10.10.2019 PERŞEMBE ANKARA

10.10.2019 PERŞEMBE ANKARA

3.Koşu: TRİLYA (4) beşinci kaldığı yarışta da kazandığı koşuda da oldukça iyi performanslar gösterdi. Beşinci kalırken son metrelerde çok kolaydı hiç zorlanmadan gelmişti, kazanırken de içten dışarı çıkıp yaptığı ataklar oldukça ilgi çekiciydi. Rakiplerini tek tek inceliyorum bu safkanı geçebilecek bir rakip göremedim. Tek yazmıyorum rakip arıyorum diyenler VAMOS düşünebilir ama benim ilk altılımda başka tekim yok, o yüzden bu safkana güveniyorum..

4.Koşu: Altılının ilk ayağında tempo yüksek olmayabilir, tempoyu da özellikle MADALYON (3) belirler kimse üstüne gitmez ise kazanabilir. Devamlı takipte olduğumuz GAZINÇ (10) yarışı önlerde kabul edip, son metrelere kadar bekler erken yürümez ise bugün kazanabilir. Biz çok cazipken oynadık bu atı bugün bakıyorum nerdeyse favori çıkacak, Madalyon ile arasında agf de 3 puan fark var. Çim pistte çok koşacak orijini olmasına rağmen sorunlarından dolayı bekleneni tam veremeyen TAMERŞAH (9), Trafik sorunu yaşamaz sonlarda güçlü ataklarını yapabilirse ÖZAYBERK (7), son yarışında etkili sprintini gördüğümüz ALBUNEA (6), son yarışında mesafe çok kısa gelen BERKUK (5) ve Özcan Yıldırım'lı FIRTINA VADİSİ (4) yarışın gidişatına göre şanslı olurlar. YANTAR (8), TURBOCU (1) ve FAHRENHEIT (3) olmaz mı tabi ki olma şansı var, onları da yer kalırsa ekleyelim.

5.Koşu: Yamak 1 yarışı olması nedeniyle sürpriz çıkabilecek bir koşu olarak yorumlamak lazım. AGAH (1) ın son yarışları iyi, istikrarlı ve inatçı karakterini sahaya yansıtıyor. Bugün kaçacak pek at yok önde kalırsa bitirebilir. İDEALİST (3) bakıyorum yarışları orta halli görünse de yavaş yavaş toparlanıyor sürprizi her an yapabilir. SELÇUKLUBEYİ (10) çimde çok başarılı bri isim sorunları vardı kumda deneniyordu çimi bir koştu pir koştu yine kazanmayı bildi. Umarım sorun yaşamaz bugünde iddaalı olur. Deplasmana gelen GALİÇYA (2) Bursa'da kazandığı koşu kadar koşarsa şansı olanlardan. Bu mesafede az farkla üçüncü kaldığı yarış baz alırsak ÖZREİS (4) yazmak lazım. Beş koşu yapıp daha tabela başarısı bile gösteremedi ama grup o kadar vasat ki KUTLUBÖKE (11) takılan dil bağının da etkisiyle biraz iyi koşarsa önde boş bırakılırsa bitirebilir dikkatli olmak lazım..

6.Koşu: BOOGEYMAN (1) ile MISTER HEART (2) arasında geçecek gibi görünen bir koşu. Handikap 15 sınıfındaki rakipler bu iki safkana göre çok uygun ama tabi kilolarda o yüzden 63 olmuş. Geçmiş yarışlarını inceleyip eski performansları karşılaştırıyorum diğerleri içinde bir tek DUMBLEDORE (5) dikkat çekiyor. Aracı ekürisinn safkanı son günlerde bekleneni veremese de bu sefer iyi hazırlanmış görünüyor. Ben bu üçlü ile ilk altılıyı kapadım.

7.Koşu: Bazı atlar ilk yarışlarında kendini gösterirler kazanmasalar da gelecek için ümit verirler. İşte bu koşudaki HAYALET KIZ (4) da onlardan biri. Safkan ekürisi kazanırken dışarıdan gelip ikinciliğe girişi ve kolay tempoda iyi derece ile bitirişi ile dikkat çekmişti. Bu yarış öncesi hazırlıkları da gayet iyi ve o günkünden daha iyi bir performans çıkaracağı kesin. 37 günlük ara kendini iyiye götürmesi için yetmiş o yarışın ardından 5 tane gayet iyi çalışma gerçekleştirmiş. 1000 metrelik işleri ve son kısa sprinti bu yarıştaki rakiplerini geçeceğinin göstergesi. Rakipleri içinde yarış kazanmış isimler olsa da inceliyorum bu safkanın performansını yakalayamıyorlar. İkinci altılı içinde bu safkanı kuponumda tek olarak bıraktım..

8.Koşu: OSMAN BABA (1) son yarışında Ankara'da oynadık, iyi koştu ama kazanmayı beceremedi. Aslında performans olarak gayet iyi birde yarış seçerek koşuyor ki buda devamlı iyi sonuçlar almasını sağlıyor fazla yıpranmıyor. Bugünde tek yazacaktım ama kilo çok olunca hafif kilolular kafamı karıştırdı. aradaki 10 kiloluk fark sonuca etki edebilir. Yanına uygun kilolulardan ROTASIZ SEYYAH (4) ve THE MATCHED (5) özellikle ekledim, form durumu iyi bugün birincilikte söz sahibi SUN OF DAY (3) de isterseniz ekleyin.

9.Koşu: İdman pistinin yıldızı deyip ilk yarışından beri yazdığım GÜVENAĞA (5) bir türlü kaçıp bitiremedi bugünde üstüne Ahmet Çelik bindi ve özellikle böyle Maiden koşularda ne zaman ne yapacağını kestiremediğim jokeyiyle, kaçmaz beklerse şaşırmam. Ama her şekilde bu grupta bu safkan çok şanslı olur. Bu safkana öncelikli rakip ilk yarışında orijininden yana çok umutlu olduğum ama beklediğimi koşamayan, yarış acemeliği yaşayan ARİFOĞLU (1) diyeyeceğim. Safkan Mesrure 56 yavrusu Işıkınat'ın kardeşi ki çok iyi bir yarış atı olacağını düşünüyorum. Yoldaşhan, Yoldaş ve Yoldaşbey gibi kaliteli kardeşleri olan KABAKLI (6) da bu ikiliden sonra yer kalırsa kuponuma yazacağım. Son ayağı da bu üç isimle geçtim.

 

ANKARA 2.ALTILIM

1.Ayak: 3.10.9.7.6.5.4
2.Ayak:  1.3.10.2.4.11
3.Ayak:  1.2.5
4.Ayak: 4-HAYALET KIZ
5.Ayak: 1.4.5 
6.Ayak:  5.1

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments

Son Tahminler