20.10.2019 PAZAR İSTANBUL

20.10.2019 PAZAR İSTANBUL

İki yaşlı İngilizlerin Maiden koşusu ile Altılı Ganyan başlıyor. Koşan 11 safkan içerisinde en tecrübeli olan HOPPALA EGE (2) ders çalışınca çok şanslı olarak görünse de, PROKOPI (6) Kuyumcuyan ekürisinin bu yarışa çok iyi hazırladığı bir isim. Safkan 22 Eylül yarışından sonra beş adet güzel dereceli galop yapmış, son işinde 34 22 ’yi çıkartırken sahanın yıldızı olmuştu. Halis Karataş’ın tekrar binmesiyle şansı biraz daha fazlalaşan safkan bugün kuponları öncelikli yazılanlardan biri olacak. BEYOND EXPECTATION (10) Üç yarış koştu en son dişi safkanlara ait 3 şartlı koşuda üçüncü kaldı, bugün kapalı gözlük çıkarıldı, safkan çok daha etkili olabilir. Bu üçünden sonra ilk yarışında yedinci olsa da bugün iyi koşmasını beklediğim YAŞAMA SEVİNCİ (9), Aracı ekürisinin safkanı TECHNIQUE (7), dördüncülükleri ilgi çekici WOLF SON WOLF (8) ve CUMHURİYELİ (1)  dörtlüsünü  kuponlara yazmak istiyorum. Bugün sürpriz olacaksa bu koşuda olacak diyor ilk ayak kalabalık tutuyorum.

Grup 1 Anafartalar koşusunda İstanbul’da kazandığı 1500 metrelik sentetik pist koşusunda bugün beraber koşacağı dört ciddi rakibini geçen BAŞHÜKÜMDAR (4) favori. O yarışın arkasından Ankara’ya geçip Grup 1 Hatay koşusunda ikinci kaldı ama o gün bile ben kazanmasını bekliyordum. Bugün ise sentetikte yine birincilik alabileceğini düşünüyordum. Tek yazacaktım ama Ankara'dan ANAYURT (2) çok çok iyi durumda buraya geldiğini öğrendim. At Bursa'dan Ankara'ya geçmiş bu yarışa özel hazırlanmış ya tek ya da iki at yazarak geçelim.

HÜRAT (2) ın galobunu çok beğendim ama mesafe safkan için kısa gelebilir. Bu ayakta bence sürpriz olma ihtimali yüksek olan yerlerden biri. ALLEGRO FRIDDLE (1) ve LUCKY FOOT (4) öncelikli rakip görünse de KASALINA (3), MONSHAU (6) ile MY PERFECTION (7) diğer ihtmaller.

Şampiyon DİLİRAN (4) son yarışıyla çok iyi duruma geldiğini gösterdi. Kendini rahatsız edecek bir rakibi yok, liderliği alır sonrasında gelene gidene direnir ve kazanır görüşündeyim. Ankara'da 1400 metre mesafeli galop yapan safkan için çok iyiydi bilgisi geldi, büyük ihtimal kazanır.

ALBERTO (2) içinde kazanır bilgisi aldım. Kilosu ağır olduğu için biraz tereddütle yaklaşıyorum ama dileyen cazip tek arayan değerlendirsin. Son ayağı çok at yapıp büyük favoriyi yıkacağım için burayı çok kalabalık tutmadım siz son ayak az at geçerseniz burayı kapatın.

PASTORAL SENFONI (9) % 60 Agf çıkmış. Uzun aradan sonra 3 Şart koşuda üçüncülüğü iyi ama bu sefer o başarısı tekrarlarmı ben tekrarlamasın ve kazanmasın istiyorum. O yüzden burayı kalabalık tuttum..

İSTANBUL ALTILIM

1.Ayak: 2.6.10   
2.Ayak: 4.2
3.Ayak: 2.1.4     
4.Ayak: 4-DİLİRAN
5.Ayak: 2.4.3.1
6.Ayak: 9.3.1.14.10.8.7
 

Ufak Kupon : 35.28 TL

   

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments