23.10.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

23.10.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İlk koşuda koşuyu forse edebilecek çok isim yok. Öncelikle son yarışlarında öne gitmek isteyen ama bunu beceremeyen DAKOTA direk çıktığı gibi öne sarkar diye düşünüyorum. İki yarış önce daha hızlı rakipler yanında 4. olarak sürdürdüğü yarışı beşinci bitirmiş, son yarışında çıkışta aralarda kalıp kapanıp en geri kaldıı yarışı sonradan doldurarak öne sarkarak devam ettirip tabelada kendine yer bulmuştu. Bu sefer bakıyorum bir tek ekürilerden BATHSHEBA kendini zorlayabilir oda ekürisine fedailik yapayım diye çok zorlarsa arkasında kolay tempoda yarışı sürdürecek Dakota çok şanslı olur. Safkan bu sene pek yarış koşamadığı, son birinciliğini 2018 yılı Temmuz ayında aldığı için çok güven vermedi, başa koydum ama rakipleri ile beraber değerlendirdim.

Geçen gün Bursa'da startta kalıp bizim altılımızı yatıran Ayliz'in üçüncü kaldığı Kısa Vade yarışta son anda rakibine geçilip dördüncü olan GÖKÇEHATUN bugün Maiden yarışta karşımıza çıktı. İlk iki yarışında ikinci olan bu safkan bugün kazanabilir. Dileyen kuponunda tek yazabilir ama ben daha hiç yarış koşmamışken GİZEMAVİ yi makine provasında görmüş  takibe almış koşmasını bekler olmuştum. Biraz acele edip sorşin sorununu atlatmadan koştular. Koştuktan sonra kısa bir süre  dinlendirip tedavi edip bugün sahaya getirdiler. Çok iyi işlerle bu koşuya girecek olan safkan bence bugün favorilere çok ciddi rakip olur. Koştuğu yarışlardaki başarıları ile EZELİM koşunun üçüncü şanslı ismi olur.

İlk koşusundan beri takipte olduğumuz MARAKAY için son yarışında fazla yıpranmadan koşsun, başta kazanmayı öğrensin diye buraya yazılmış demiştim. İşlerinde gayet güzel, rahat ve formda görünen safkan bugün için Aracı ekürisinin ikide iki yapan ismi QUEEN LILY ile birlikte kuponlar ayağa yeterli gelecektir görüşündeyim.

UMUTLU önde kendi temposunu kabul ettirdiği yarışlarda başarılı olur ama bugün ULUBATUR ve ŞAHNSEMİH gibi önde kendisini hiç bir şekilde yalnız bırakmayacak isimlerle koşuyor. Bu yüzden öndeki ciddi mücadele yarışta bekleyenlere büyük avantaj yaratacaktır. Son yarışında bugünkü gibi beklemeyi tercih edip birinciliği oldukça güzel elde eden formda safkan AFACAN ve Grup 3 kazanmış son Grup 2 mücadelesi pek dikkate alınmadan KRAL ARTUR öncelikle başlarda düşünülmelidir. Bu ikiliden sonra yine son sentetik yarışını dikkate almadan SİNANLI ilavesi yaparım. Daha sonra kaçak isimler ve REİSOĞLU geniş kuponlara ilave olabilr.

Verdiği uzun aradan sonra iyi hazırlanıp katıldığı yarışta çok iyi bir performans gösterip kazanmayı başarmış HEYECANLI bugünde aynı aprantisi ile sahada olacak. Son işindeki kendinden emin görüntüsünü bugün sahaya yansıtırsa, pedigri konusunda da çok başarılı bir çalışma olan bu isim, bugün de kazanabilir diye düşünüyorum. Alternatif tek olarak bu safkan düşünülebilir ama önde kendisini çok bozan bir isim olursa yarış çok sürate binerse değişik bir sonuçta çıkabilir. Bu yüzden GADDARA, NAÇAL, MAKARACI ÇOCUK ve HIDDEN JEWELS ilavelerini yapacağım.

RUSDAMAT ikidir çok iyi koşuyor. İkisinide kazandı İstanbul'da bu mesafede birincilik aldıktan sonra Kocaeli'ne gitti uzunda kazandı. Bu safkan galop yapmıyor ama yarışları harika ve Kaizbert yavrusu önde kaçacak Eser'i kolay atlattıktan sonra kim gelirse gelsin direnecek yine kazanacak gibi görünüyor.

KARABAHÇE GÜZELİ'ni son yarışında size tek verdim. Yarışı seyrederken Gökhan Bektaş'ın ne yapmak istediğini hiç anlamadım. Ya atta bir şey oldu yada dön gel dediler safkan yürüdü bitirdi. Bugün ilk yarışındaki gibi koşmak isterse safkan çok şanslı olur. Yarışta son yarışları çok başarılı ama kazanmayan ELANAZ var. Bu ikili kuponlara yeterli gelir.

OĞLUM UTKU 'da ilk yarışından beri takip atımız. Son yarışı ise jokeyi ne yaptığını bilmemesi yüzünden enseye basıp geldi olduğu bir koşu. Özcan'ın o gün aklı başka yerde diye düşünüyor o yarışı hiç dikkate almıyorum ve bu safkanı başa koyuyorum. KURTULUŞBEY hatırlarsanız son yarışında büyük sürpriz yaptı, 15 lira ganyana kazandı. İşin ilginci bu ekürinin In The Navy isimli safkanı da İstanbul ve Bursa'da arka arkaya iki yarış birincilik aldı. Eküri formda denir ama bu başka nedenlere de bağlanabilir, o yzden bu safkan ihmal edilmesin. Bu koşuda UÇANBEYHAN, MEHMETZADE, SPARTAKÜS, SİNSİÇAKAL ve ZAMAN HATTI diğer şanslı isimler. Oğlum Utku'yu yine  dileyen tek olarak değerlendirebilir diyelim ama çok atla geçelim.

CAPO COMANDANTE hayatının ilk yarışında daha koşmayı bilmiyorken üçüncü olup, benim dikkatimi çekmişti. Ben sentetikte biraz daha iyi koşar diye bekliyordum ama çimde Şartlı 3 yarış yazdılar, başka yarış bulamadılar ve başarısız oldular. Bugün Şartlı 19 koşuda kazanmamış isimler arasında bence daha pişmiş olarak, Mehmet Kaya ile çok ters bir yarış çıkarabilir.  SERDAR KHAN, GODS WARRIOR, CEVHERE, GEETA bu koşunun diğer şanslı isimleri our.  .

İSTANBUL 1. ALTILIM

1.Ayak: 4.6.3.5.2
2.Ayak: 7.6.4 
3.Ayak: 3.4
4.Ayak: 9.4.3
5.Ayak: /  9.2.1.10
6.Ayak: 5-RUSDAMAT
 

 

   

 

İSTANBUL 2. ALTILIM

1.Ayak: 9.4.3 
2.Ayak: /9.2.1.10
3.Ayak: 5-RUSDAMAT
4.Ayak: 3.2
5.Ayak: 9.6.1.3.4  /  10.7
6.Ayak: 2.8.4.13.3
 

 

   

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments