11.10.2019 CUMA BURSA

11.10.2019 CUMA BURSA

1.Ayak: Kocaeli'de hazırlanıp Bursa ve İstanbul yarışlarında başarılı performanslar sergileyen KASMANBEY (2) son Grup yarışlarda elinden geleni yaptı ama bir yere kadar gelebildi. Bugün koşunun gidişatına göre öndekileri yakın takip edecek olan bu safkan kilodan yana sorun yaşamaz ise çok şanslı olur. Önde gitmek zorunda olan ve başka tür koşamayan COŞGEL (6) bugün için önde Feyatbaba kendisini çok rahatsız etmez ise şansını o kadar yükseltir. Kilo olarak rakibine göre avantajlı olduğu için istedii tempoyu yakalarsa safkan çıktığı gibi bitirebilir. Yalnız EKİNER (8) bu safkanın arkasına yatar yakın takip eder öndeki rakibini taciz dip temposunun yükselmesini sağlarsa, son metrelerde rakibini atladığı anda yarışı bitirebilir. Bu yarış tamamen taktiksel olarak doğru uygulama yapanın kazanacağı koşu gibi görünüyor. Bu üçlüden sonra şanslı görünen ÖZPAR (1) çok ağır kilo olması yüzünden bu kadar geride tuttum. Yine son yarışları vasat ama kısa mesafede etkili ARSLANDİKENİ (7) beşinci isim olarak kupona yazdım. Çok sürprize GÜLÜŞLÜ (5) düşünülebilir.

2.Ayak: Barış Kurdu Bursa'ya pek gitmez, gittiyse bir nedeni vardır. Bugün Barış'ı Bursa'da görüyoruz, iki ata deklare olmuş ve bu koşuda CARZY CHICK (4) e biniyor. Bu safkana Çetin Taş biniyordu iyide koşuyordu ama geçen yarış kazanabilecekken buradaki rakibi FILIBELI (5) ye yarım boyla kaybetti. Bu ikiliden sonra şanslı isim SAMOTHRKI (6) İstanbul'da koşuyordu, İstanbul'da hazırlanıyor ve son işi eski haline göre çok daha iyi olmuş. Bu üçlüden sonra DIVINE BEAUTY (7) şanslı görüyorum. Safkanın Bursa iç pistinde yaptığı çalışmalar çok iyi olmuş özellikle Bursa'dan öneriliyor yazalım gelirse çok cazip olabilir. .

3.Ayak: Bursa'da hazırlıklarını yapıp, çok beğenilen ama İstanbul'a geldiği ilk koşusunda başarısız olunca bugün çok gerilerde tutulan HASRETMAM (4) ev sahibi olarak bugün çok çok iyi koşacak bir isim olur. Bu safkan % 3 Agf çıkmış kesinlikle ihmal etmeyelim kimse uyanamamış bugün kazandırırsak çok büyük avantaj yakalarız. Bu safkana öncelikli rakip Bursa çiminde iki yarış koşup kötü görünmeyen CUMHURİYELİ (2) ile ilk yarışını koşup devamında uzun süre ara veren, arkasından koştuğu yarışında Çizik ile üçüncülük yapan SET ME LOOSE (8) ve Bursa'da iyi hazırlanan, bugün Dil bağı takılan JANIMSIN (6) olur..

4.Ayak: Bu koşuda koşan yedi safkan içinde benim en güvendiğim isim ORADINARIO (1)... Bu rakiplerle daha önce 6 yarış beraber koşmuş 5 tanesinde rakiplerini geçmiş bu safkan son üçüncülüklerinde de gayet başarılı performanslar sergilemiş. Ankara'da hazırlanıp uygun yarış bulup gidiyor, kazanmaya çalışıyor ve bu haftaki biraz daha formunu yükselttiği yönünde gelen haberler var. Ben Tokaçoğlu ile kazanacağını düşündüm, favori çıkan atta apranti var onu dah asonra yer kalırsa yazarsınız.

5.Ayak: HONORABLE (7) önde kuracağı tempo ile uzun mesafede liderliğini son metrelere kadar sürdürebilir. İstanbul'da 3 ŞArt yarışta kaçmış sonlara kadar gelmiş o gün 59 kilo olmasına rağmen iyi koşmuştu Bu sefer 50 kiloya düşen sıkleti var ve İsmanil Dinar büyük sürprizi burada yapabilir. Yine hafif kilolulardan MERTALİBABA (8) İstanbul'da ki son yarışında gayet iyiydi, dördüncü olmuştu, bugün o yarış agöre 5 kilo hafif koşuyor ihmal edilmeyecek durumda. BArış Kurdu dedik neden Bursa'da dedik işte burada da İzmir'de son yarışında binip dördüncü kaldığı BIG FARRIER (4) e binmiş. Bu safkanla Bursa'ya gelmiş kazanabilir. TRAVI FOUNTEIN (5) Bursa'nın en tehlikeli ekürisinin safkanı ve Mustafa Çiçek biniyor. Genelde bu ekürinin atlara Sercan Tırpan veya Nurettin Şen binerdi Mustafa Çiçek binmiş etkili olabilir. DORTMUND (1) ise kilo ağır olsa da iyi performansı ile şanslı olabilir. 

6.Ayak: Bu mesafeleri seven KARAVAŞ (1) son yarışlarında formda görünüyor, tabelalar yapıyor ama her zaman  birinciliğe uzanamıyor. Safkanın bugün apranti ile çok şanslı olacağını düşünüyorum ama Bursa'dan gelen haberler ESES FIRTINA (9) nın çok iyi koşacağı yönünde. Selim İpek ile start alacak olan safkan Maidenden çıktıktan sonra YAHYABEYGÜLÜ (4) ve Karavaş arkası üçüncü olmuştu. Birinciyle arasında 1 boy vardı. Bu safkanların hemen dibinde de ÖZGECİK (10) yarışı bitirmişti. Bu dört isim bugün farklı sırada bitirebilir, hangisi kazanırsa sürpriz olmaz. Bu dört ismin yanına BUKEFALOS (6) eklenerek koşu rahat seyredilebilir. .

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 2.6.8  /  1.7.5
2.Ayak: 4.5.6  /  7
3.Ayak: 4.2.8.6
4.Ayak: 1-ORADINARIO
5.Ayak: 7.8.4.5.1
6.Ayak: 1.9.4.10.6

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments