18.10.2019 CUMA İSTANBUL

18.10.2019 CUMA İSTANBUL

İlk ayakta MINE OF FIRE (9) önde kaçmadan koşamaz. Kendisini zorlayacak isimler olur, tempo yükselir, ısrarcı olanlar liderliği alırsa bu safkan son yarışındaki gibi etkili olamaz. Kaçanlar kaçmaz bu safkanı önde kolay bırakırlarsa kazanır ama Ben tek yazdığım zaman Karataş büyük ihtimal kaybediyor. Bugün iki cazip isim MAGFELLOW kaçmazsa bir sonuca gidemez, LUMINESCENCE kaçmaz ise başarılı olamaz. Bu ikili önde Man Of Fire için zorlama unsuru olur, belki de ikisinden biri liderliği alırsa, o zaman da yarışın favorisi zorlanır. Süratli gidecek koşuda ULUDAZ (2) ın sondaki atakları etkili olur. Özcan son günlerde vasat binse de EYÜPŞAH (5) etkili olabilir. MAKAMBO(3) ön grubu yakın takip ederse sonunu güzel bitirebilir. 9-2-5-3 başa yazıp devamında kaçma ihtimali olanlar 6-4 sonra ilavesini yapabilirim.

Şartlı 1 koşuda herkes başka tayı söylüyor, kafalar karışıyor ama öğrendiğim kadarı ile herkes tayına güveniyor. Değerlendirmelerde ön planda Karataş'ın bindiği tay olsa da bizde durum biraz farklı. Ben iki ismi bu taydan daha önde tutuyorum başta MISS TONYA (12) ve BEYKOZ (1) diyorum. Bu ikiliden sonra TIME TO INVOLVE (8) ufak kuponlara yazıp ilavelerde LIVE TO MOMENT (5), BAZILLION (11), BOZDAĞ BEYİ (2), EYVAH MEMET (4) ve THE LAST DREAM (7) diyerek bu ayağıda kalabalık geçeceğim.

Kısa Mesafede CHERI CHERI LADY (3) her zaman etkili ama son günlerde son metreler çok güçlü ataklarla gelenlere direnemez oldu, kaçanlarda bitirenlerde fotoda buluşuyor, yarış fotoda ilginç neticelerle bitiyor. Bugünde altısınında şanslı olduğu bir yarış ama benim öncelik yine Cheri Cheri Lady 'de olacak.

BEYHANEFE (4) nin son yarışında son metrelerini beğenmedim. Bugün o yarışa göre kiloda aldı ve mesafe uzadı bence dahada zorlanması olası. Önde kolay kaçar idareli giderse bitirebilir  ama bunu tüm rakipleri de bildiği için üstüne gideceklerdir.  Özellikle KAPIDAĞ (3) ve ÖZDOĞA (5) rakipleri. İyi bekleme yaparsa UĞURSEL (6) geniş kuponlara yazılabilecek bir diğer şanslı safkan.

Her zaman bekleneni veremiyor ama FEVZİ ABİ (6) kapasitesi yüksek bir isim ve kendini verdiği yarışlarda çok etkili koşuyor. Safkanla ilgili sabah aldıım bilgiler oldukça iyi başa yazmak gerektiğini düşünüyorum ve yarışta da öncelikli rakip olarak son yarışını çok iyi koşup kazanan PİST KRALI (3) görüyorum. ESKİHİSAR (10) Ahmet Çelik deklaresi ilginç geldi bana, Memet kaya'nın favoriye bindği bu koşuda Kaya ekürisinin atları ayrı ayrı eküri olarak koşacaklar, onlara ilaveten devamlı konuşulan RUDRA (4) yarışta mevcut yine her türlü dümene açık, ne olursa normal karşılanacak bir koşu. Ben dört ata indirgedim, ekürileri yazmadım, kupon çok büyük oluyor içinden çıkılmıyor.

HAMIM HANIM (12) ın kazanma zamanı çoktan geldi de geçiyor. YArışta bir çok rakibi var belki ama iki tane Şubartay yarışına göre 3 kilo, 6 kilo eksik koşacakken kazanmayacağını düşünmüyorum. Bugün koşacaı 1500 metre bence ideal mesafesi ve 50 kiloluk sıkleti safkanın sonlarda uçup gelmesini sağlayacak. Signora kaçar bir kaç sim peşine takılır yarış süratlenir herkes yukarıdakileri beklerken onlar ağır kilodan ezilir bu safkan çıkar gelir kazanır, güzel bir altılı kurgumuz olur.

İSTANBUL ALTILIM

1.Ayak: 9.2.5.3
2.Ayak: 12.5.8      /  11.2.4.7
3.Ayak: 3.6.1.2.4.5
4.Ayak: 4.3.5
5.Ayak: 6.3           /  10.4
6.Ayak: 12-HANIM HANIM    
 

Ufak Kupon : 30.24 TL

   

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments