21.10.2019 PAZARTESİ BURSA

21.10.2019 PAZARTESİ BURSA

İlk ayak zor görünüyor, Yamak 1 seviyesinde aprantilerin bineceği bu koşu günün en zor yarışı olarak karşımızda. Bazı kaçak atlar var, önde iyi tempo kurarlarsa bitirebilirler ama bu safkanlar bazı yarışlarda da hiç kaçmadan kendi hallerinde dön dolaş yapıyorlar, taktiksel olarak bir günleri bir günlerini tutmuyor. Burada şu kaçar bu bekler demek zor, tahminin çok ötesinde bir yarış olabilir. AGF tablosunda ilk sırada DRAGIC yer alıyor ama Good Curry'nin Anneden kardeşi Maidenden 7. yarışında çıktı son Handikap koşuda 3. oldu ama o yarışa göre 5 kilo üstüne alıp koşacak. Çok cazip bir isim kazanabilir ben kimseye güvenemedim ilk etapta BAŞBELA ve LION FLAG yazdım sonra diğerlerini ekledim.

THEIA yı çok şanslı görüyorum. Pedigri olarak çim piste son derece uygun bir isim olduğunu düşünüyorum. Baba kardeşleri ülkemizde veya yurt dışında kısa ve orta mesafelerde son derece güzel yarışlar yaptılar. Dişilere ait bu Maiden koşuda koşuyu istediği kolaylıkla takip edebilir ve doğru yerde yürürse günün kazanan ismi olur, alternatif tek önerimdir. Rakip kim olur diye çalışınca SARAYLIKIZ, SET ME LOOSE, DES RANGILA ve YELBEGEN eşit şansta görünüyor.

Agf tablosu erkek iki safkanı ön plana çıkmış gibi gösteriyor ama bende AYLİZ (6) tek olacak. Güneşi Gördüm çim pistte eksik koşar, son yarışında üçüncü olurken pist 4.7 yani ağırdı, birde pistin en ağır yerinde koşmuştu, bugün normal şartlarda birincilik bu safkan için bence zor. Cevherizade Maidenden çıktıktan sonra bir türlü beklenen yarışlarını yapamadı, bir alt gruta bile koşsa gücü sınırlı olduğunu gösterdi. Bunlara karşı AYLİZ İstanbul'da startta oyalandığı yarışta Kısa Vade de Hopa Şahı - Gizemnaz arkası üçüncü kaldı belki düzgün başlasa yarışı kazanacaktı. Ondan önce yine İstanbul'da Grup koşu koştu, Cahide koşusunda üçüncülük aldı. Bugün bu rakipleri geçebilecek performansı var, kolay kazanırsa şaşırmayın.

VAHŞİKIZ'ın büyük favori olarak katılacağı koşuda çalışmalarında çok beğenilen DON CORLEONE yazmadan kesinlikle oynamam. Vahşikız yarış seçilerek koşsa çok başarılı olur diyorduk, bu sefer öyle yaptılar 15 gün beklediler burayı hedeflediler ama Bursa pistinin en iyi çalışanlarından DON CARLEONE ile çakıştılar. Önde kaçacak Vahşikız'ı yalnız bırakmayıp Don Corleone yakın takip ederse düzlükte rakibini atlatıp kazanabilir. Vahşikız rahat kaçar kimse üstüne gitmezse bitirebilir. Bu ikili önde çok mücadele eder birbirlerini yerlerse üçüncü at olarak ilk yarışını kazanmış, Gündüzeli ile beraber iyi hazırlanmış FLYING ANT bombayı yapabilir.

IT MAY RAIN bu koşunun en şanslı ismi. Kaizbert yavrusu safkan uzun işinden sonra kısa çalışmasında da gayet iddialı bir derece çıkarmış durumda. Bugün kuponlara ikinci bir tek düşünenlerin arayışına çare olur. SONTOŞUR çok oynanmış ama mesafe biraz bu safkan için kısa gelir. 1900 ve üzeri Sontoşur daha rahat oluyor, daha etkili koşuyor 1700 bu safkan için sınır, iyide koşabilir kötü performansta gösterebilir. Önde kaçacak KARASULTAN'a dikkat takip edilmez ise bitirebilir. GÜLÜŞLÜ nün son kazandığı yarış güzel, tekrarlayabilir. YARAMAZ'dan kulaklık çıktı bu olumlu etki yaparsa kazanabilir. İstikrarlı CAİZE ve bir ileri bi rgeri yapan HIZLI ASİYE benim geride tuttuğum ama yer varsa  yazılabilecek bir isimler.  .

CRIME PARTNER bir türlü kendini birinciliğe atamadı. Her yarış kendini bir şekil gösteriyor ama sonuç yok.  Bu sefer Murat Gündüzeli bindi, tek değil ama yine başa koyduk. GÜLPEMBE ile DAĞLARIN DANSI bence rakip olur. Çok cazip bir isim için iyi bilgiler geldi AGF'si 1 in altında isterseniz ekleyin diyeyim UMAY'ı çok büyük bombaya buraya bırakyım..

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 1.2.7.3.4.8.10
2.Ayak: 10  /  8.9.5.13
3.Ayak: 6-AYLİZ
4.Ayak: 1.4
5.Ayak: 4.6.8.1.3
6.Ayak: 1.6.2.13 
 

 

   

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

+1 #2 Hayri Kul 22-10-2019 09:42
bende 10 tane çifte aldım abi 174 lira verdi iyi para aldım
tebrikler
+1 #1 alisaribasak 22-10-2019 01:32
Son Ayak UMAY'ın hem sıralısını hem sırasızını aldık yaklaşık 4000 kardayız müthiş dudyumdu Tesekkurler

You have no rights to post comments