..

Bizim cazip atlarımız oluyor genelde de son ayaklara bu safkanlar denk geliyor ya işte onlardan biri yine % 1 AGF ye yakın ornda olan DURUHAN bugün çok çok iyi koşacak bilgisi gelenlerden biri. Bir yarış koşup çok uzun ara veren safkan devamında Şartlı 19 da şansını denemiş, daha doğrusu, dön dolaş yapıp yarış görmüş diyebiliriz. Safkan o günkünden çok daha iyi durumda ve büyük bir bomba ile İzmir'i kapatabilir. Yinede yarışın zor olduğunu söyleyelim kalabalık tutalım. Yalnız TWIST LADY unutmayalım bu safkanın sonları çok kuvvetli yarış içinde kolay giderse son metrelerde çok etkili ataklarını seyredeceğiz.

İZMİR 1.ALTILIM

1.Ayak: 10.1.2.3.9.4.5
2.Ayak: 10.9
3.Ayak: 4.3.2.1.5 
4.Ayak: 4.3.2
5.Ayak: 5.6.11.8.10.4.1.2.3.7
6.Ayak: 2-BOSNALIKIZ

 

İZMİR 2.ALTILIM

1.Ayak: 4.3.2
2.Ayak: 5.6.11.8.10.4.1.2.3.7
3.Ayak: 2-BOSNALIKIZ
4.Ayak: 1.3.2.4.5
5.Ayak: 5.4
6.Ayak: 3.13.2.5.7.8 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments