17.10.2019 PERŞEMBE İZMİR

17.10.2019 PERŞEMBE İZMİR

İlk koşuda SENATÖR duydum... Bir haftadan beri çok iyi koşacak diye bugünü bekliyorduk 1. koşuda BOZANAĞA gibi çok sert bir rakibin yanına düştü. Dileyen ikili, çifte, bahis oynasın. Çok az miktarda yüksek ikramiye hedefi için denenebilir.

İkinci koşuda AMANKAYA'ya dikkat..

İlk ayak bir tekimiz var ve 2000 metrede koşacak olan VANLIMAHO (2) bu mesafelerin atı olduğunu bugün gösterecek. Gümbür Gümbür'ün kazandığı yarışta Fuat Çakar'ın ata inanmaması yüzünden eksik koştuğunu düşündüğüm safkan bu sefer yarış içinde kendini en iyi tanıyan jokeyi ile iyi bir yer tutup sondaki güçlü atakları ile bugün fotoyu iilk gören isim olacak. Antrenör arkadaşımız son yarışında bile çok güveniyordu, yarış sonrası isyandaydı ama bu koşuyu çok iyi denk getirmiş kazanıp altılıyı bizim için kolaylaştırcak. .

İkinci ayakta Dişilere ait Yamak 1 yarışı var. Az at yazmakla bu koşu bulunmaz, burayı doldurmak gerekir. Özellikle GÜÇLÜKIZ (3) erkeklere biel kök söktüren bir isim olarak çok dikkat çekiyor ama aprantsi bugüne kadar 1 yarış kazanmış bir isim. Apranti stres yapmaz iyi binerse safkan şanslı görünüyor ama en ufak hatası yarışı karıştırır. Bu koşudaki aprantilerden bugün bindiği kendi atına binen bir tek Necati Darçın var oda o gün tabela yapamamış. Kalabalık tutacağımız bir koşu diyelim geçelim.

Üçüncü ayak Kısa Vade 6 yarışta RHYTHM OF COLOUR (2) ön planda görünse de LOOK STAR (6) dan çok ümitli olduğumu söylemeliyim. Bu ikilinin beraber koştuğu Kısa Vade yarış var 2. ve 6. olmuşlar orada Look Star aprantiyle startta çok kalarak yarışa başlamış ama bana göre çok iyi koşmuş. DONT LOOK BACK (1) ve SECRET LOVER (3) diğer ihtimaller ama unutmayalım ki bu atların hepsi gelebilir, dereceler hiç farklı değil, kapasak yeridir diyeceğim bir koşu.

Dördüncü ayak Maidenden çıktıktan sonra hep güçlü gruplarda koşan ve iyi koşsada başarılı olamayan GRAND ZOFF (5) koşuyor. Bu safkanın bugün büyük favori çıkan ATEŞİN KANATLARI (1) nı geçmişliği olduğunu unutmayın. BAVO BRAO (3) nun son kazandığı yarış çok başarılı. Jokey değişikliği etki etmezse yine kazanabilir. LONG RIFLE (6) son yarışında mesafeden yana dertliydi, uzunda işlemedi. Bu sefer kazandığı mesafelere geri döndü şansı yine yüksek olacak.

Beşinci ayak Maiden koşuda, burunla kaybettiği yarışta kendini gösteren ama birinciliği kıl payı kaybeden CİHANTAYIM (2) bu sefer çok şanslı görünüyor. Bu safkan Bursa'dan İzmir'e geldi, burada kendini buldu daha iyi koşmasını bekliyorum. Dileyen kuponuna bu safkanı da tek olarak yazabilir. Bence tek rakip ÇİĞDEM ÇİÇEĞİ (6) olur, Mehmet Kaya bu safkanı, rakibi biraz hata yaparsa birinciliğe atabilir.

Son ayak çok cazip bir ismi DAĞBEY (15) i ilk sıraya taşıdım. Yalnı bu at önde tempo koyup gitmeli, bekleyeyim sonradan geleyim falan dediğinde sonuca gitmesi zor görünüyor. TREVI FOUNTAIN (1) öncelikli rakip. 62 kiloluk safkan Mustafa Çiçek idaresinde sonuca gidebilir. Yine İzmir'de her zaman dikkat edilmesi gereken Barış Kurdu ile koşacak FRESH YOURSELF (4) bu koşuda yer alıyor. YAHYAHAN (6) çok oynadım bekleneni veremedi ama oynamasam kesim içerde olur. DORUK RÜZGAR (12) ikidir kendini gösteriyor, kazanamadı ama bu kilo ile bugün şansı yüksek. WONDERFULL (8) ve MY PRIDE (2) iyi koşacak diğer isimler. KISADEVRE (5) ve BAHTİYARLI (7) sürprizler.

İZMİR ALTILIM

1.Ayak: 2-VANLIMAHO
2.Ayak: 3.7.5.4.6.12.1.2
3.Ayak: 2.6.1.3 
4.Ayak: 5.1.3.6
5.Ayak: 2-CİHANTAYIM
6.Ayak: 15.1.4.6.12.8.2

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments