13.10.2019 PAZAR İSTANBUL

13.10.2019 PAZAR İSTANBUL

AMBUSHER:Takipte olduğum hayatının ilk yarışından beri oynadığım bu safkan bugün kazanır tutuyorum. İlk yarışında startta oyalanıp ekürisi kazanırken dördüncü olan, arkasından ikinci olurken beğenilen, son yarışında ise start çıkışı yerini hiç alamayan, son koşusunda değişik pist acaba etki ettide kazanamadı diye düşündüğümüz AMBUSHER koşuyor. Adalı ekürisi fazla üstüne gitmeden tayı koşuyor, İstanbul'da bu yarışı bulunca artık tamam demişler, öğrendiğim kadarı ile bugün birincilik bekliyorlar. Byük favori çıkar ama ilk altılıyıda kolay başlamış oluruz.

HANIM HANIM: Koştuğu yarışlarında hergün üstüne koyarak gidiyor ama kendini bir türlü birinciliğe atamıyor. Bugün Ali Kaçmaz Adana'yı tercihleyince safkana Tolga Yıldız deklaresi yapıldı. Son yarışında geçildiği ŞUBARTAY 61 kiloya çıkınca bu safkan 2 kilo avantaj sağladı. Yarış kolay değil 2000 metre ve bu mesafe safkan için tereddüt yaratıyor. Ben bu iki ismin yanına ESTİGEÇTİ ve ATEŞHATTI ilavelerinide yapıyorum.

BONUS: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden yarışında gelecek vadeden bir isim koşuyor. Safkan hayatının ilk yarışında yapmış olduğu güzel ataklar ile dikkat çekerken, hem kalitesini hemde inatçılığını gösterdi. Mücadele gücü yüksek olan bu safkan 1.14.19 derece ile ikinci olduğu yarışındaki performansını bugün biraz daha yukarılara taşıyacak gibide görünüyor. Bu yarış için yaptığı işini seyredince üstüne koyduğunu ve derecesini geliştireceğini gördüm. Bugün maidenden çıkmak bu safkan için çok zor olmayacak görüşündeyim. Önde kaçacak olan UNTIMELY tehlikeli ama kendi oyunumda yerim olmadığından bu safkanı değerlendiremedim. Büyük oyunlar için bu safkanı kuponlara öneririm..

AYDANKIZ: Bugün pek dikkat çekmemiş ama Ağustos ayında Kısa Vade 6 kazanmış, arkasından Grup koşularda boy göstermiş, Adana'da son Kısa Vade 8 koşuyu da Yağmur Gözlümün hemen arkasında bitirmiş bir safkanın iyi hazırlanıp geldiği Handikap 15 koşuda başarılı koşmaması için hiç bir neden yok. Kilosu 58 olsa da kendisine göre hafif kilolu rakipler arasında çok ağır basan kalitesi var. Formda SAGARMATA ile devamlı takip atımız çok kilo düşmüş HAZAR DENİZİ rakipler ama diğerleri içindende cazip bir sonuç alacak kapasitesi olanlar var.  

BELEKİ: Bu safkan  2100 metrelik bu koşuda en iyi bekleyecek olanlardan biri. Beklerken muhtemelen yanında koşunun diğer bri şanslı ismi MOLTO BENE de olacak. Hişman ile Özcan geride birbirlerini kollarlar rakibinden önce yürümeye çalışırlarmı bilmem ama onlardan önce ataklarına başlayacak olan, öndeki mücadeleye pek girmeden, kaçanlara yakın gidebilecek VOLTA gibi bir rakipleri var. Tamamen taktiksel bir mücadele içinde geçecek yarışta tempo yükselirse arkadaki iki isim, ağır giderse Volta daha şanslı olur. Yarış içindeki akıllı jokey taktikleri bu grubu geçebilecek kapasiteleri olan SILK ROAD ve REKOR'u da devreye sokabilir.

BEEONIC: Hayatının ilk yarışında çıktığı gibi liderliği alıp büyük avantaj yakalayarak sonlara kadar gelmesine rağmen son metrelerde güçlü ataklar yapan rakibine geçilen safkan, arkasından sentetik pistte 2-3 gittiği yarışta son düzlükte güzel ataklar gerçekleştirmiş ama dışından kuvvetli gelen rakibe direnememiş üçüncü olmuştu. Safkan üçüncü yarışında ise en geride bekleyip sonlarda güçlü ataklar yapsa da kendisinden önce yürüyen rakibini atlatamadı, ikincilik aldı. Pist ayırt etmeden iyi koşular yapan safkanın bugün kazanması lazım.

İSTANBUL 1. ALTILIM

1.Ayak: 1-AMBUSHER
2.Ayak: 8.1  /  3.2.4
3.Ayak:    /  9
4.Ayak: 1.4.3.2.7.5.6
5.Ayak: 1.2.5 / 9.3.4
6.Ayak: 2.3.4.6.8

 

İSTANBUL 2. ALTILIM

1.Ayak: 1.2.5  /  9.3.4
2.Ayak: 2.3.4.6.8
3.Ayak: 2.3.1.4.5.7.6.8
4.Ayak: 6.4
5.Ayak: 2-BEEONIC
6.Ayak: 1.6.7.3.12.10

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#1 yusufbulentozsonmez 18-10-2019 13:36
Emeğinize sağlık teşekkür

You have no rights to post comments