18.10.2019 CUMA BURSA

18.10.2019 CUMA BURSA

İlk ayakta STRONGER (5) dan liderliği alacak kimse yok. Son İstanbul yarışında son 20 metreye kadar gelen safkan belki geçildi ama çok ciddi bir tempo yapıp arkadakileri uyuturken son anlarda yakalandı. Bursa'da koştuğu son yarışında DANIELS DAUGHTER (2) arkası dördüncü kalmış olan bu safkan o yarışta kendini zorlayan iki rakibi yüzünden tempoyu çok yükseltmiş sonlarda temposunu kaybetmişti. Bugün zorlayacak rakibinin olmaması Stronger ilk sırada düşünmemi sağlıyor, alternatif teklerden biri olarak görüyorum. Bu ikiliden sonra 4 boy geç başladığı yarışta şansını batan kaybeden ama koşuyu bırakmayarak üçüncü olan BRAVE APTE (3) kupona eklenebilir. Ya tek ya üç at kendi kurgunuza göre şekil verin.

İkinci ayak zor görünüyor, standart kalıplar içinde kalmadan tuttuğum ismi başa koyacağım, son yarışlarında devamlı denediğimiz ama birinciliğe atamadığımız CUKKA (11) yine ilk sırada düşüneceğiz.  İkinci sırada SİNYOR (8) daha sonra BAWEPİR (5) tutuyorum ama başta da dediğim gibi zor yarış. Risk alıp bu üç atla geçilmez ise GALİÇYA (6), TUMBUL YALAZ (7), AKSOYAK (3), MY CEM (1) ve HURŞİT (10) sonraki ihtimaller.

Üçüncü ayak Maiden koşuda ilden ile dolaşan ama bu sefer en azından kendi evinde, iyi jokeyle koşacak olan SARRAFSULTAN (11) ilk sırada tutuyorum. Safkanın yarış yaşamına başlarken iyi olan performansı son günlerde ortalarda yok ama bu uygun gruta da kazanmaması için neden yok. Hatırlarsanız ilk koşularından birinde sapmış ama harika bir performansla ikinci olmuştu. O günden beri ortalıkta yok ama bu sefer rakipler uygun. ATEŞKARINCA (1) çimde son koşusun da iyi göründü bu vasat rakipler yanında favori ama GÜVENİLİRSULTAN (8) iki yarış önce bu safkanı geçmişti. Furkan Yüksel ile koşacak bu safkan bugün ihmale gelmez. Yine GÜLÜMSÜNCAN (6) yarışları bu gruba göre vasatın biraz üstünde gözükenlerden. Bu dört isim başta yazıp KAyaların eküri olmayanı BEDİRLİKIZ (2), ekürilerden BUKETİM (4) ve MERENTAY (10) geniş kuponlara önereceğim.

Dördüncü ayakta favorim KÖREBE (1) ama bu safkana mesafe biraz kısa gelebilir. 61 kiloile son yarışında beşinci kalmasına aldanmayalım farklar burun-burun-baş-baş olmuş beş at taraklama girmiş bu safkan beşinci çıkmıştı. CRAZY CHICK (3) geçen yarışta vermiştim, ilgilileri kilodan yana dertliydiler, dedikleri oldu ağır geldi, dördüncü kaldı. Bu sefer 58 ve rakipleri de aynı kiloda. Sıkıntılarından arındırılıp iyi duruma gelen DI FORCE (6) bu ikiliden sonra şanslı görünüyor. FILIBELI (4) ve DORTMUND (2) sonraki ihtimaller dedim.

Beşinci ayakta son yarışlarındaki performansını tekrarlaması halinde çok kolay kazanacak AYNİRA (2) koşuyor. İdtanbul'da aralarda kaldığı yarışında hiç bir yerde mücadeleden vazgeçmeden, önlerde kendine yer bulan safkan, sonlarda Levaten'e teslim olmuş ama beğenlmişti. Son Bursa yarışında önde Tenda Hanım ile ciddi bir mücadeleye girip az farkla ikici kalmıştı ama sonlarda yeniden tazelemesi gayet iyiydi, ters pistten etkilenmemişti. Bu sefer piste uyumlu rakipler çok vasat kazanmaz ise ayıp olur.

ISLAH (2) ı startt akalıp ne kadar etkili ataklar yapsa da beşincilikten yukarı çıkamadığı yarışın 4 gün sonrasında burada koşmanın bir nedeni olmalı. O gün eküriler çok favoriydi bugüün ekürisi yok ama safkana Murat Gündüzeli devamlı binince mesafe kısa da olsa da, Dişilere ait bu yarışta, başa koymak gerekiyor. Yarışta önde gidecek bir çok isim varken iyi bir bekleme ile sonuca gidebilecek CANÖZGÜ (5) şanslı olabilir ama Islah startta kalır, Canözgü bu kalabalık grupta yol problemi yaşarsa diye dşündüm ve öndekilerden kim kazanabilir, çıkıp bitirebilir diye düşündüm. İzmir yarışını pas geçip burayı hedefleyen SU MELEK (3) ve son yarışlarında kendini pek göstermese de YORANGÜLÜ (6) eklemelerini yaptım.

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 5 / 2.3
2.Ayak: 11.8.5       
3.Ayak: 11.1.8.6  
4.Ayak: 1.3.6         
5.Ayak: 2-AYNİRA
6.Ayak: 2.5.3.6    
 

Ufak Kupon : 30.24 TL

   

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#1 Kadir 18-10-2019 18:09
Tebrikler abi minik kurgu güzel harçlık

You have no rights to post comments