25.10.2019 CUMA İSTANBUL

25.10.2019 CUMA İSTANBUL

Kayalar 6 eküri bir aradalar, içlerinden biri kazansın diyelim, ilk altılı, ilk ayak tek bırakalım.

ALSANCAKLI bugünün unutulan isimlerinden biri olabilir ancak safkanın genel olarak pist ve mesafeye yatkın isimlerin başında geldiğini söylemeliyim. Uzun zaman sonra safkanı bu kadar hazır koşarken izleyeceğiz. Hişman Çizik ile iyi hazırlıklardan sonra çok daha etkili bir koşu yapacağına inanıyorum. Bu grupta muhtemelen biraz ağır başlayacağı koşuda, son metrelerde yapacağı ataklar kendisine birincilik getirebilir. Koşudaki favorimdir. Çok geride tutulması avantajımıza kuponlarınızdan eksik olmasın.

Pek ilginç bir at yok... Gidişat sonucu etkiler, farklı tempolar farklı birinciler çıkarır. O yüzden hepsini değerlendirmek lazım.

Son yarışında alternatif tekimiz olan, çok iyi bir performans sergileyen STRONGER kaçmış, kimse kovalamamış ve istediği yarış temposunu yakalayınca kolay kazanmıştı. İki yarış önce İstanbul performansı da oldukça iyiydi, üçüncü kalmış ama beğenilmişti. LİZAS yarışın temposu çok düşük olmaz Stronger'ı takip eden öne erken sarkanlar olursa devreye girebilir. Yine PERAMUS, DEĞERLİ ve ANANIASHVILI güçlerinden bir şey kaybetmeden son metrelere kadar yarışın içinde kalmışlardı, o yarışlarda tempo kaçanlara veya yakın takip edenlere yaramıştı. Dediğim gibi  kolay tempoda çok farklı bir şekilde STRONGER giderse kazanabilir önde tempo yükselirse çok isim devreye girebilir.

HANIM HANIM'ı bırakmam yakaladığı ilk uygun yarışı kazanacak. Adem Aslan beceremedi ama Gökhan Yıldız bugün ters bir koşu çıkarabilir. Çok kalabalık tuttum, başa bu safkanı koydum. KARTALKIZ öncelikli rakip, grup uygun, kilo düşük kesinlikle bu ikiliyi ihmal etmeyin.

ALY WINS hem kilosu hem de son yarış performansı ile göze batıyor. Son yarışı yedinci olduğuna bakmayın kazanan atın 1 boy gerisinde  ve Gökhan Kocakaya'nın geç kalmış atakları vardı. Bugn kendisini iyi tanıyan Hişman Çizik ile birinciliğe kendini atabilir. Aynı yarışta kafa burun bitirdiği FLASH FORWARD ile beraber bugün ikili de bitirebilirler.

THE PERFECT SHOW viraja kadar kolay ama viraj sonrası yarışın sertleştiği yerlerde sonunu getiremeyen bir isim. Ters pistte olmadı bugün istanbul'a geldiler, yarış hedef olur dediler. Dileyen tek yazabilir. Rakip DARK MASTER ile SECRE BLOOD.

Kaya ekürileri dururken Mehmet kaya'nın HOLİGAN tercihi önemli. Orijin çok kuvvetli görünen MALIBUNUN OĞLU, ilk yarışında üçüncülüğü ilgi çekici TUTANDA ile son yarışları başarılı görünen tecrübeli safkan ŞAŞKIN öncelikli rakipler. Gelen bilgiler eküri olmayan Kaya atlarından KÜÇÜKTUNCA'nın çok iyi koşacağı yönünde. İçimden bir ses burada sürpriz olacak diyor eküriler olmaz ama diğerlerini kuponun geniş tarafına ekledim.

Son çim yarışı çok başarılı olan aslında eenttikte çime göre bri kat daha iyi koşan GÜLDÜR GÜLDÜR kazanır tutuyorum. Diğer tek adaylarımda var ama ben kuponu son ayağa getirdim. İki at tek yazıp sonu doldurmak yerine son ayağı tek bırakıp diğer yerleri rakipleri ile düşünmeyi uygun gördüm. Siz kendi kurgunuza göre değerlendirir dilerseniz bu ayağa at yazarsınız.

 

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 1-BENİM
2.Ayak: 6.3.2.1.8
3.Ayak: 2.4.1.3.5
4.Ayak: 8.4.5.3.2.1.6 
5.Ayak: 9.13.3.2.4.5.6
6.Ayak: /  7

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 8.4.5.3.2.1.6 
2.Ayak: 9.13.3.2.4.5.6
3.Ayak: /  7
4.Ayak: /  1.2
5.Ayak: 2.3.6.4.11
6.Ayak: 9-GÜLDÜR GÜLDÜR

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments