08.10.2019 SALI ADANA

08.10.2019 SALI ADANA

1.Ayak: HÜRADAM (3) için daha önceki yorumlarımda koşu kazanması için 1900 metre ve üzeri mesafede yüksek tempo geçişleri ile gidecek bir yarışa  ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Bu tempoya çıkacak yarışta safkan iyi beklemeli ve yerinde zamanında yürümeli. Eğer safkanı virajdan sonra hemen önlere getirme, kendini son 200 e saklarsa bu safkanın şansının daha da artacağını düşünüyorum. Ben başa yazdım ama dediğim gibi ağır tempo giderse direk başta şansını yitirecek o yüzden her istediği tam olursa kazanır. Koşunun diğer şanslı isimleri yine bekleyecek olanlardan BAYÇINAR (11) ile MAHZUNKRAL (8) olur diye düşünüyorum. Üç tane iyi bekleyecek isim son metrelerde buluşabilir. Son günlerde iyiye doğru gidiş gözlemlenen DERİN MAVİ (1) devamındaki isim. Kumda daha birinciliği yok ama GÖLGEYELE (7) önde tempo koyup istediği gibi kaçarsa bitirebilir. Aslında ŞİMŞEKBERK (6) te bugün önde gidecek bir isim. Gölgeyele istediği tempoyu yakalayamaz bu safkan önde boş kalırsa direnme ihtimali var. Uzakta olsa sürprizde düşünelim.

2.Ayak: Bu koşunun benim gözümde normal sonuçla bitmesi mümkün değil. Önde ÜMİTLİ (6) nin liderliği almaya çalışacağı koşuda ağır kilosuna rağmen KING ARAS (4) öncelikli takipçi olur bu ikili önde kendilerini fazla yıpratmazlar ise belki de çıktıkları gibi ikili bile bitirebilirler. Handikap 14 ler yukarıdan biter, ağır kilolular arasında sonuçlanır istatistiki bilgisi, beni üst tarafa yönlendiriyor, bu yüzden King Aras ile birlikte YOLDAŞKAYA (1), LHAZAREEN (3) ve VLASTELIN (2) de kupona öncelikle yazacağım. Gördükleri yarışlarla her geçen gün daha iyi duruma gelen iki isim GRINNING SOUL (8) ile FORTIS PUELLA (11) çok cazip isimler. Yine son yarışında liderlik mücadelesi içinde olup bugüne kadar tabelası dahi olmamasına rağmen bu hafif kilo ile büyük bomba yapabilecek GENARO (15) da herkesi temizlemek için yazalım. Kesinlikle burada cazip bir ismi kazandırmam lazım.

3.Ayak: Yedi yarıştır tabelada olan ve 3 tane Maiden yarıştan sonra 3 tane Kısa Vade yarış, bir tanede Şartlı 5 koşuda tabela yapmış ROYALİZ (9) için bugün geçilir demem zor. Büyük favori çıkacak safkan önde tempo koyup gidecek SİVERCAN'ı yakın yakip eder, sonda kuvvetli gelip rakibini atlatır diye düşünüyorum.  11 startla en dıştan çıkıp çok geride kalıp 1200 de yetiştiremez ise o zaman ortalık yatan kupondan geçilmeyecek ve Müslüm'ün kulaklar çok çınlayacak. Burada kupon kurgusunu yaparken iyi düşünmek gerekiyor favori tekle kurup diğer yerler patlasın diyemi bekleyelim yoksa burayı da yıkıp çok büyük parayamı gidelim. Burada karar sizin diğer tekimin yanına size at önereceğim burayı tek bırakıp dilerseniz onları kupona eklersiniz. Benim kurgumda burada SİVERCAN (10), JAHZARA (6), BÜYÜKHANKIZI (2) ilavesi olacak.

4.Ayak: Bu koşu STORM FALCON (5) tek yazdım. Ama dediğim gibi Royaliz tek yazarsanız burayı dolduracaksınız. Velat Demir ile katıldığı son yarışta önde kaçan Sesil Hanım'ı kovalayan ama geç kaldığı ve aralarda olduğu için atlatamayan bu safkan bugün kilo olarak rakiplerine göre oldukça avantajlı olacak. Hişman Çizik'te Velat Demir'e göre ok daha iyi binecek düşüncesindeyim. Bugün 5 ve 6 kilo avantaj, son yarışında beraber koştuğu SESİLHANIM ve KARA SERSERİ'yi geçmesini, ilk yarışını kazanmış TEMUÇİN'e de dayanmasını sağlayacak. Royaliz tek yazarsanız burası dört ata çıkarın.

5.Ayak: Persistance yalnızca DUBLIN (2) kilo düşsün diye bu koşuya yazıldı. Büyük ihtimal koşmayacak ama koşsa da yarışa gidecek diyemem. Hedef ekürisine kazandırmak olduğu için önde gidecek kimse olmayacağı için koşarsa yarışı süratlendirir, çıkarsa bu yarış çok ağır tempoda gider. Ağır tempoda gidincede sürpriz bir isim kazanabilir. Ben burada çok ters at aradım Hepsi'ni yazdım.  

6.Ayak: Benim kurgularım malum riskli oluyor. Royaliz ve Storm Falcon teklerim var ama büyük favoriyi kuponda indirdim orada cazip ismi kovaladım. Ama iki atı da tek yazanlar olabilir ona da bir şey demem, kurgu tamamen şans işi olduğundan, ilk başta iki atımı yazacağım, onları kupona ekleyip, devamında da iki tekli oynayanlar için ilaveleri söyleyeceğim. Benim ilk iki sıraya koyduğum isim hayatının ilk yarışını harka koşup kazanmış GÜNPINAR (13) ile galoplarında her geçen gün daha iyi görünen TUANAHANIM (9) olacak. Benim riskli kupon bu iki isimle geçiliyor ama KAYAKURT (3), SEYRANTEPE (2), MİHMANLI (5) ve KAYALASKA (1) ilaveleri geniş oyunlarda, iki tekli kuponlarda olmalı.

ADANA ALTILIM

1.Ayak: 3.11.8.1.7.6
2.Ayak: 6.4.1.3.2    /  8.11.15
3.Ayak: 9-ROYALİZ10.6.2
4.Ayak: 5-STORM FALCON
5.Ayak: 2.4.3.6       /  5.7
6.Ayak: 13.9

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments