13.10.2019 PAZAR ADANA

13.10.2019 PAZAR ADANA

DİLBERGÜLÜ: Ali Kaçmaz ile iyi anlaşan bu safkan için tek dezavantaj mesafe. Son yarışlarında 1500 ve üzeri mesafelerde gayet başarılı sonuçlar alan safkan genelde de 1400 üzeri iyi koşular sergiliyor. Aslında 1200 de de kazanmışlığı var ve öğrendiğim kadarı ile ilgilileri bugün kazanmasını bekliyorlar ama ben yinede alternatf tek önerip diğer şanslı gördüğüm isimleride yanına yazıyorum..

MÜRÜLÜ: Koştuğu yarışlarında gösterdiği performanslar, son yarışlarında elde ettiği üçüncülükler bu safkanı ön plana çıkarıyor. Ankara'da ki bu yarışlarının ardından Adana'ya geçen ve idman pistinde gayet iyi işler yapan bu safkan için bugünün en güvenilir teklerinden biri demem mümkün. Altaha yavruları biraz geç gelişirler bu safkanda üçlülüğünün sonlarına gelirken ancak kendini buldu. Adana'da Tuncay Bulama çalıştırıyor ve kazanacağına dair beklentisi büyük. .

CONTENDER: 2 yaşlı İngilizlerin Kısa Vade yarışında Holosko kaçacak diye düşünüyor Contender da hemen dibinde yarışı sürdürür diye umut ediyorum. Bu şekilde giderse safkanın şansı çok yükselir ama eğer bu beklentim olmazda Contender önde giderim derse o zaman yarış karışır. Holosko ile yerleri değişirlerse Holosko şanslı duruma gelebilir. Yarışı iki gidişat hattına göre kurmak gerekir. DRONGO en geri gider de öndekilerin kapışmasını iyi bekler yerinde yürürse onunda şansı olabilir. Çeliklerin en ufağı bunu becerirmi bilmem ama buraya at yazacağımız için bu safkanı da eklemek mantıklı olur. Contender saptığı İstanbul yarışından sonra Ankara'da gayet iyi dört performans gösterdi. Safkan bugün de çok şanslı görünüyor ama yarış 1500-1600 olsa çok daha şanslı olurdu, farklı senaryolar üretir yanına at yazmazdım ama bugünkü gibi 1200 metrede rakiplerine üstünlük sağlayabilir veya çok kıl payı ile de kaybedebilir. Ben yarışı farklı senaryolarla da koşturuyorum ilk üç dışında olanlarda gelebilir diye düşünüyorum.  

PRATİK NEVZAT: Bugün Ali Kaçmaz üzerine tüm oyunları kurduk. İkinci altılının ilk ayağında da önde kuracağı tempo ile arkadaki atları sürklase edebilecek bu safkanın kazanacağını düşünüyorum. YArış içinde bilinen stili olsa da çok ciddi şekilde önde temposunu yükseltecek bir afkan olmadığı görüşündeyim. 2100 metrede zaten bu safkan varsa biri çıkarda öne gelmeye kalkarsa intihar etmiş olurki Ali'de dinlendirerek viraja biraz daha gücünü toplamış olarak geldiğinde, virajı 2-3 boy farkla dönerse yakalanacağına farkı açar görüşündeyim. İlk ayaklar hep riskli derim ama bugün Adana'da diğer ayaklarda tek değil ikişer üçer at bile bulmak zorken bu safkanla altılıya başlamayı uygun gördüm.  

CANKEŞANLI: Bu safkan orijin çalışınca çimde de kumda da koşar pist ayırmaz şekilde göründü. Safkanın son yarışına bakıyorum son 300 e gelindiğinde çok kolay şekilde ön tarafa doğru yaklaştığını ama yol bulamayıp bariyere dalınca orda sıkışıp yıkılma tehlikes atlattığını görüyoruz. Daha sonra dışa çıkıp yaptığı ataklar ile safkan ikinciliğe giriyor ama o sıkışma ve yıkılma tehlikesi olmasa belki de o yarışı birinci bitirecek isim olacakmış. Bugün için Müslüm Baydan idaresinde safkanın çok vasat rakipleri geride bırakacağını düşünüyorum. Ben ikinci altılıda ikinci tek olarak bu safkanı yazıp diğer yerleri çok kalabalık tutmak taraftarıyım.

ADANA 1. ALTILIM

1.Ayak: 2.5.1.3.10  /  4.6.7.8
2.Ayak: 5-MÜRÜLÜ
3.Ayak: 1.2.3  / 4.5.6
4.Ayak: 3-PRATİK NEVZAT
5.Ayak: 13.7.3.2.8
6.Ayak: 2.3.1.4.5.7.6.8

 

ADANA 2. ALTILIM

1.Ayak: 3-PRATİK NEVZAT
2.Ayak: 13.7.3.2.8
3.Ayak: 2.3.1.4.5.7.6.8
4.Ayak: 1.6.5.2.3.4
5.Ayak: 4-CANKEŞANLI
6.Ayak: 6.3.1.2.5.4.9.15.7

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments