11.10.2019 CUMA İSTANBUL

11.10.2019 CUMA İSTANBUL

MATIAS: HAyatının ilk yarışında Sancaktar'ın kazandığı koşuda viraja gelirken Egemenbey'in kapaması ile dışa açılan, düzlükte öndeki Himayun'un bir anda dışa sapması ile yıkılma tehlikesi atlatmasına rağmen toparlayan ve hiç zorlanmadan kendi halinde beşinci olan MATIAS bugün direk öne gelerek yarışı forse edecek düşüncesindeyim. Bir hafta ara ile koşmamış olsa safkanın yanına at yazmazdım ama ilk yarışında bu tip bir şanssızlığa maruz kaldığı ve sık koştuğu için rakipleri ile beraber değerlendiriyorum.

ALBERTO: Son iki yarışı Kısa Vade koşular olan ve ikisinde de ikinci kalan bu safkan After Forever ve  Sümelhan'a kaybetmiş sprint yerini bir türlü ayarlayamamıştı. 1500 metrede geride bekleyince önde kaçan Sümelhan'ı yakalayamamış aldığı avansla Sümelhan kazanmıştı. Son yarışında bu sefer Sümelhan'ı önde çok kaçırmayayım diye önlere erken gelen, koşuya hakim olmasına rağmen içten dışa çıkan After Forever'a sonlarda geçilip kaybeden safkan bugün üçüncü kez Gökhan Kocakaya ile koşuyor. Normalde öne çok yakın gitmemesi gereken safkan bugün için ağır tempo olacağından biraz daha yakın gidebilir ama viraj sonrası farkı açıp bu sefer kazanabilir. İlk altılıda başka tek bulamadığım için bu safkana güvenip kuponumda tek bıraktım.

BÜŞRETTİNBEY: Bugüne kadar katıldığı 12 koşuda 4 kere ikinci olan bu safkan çim pistte gayet başarılı sonuçlar almış durumda. Başarı kazanmaksa onu beceremedi ama son Maiden koşusunda mesafe uzayınca tabela dışı kalması bizi yanıltmasın gayet iyi durumda. Bir önceki koşusunda Kurdele'nin hemen arkası ikinciliği gayet başarılı ve daha iyisini de yapabileceğinin göstergesi. Kocaeli pistinde hazırlanıp İstanbul'a gelen safkan için bugün bu rakipleri geçme ihtimali yüksek diye düşünüyorum. YArışın byük favorisi ÇELEBİOĞLU galopta var yarışta ise o kadar başarısı olmayan bir isim. BENİM İstanbul'a geldikten sonra biraz daha düzeldi ama yarışta beklenen performansı göstermedi. Burada favoriyi yıktık iyice yıkalım ŞAŞKIN ve BUZDAMLASI ilavelerini de yapalım..

ADİLABİ: Bu koşuda kendisini kovalayacak rakip olmaz ise çıktığı gibi bitirebilecek safkan yakın gitmesi gereken isimlerin biraz önde kendisini yalnız bırakmaları halinde oldukça şansını arttırır. Yarışın gidişatı bu koşunun sonucunu doğru yönde etkileyecek olup BEYHANEFE, HÜNKARINOĞLU ve OĞULCANIM kuponlara yazmakta fayda var diye düşünüyorum..

DOĞA KANUNU: Çok ağır kilolu olmasına rağmen bu yarış için yaptığı işleri ve son koşusunu ölçü aldığımda şanslı gördüğüm bu ismin en ciddi rakipleri hafif kilolular olacak. ATIBA ve KALKANDERELİ özellikle oynayacağım ama REX, ALY WINS ve CREED BOY da yazmak lazım pek içinden çıkmadığım bir koşu oldu. 

AYLİZ: Bu koşudaki bir çok safkan Grup 1 CAHİDE Koşusunda beraber start almışlardı. Hafiften yumuşak pistte koşulan yarışta AYLİZ üçüncü SABAHAN GELİN dördüncü olurken aralarındaki fark yalnızca 1 saliseydi onların 2 salise gerisnde de HOPA ŞAHI beşinci olmuştu. Bu safkanlar içerisinde kilo olarak bugün Hopa Şahı avantajlı ama bu üçlüyü birbirinden ayırmamak gerekiyor.

FINESSE: Bu koşu bir kaç yoruma denk geldim, Finesse için en gerek vardı sentetikte koşmaya diyenleri gördüm. Sentetikte ugüne kadar 2 yarış koşmuş safkan 2017 de Ulan Bator'a geçilmiş başla ikinci kalmış ama bu sene MAyıs ayında sentteik pistte kazanırken Katma Değer ve Corcovado'yu kolay geçmiş. Bugün bu safkanların hepsini Finesse'in geçeceğini düşünüyorum. Rakip arayacaksak ki ben arayacağım burada sürpriz olabileceği düşüncesindeyim çünkü KLAUS tutuyorum. Sentteiikte Grup 1 kazanmışlığı olan son yarışlarını bu tp gruplarda koşan safkanın bugün çok farklı sonuç almasını bekliyorum. Birde son günlerde kanatlanan SHARPA yazıp burayı üç isimle geçiyorum..

SHE IS THE ONE: Yarışı önde sürdürecek bir iki var ve bunlardan özellikle Saetta ciddi bir tempo koymaya çalışacak. Tempo koyup bitirmesi zor ama arkasına takılacak olanları da bu temposu ile bozacak. ben en geri bekleyecek diye düşündğüm SHE IS THE ONE iile CANDY GIRL daha şanslı görüyorum. Daha sonra büyük favor LA QUERDA yazadım üç isimlede burayı geçtim.

KARABAHÇE GÜZELİ: Bu koşuda oldukça gerilerde çıkmış bu safkanı ben tek tutuyorum. Altın Suyu'nın kazandığı ŞArtlı 1 koşuda starttan çok ağır çıkan safkan en geride koşuyu takip edip virajı 13 atta 12. olarak döndü. En dışa çıkıp ataklarına başladı ve önündeki 10 safkanı geçip 3. olurken gelecek için çok şeyler vadetti. O yarış 1.21 içinde koştu, hiç zorlanmadan başlarda çok ağır geçerek bu dereceyi yaptı ki bugün normal başlar, öne yakın giderse 1.20 içinde çok kolay koşar ve kazanır. Ben öne gelmiyorum arkada beklemeye devam derse ve tabelaya koşarsa o zaman elden bir şey gelmiyor. Rakipler FIRTINAKASIM ve ÇEVİKSOY.

MAKEDON: Bu koşuda jokey değişikliğien giden ve İsmanil Dinar'dan sonra Müslüm Çelik ile çok farklı koşacak bu isim öncelikli olarak şans vereceğim safkandır. Son yarışına göre çok kilo düştü ve şansını bayağı yükseltti. Son ayak zor görünüyor her sonuca açık ama ben beş safkanı biraz daha önde tuttum onları yazıp geçmeye çalıştım. 

İSTANBUL 1. ALTILIM

1.Ayak: 3.10.12.1.5  /  2.6
2.Ayak: 2-ALBERTO
3.Ayak: 2.3.1             /  7.6
4.Ayak: 1.3.2.6
5.Ayak: 1.11.8.5.6.3
6.Ayak: 1.4.9

 

İSTANBUL 2. ALTILIM

1.Ayak: 1.11.8.5.6.3
2.Ayak: 1.4.9
3.Ayak: 2.8.4
4.Ayak: 7.4.1
5.Ayak: 9-KARABAHÇE GÜZELİ  /  2.1
6.Ayak: 12.8.9.10.4

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments