26.10.2019 CUMARTESİ ANKARA

26.10.2019 CUMARTESİ ANKARA

Önde süratli gidecek yarışı iyi yerde takip edecek DERDİYOK ve CECELİ son metrelerde buluşurlar, Gökhan Kocakaya ile Halsi Karataş grubu ayırıp son metreleri beraber geçerler. Tabi bu kağıt üstündeki olay gerçekte nasıl geçekleşir bakalım seyredip görücez.

SEMİHBEY iyi bekler son metrelerde kendini gösterip bugün kazanan isim olabilir. NESTOR, İZBIRAKAN, LETHER GO ve ŞPİLDAT rakipleri.

Yarış Madenci'nin MINE OF FIRE'ı bozup bozmayacağına göre şekillenecek. Ben iki safkanın yarışlarını seyrettim sanki bozmayacak diye düşündüm ama Hişman, Karataş'ı önde yalnız bırakırsa bitireceğini bilir. O yüzden son 600 e gelindiğinde öndeki rakibini yakalayıp atlatmayı düşünecektir. Karataş'ta Madenci kendisini geçerse bir daha onu atlatmanın zorluğunu tahmin edip liderliği vermek istemeyecektir. Olayın kilit noktası başlardaki tempo olur Mine Of Fire çok yüksek tempoda kaçmayacağı için, sonları kuvvetli geçecek, hem Madenci'ye, hem de diğer rakiplerine öndeyken direnip kazanacaktır. Tamamen doğru taktik birinciliği getirir, önde iki atın kapışması diğer üç isminde şansını yükseltir.

İDEALİST istediğimiz form durumuna yaklaşmaya başladı. Aslında son yarışını kazansaydı çok işimize yarayacaktı ama  o gün ÖZREİS ile beraber yarışı bitirmişler çok az farklarla sıralanmışlardı. Bu sefer iki safkanda 4 er kilo eksik koşuyor. Rakipler biraz daha ciddi ama bu ikili başta düşünülecek. BUDUNALP, İNANLIM ve TURBOCU öncelikli rakipler. Tempolu kaçacak PRATİK NEVZAT, son yarışı kötü olsa da ÖZPAR, iyi hazırlanmış BERKUK ve her an bombayı yapacak TULPAR sırası ile diğer şanslılar.

Maiden yarışta SPRIT OF THE SKY çok ön plana çıkarılmış ama ICONIC bugüne kadar yaptığı yarışlarla bende favori durumunda. 1200 de 1.12 içinde koşmuş safkan son yarışında kötü koşmuş yedinci kalmış olabilir ama bugün çok iyi koşacak bilgileri  de geliyor. CARNATION ve HAFOCAN sonraki ihtimaller.

Grup 1 Ankara Kalesi Koşusunda GOOD CURRY ile SHARPA gibi iki tane çok formda ve son yarışlarını gayet iyi koşan isimler var. Büyük ihtimal Godd Curry rakiplerine göre Agf de yüksek çıkacaktır ama Aharpa'nın özellikle son yarışı kapasitesinin yüksekliğini, Godd Curry'i de geçebileceğini gösterdi. Bu ikilinin yanına kumun kralı, istediği anda bugüne kadar yaptıklarını üstüne koyarak gidecek KING SERKAN yazılabilir. Uzun aradan sonra iki yarış gören ÖMER IN MY HEART gzli saklı hazırlandı haberleri geldi. ROYAL AVŞAR'ın son Grup 1 birinciliği çok havalıydı. Bugün aynı taktikle koşması zor olsa da zoru başarmak için sahaya çıkacak. Gökhan Kocakaya hatırına HOT CHOCOLATE ekledim.

Beş tay koşuyor bir tane eküri var dört isim yazarsak kapanıyor. Normal şartlarda eküriler kazanır derdim ama CONTENDER  ve TRİLYA için çok iyi notlar almışım. İkisininde bir sonraki koşusunda kazanacak kadar iyi olduklarını yazmışım. Kendime ihanet etmemek adına bu safkanları ekleyince bri isim dışarı bırakmadım HASANET te kupona koydum.

3 yaşlıları ayırdım, onları bugün kullanmadım, yarışın 4 ve yukarı yaşlılar arasında geçeceğini düşündüm. Üçlülerin yarışı forse edeceğini, büyük rakiplerinin de yarışın son metrelerinde güçlü ataklar gerçekleştireceğini düşünüyorum. FLASHING GIRL, FLYING BIRD ve PRINCESS DI benim güçlü ataklar gerçekleştirerek şanslı olacağını gördüğüm üç isim.

Takipte olduğum hayatının ilk yarışından beri oynadığım AMBUSHER  bugün yine kazanır tutuyorum. Kaç kere tek yazdığımı bende unuttum ama koştuğu beş yarışın en az üç tanesinde yanına rakip yazmamıştım. İlk yarışında startta oyalanıp ekürisi kazanırken dördüncü olan, arkasından ikinci olurken beğenilen, üçüncülüğünde start çıkışı yerini hiç alamayan, kumda ikinci olurken  değişik pist acaba etki ettide kazanamadı diye düşündüğümüz AMBUSHER, son yarışında da Özcan Yıldırım ile uyum sağlayamamıştı.   Adalı ekürisi bugün son günlerde formda görünen Müslüm çelik ile bugün birincilik bekliyor. Büyük favori çıkar ama ikinci altılıda da kapanışı yapacaktır.

ANKARA 1.ALTILIM

1.Ayak: 4.3
2.Ayak: 3.1.2.4.7
3.Ayak: 3-MINE OF FIRE
4.Ayak: 7.6.8.4.2 
5.Ayak: 5.12 
6.Ayak: 1.6   

ANKARA 2.ALTILIM

1.Ayak: 7.6.8.4.2  
2.Ayak: 5.12 
3.Ayak: 1.6   
4.Ayak: 2.1.5.3 
5.Ayak: 1.2.5
6.Ayak: 1-AMBUSHER

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments