25.10.2019 CUMA BURSA

25.10.2019 CUMA BURSA

Hayatının ilk yarışında 1200 metreyi 1.12 içinde koşmuş QUADBORN dikkat çekiyor belki ama bu safkan yarış içinde bir türlü  aksiyonlarını toparlayamamış, yeni yürümeye başlamış çocuklar gibi bir içeri, bir dışarı yapmış, süratli giden rakibini takip edeyim derken bocalamış, sonlarda da iki rakibine geçilmiş dördüncü kalmıştı. Bugün aynı şekil koşarmı bilmem ama kaçan isimler içerisinde biri avansı alır, farkı açar, yakalanmadan bitirirse şaşırmam. Selim İpeğin çalıştırıp bindiği, Dil Bağı takılan BARUTEFE ve yine takı ilavesi yapılan MILLAU, seri isim CASNAR, yarış tecrübesi fazla FORTE SARP benim kuponumda yer alacak isimler olacak.

CİHANTAYIM son yarışında kaçmayı denedi ve kazandı. İzmir'de 1200 metrede Tokaçoğlu öne düşmeyi kendi deneemiştir herhalde taktik böyledir ama hep 2-3 giden bu isim kaçınca Maidenden çıktı. Yarışta 56 handikap puanlı favori HIZKOLİK olunca 50 kilo ya düşen sıkleti ile bence bugünde kaçarsa bitirebilir. Ekürilerden TENDAHANIM her yarış olduğu gbi bugünde kaçacaktır. Oda liderlik ister önde ciddi bir mücadele olursa koşu çok karışabilir. Bu ç isim başta daha sonra diğerleri dedim ama kendi kuponumda bu yarışı kapadım.

AS DE COEUR son iki yarışında bence harika koşular çıkardı. Ay sonunda İstanbul'a 2800 metreye yazdılar ama burayı tercihlediler büyük ihtimal orayı koşmazlar, burada uygun rakipler yanında Mustafa Çiçek ile yine kazanmayı hedeflediler. İki handikapı var... birincisi mesafe 1800 kısa gelebilir, 2000 ve üzeri daha iyi koşuyor. İkincisi kilosu 61 e çıktı son yarışını 58 ile kazanmıştı. Kurtel ekürisinin iki atı var ikisi eküri değiller, aynı antrenör ama farklı at sahiplerine koşuyorlar. ILDIRBEYİ dah aşanslı olsa da buraya JOURNALIST, BURAKŞAH ve EMPEROR SION ilaveside olabilir.

2 yaşlı İngilizlerin Kısa Vade 6 yarışında, Bursa'da Tokaçoğlu ile Şartlı 5 kazandıktan sonra İstanbul'da Açık yarışa giden ve o gün için ufak bir sorun yaşayıp, en geri gelip, o günden sonra yaklaşık 2 aydır hazırlık aşamasını iyi geçiren SELENKIZIM koşuyor. 1 Şart veya Maiden kazanmış ondan sonra at yokluğunda bu koşuya kaydolmuş rakipleri yanında safkanın ara vermiş olmasına rağmen kazanacağını düşünüyorum.

Ekürisi ile beraber koşacakken start öncesi sorun yaşayınca ekürisi yarıştan çıkınca yalnız koşan LITTLE MOUSE en dışa çıkıp yaptığı sprint ile dikkat çekmiş, kazanan at açok yaklaşmış ama geçememişti. Hem yarış tecrübesi en fazla olanlardan biri olarak hem de güzel yarışı ile bugün kazanabilri diyorum. Yinede Maidenler belli olmuyor at yazacaksanız GÜZELKIZIM, KARAYAŞAR, GREAT WARRIOR ilavesi yapılabilir.

Parayı son ayak yapar gibi duruyor. EFEHALİL son başarılı koşusu ile ön planda olsa da çok ters bir at bekliyorum. Dün son ayak % 1 lik Haskaraca'yı getiremedik ama  bu sefer çok cazip bir ismi fotoda birinciliğe atabiliriz. Özellikle Erhan Yavuz biraz istekli binerse REMAZAN ABİ bugün çok iyi bir performans gösterebilir. Daha sonra ekürilerden SABUNCUHAN yazacağım. DAĞBEY son yarışında da vermiştim bugünde unutmam.  .

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 6.1.5.2.3 
2.Ayak: 3.1.8.6.2.5
3.Ayak: 1.8.5.2.4.6
4.Ayak: 1-SELENKIZIM
5.Ayak: 4-LITTLE MOUSE
6.Ayak: 3.12.13.15.2.7.8.9.10 
 

 

   

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments