04.10.2019 CUMA İSTANBUL 2.852 TL

04.10.2019 CUMA İSTANBUL

THE BEST SIMGE:  Kocaeli'de hazırlanan safkan son Ankara yarışında grubu en geride takip edip son metrelere doğru sprint atacak yeri bulamamış, son 100 metreye kadar arttırmamış, gitmeyecek gibi görünmüş ama bariyere doğru kaymış, oradan çok etkili gelmiş, benim kazandı gördüğüm yarışta, aksiyon farkıyla rakibinin arksında kalmıştı. Babasami harici kazanan atın olmadığı bu Satış 2 koşusunda satın alınmaya en büyük aday bu safkandır. Çıkışla birlikte en ciddi rakibi BABASAMİ liderliği alırda fazla yıpratılmaz ise etkili olabilir ama SHINING SWORD veya bir başka isim önde yarışı forse etmek ister tempo yükselirse THE BEST SIMGE direk çok şanslı olur. İki atmı, çok atmı, yoksa kalabalıkmı tutayım dedim, daha sonra baktım baktım Mertcan Çelik yine binmiş bu sefer mesafe daha uygun dedim tek yazmaya karar verdim. Sıralamam 8-5-4-3-6 şeklinde çok ata yazsam beşinide yazmam lazım.

SANCAKTAR: Ankara'da çalışan safkan 6 yavrusuda yarış kazanmış Belkıs'ın yavrusu ve Falez, Akhun, Akağaç ve Astroid gibi güzel yarışlar yapmış, çok yarış kazanmış isimlerin kardeşi. Bu isimlerin genelde seri ve öne çabuk gelen isimler olduğunu, kardeşlerinden Falez ve Çelenk'in ilk yarışlarını, Akhun'un, Astroid'in ve Çeşmi Siyah'ın ikinci yarışlarını kazandığını düşünürsek, orijin olarak rakiplerinden çok farklı göründüğünü söyleyebiliriz. Özcan Yıldırım cezalı olduğu için Halis KArataş ile start alacak olan bu safkan tabi ki büyük favori olarak çıkmış durumda. İlk ayak tek yazmasam, favoriliğine bakmadan burayı tek yazacaktım, siz dilerseniz ikisini de tek yazın veya benden farklı bir kurguda burayı tek bırakın, ilk ayağı beş ata çıkarın. Halis Karataş ve büyük favori tay yarışı tek yazmak işime gelmedi.

CANFATMA: İlginç bir yarış geçmişi olan safkan Elazığ, Adana, Bursa, Kocaeli ve İstanbul pistlerindeki yarışlarından sonra bugün ilk defa sentetik piste çıkacak. Kendisi gibi ilk defa sentetiğe çıkacak yarışın favorisinin yanında çok düşük bir Agf oranı ile koşuyor ama Bursa çimindeki son Satış 2 koşusundaki birinciliği seyrettim, kendinden emin, düzgün ve istekli atakları ile bugün sürpriz yapabilecek bir isim olduğunu düşündüm. Safkan sonuncu at çıkmış gelirse favori ile vereceğinin 10 misli ikramiye verdirir. Son günlerin formda jokeyi ile denemekte fayda olduğu düşüncesindeyim ama hepsini kuponuma yazıyorum, burada bence favorinin işi zor. Karataş rakiplerinden kaçan isimler olduğu için öne gitmez bekler bekleyince de Wound Hurf Full o kadar etkili ataklar yapamaz düşüncesindeyim.

AKDAĞ FIRTINASI: Son yarışında İnvicible Baby ve Cerensel arkası üçüncülük yapan, hemen diplerinde bitiren, sentetikte üç yarış önce buradaki rakiplerinden Hayal Tufanı ve Viareggio önünde kazanan, bugün 50 kiloya düşmüş ve Yamak yarışı için en iyilerden biriyle start alacak olan Akdağ Fırtınası birinciliğin çok güçlü adayıdır. Son yarışında sahada tek önerilen FREE TURKS beklene yarışını yapamasa da üçüncü yarışını görmüş ve bugün daha iyi koşacak gibi görünüyor. Kaba kumda daha iyi koşuyor olsa da uygun kilolu FLAMBOYAT ile istikrarlı GADDARA diğer şanslılar. Bu dörtlü başa yazılsın, daha sonra ilaveler yapılsın.

RUSDAMAT: Bu safkanın son yarışları  fit duruma yaklaştığının habercisi ve bugün kazanabileceğini gösteriyor. Sorunları olmasa çok daha iyi gruplarda koşardı, Ana Baba bir kardeşi Alderamin'in neler yaptığını görüyorsunuz ama bu safkan şimdilik bu yarışlarla yetiniyor. Bu koşudaki rakipleri öncelikle SALVO ve BALTACI.

DEDE SEYFO: Önde kaçanların hemen arkasında yer aldığı son Grup 1 yarışında bariyere dalıp gelmeye çalışan ama bariyerde yalnız kaldığı için rakiplerini görmeyince mücadele etmeyen Dede Seyfo yan yana yarışı sürdürmüş olsalar o yarış birincilik bile çıkarabilirdi. Bir önceki koşusunda Egeberk'i yarım boy farkla geçmiş olan bu safkan oldukça formda ve uzun mesafeleri iyi koşuyor. Başa bu safkanı koyuyor sonra ULUBAŞ daha sonra EGEBERK şanslı görüyorum.

KREACHER: İstanbul'da ki Grup beşinciliği ve devamında Ankara'da harika bir sprintle kazandığı Kısa Vade 8 yarışın ardından 48-23.5 luk son sprinti ile çok iyi durumda olduğunu bizlere gösteren KREACHER bugün Jettay'ın süratlendireceği koşuda iyi bir sprint yerii ayarlar ve kazanır görüşündeyim.

SUNGURLU: Mehmet kaya'nın hem sahibi olup hemde bindiği uzun zamandır hazırlanan bu safkan ilk yarışında zorlanır da Maidenden çıksın istenirse kazanabilir. Mehmet bu tür yarışlara ne gelirse kardır mantığğı ile baktığından favori atına binse bile ikinciliki üçüncülük ne olursa razı olarak koşabiliyor. Bu yüzden bu yarış farklı gözlerle bakıp çok ters bir at ta gelebilir düşüncesi ile kalabalık tuttum.

MAICON: Son yarışında gerçek gücünü göstermeyi başarmış bu safkan yarışın ağır favorisinin yanında kazanırsa cazip olabilir. Bu safkanın geçen sene Grup ve Kısa Vade den aşağı yarış koşmadığını, yaşadıı sorundan sonra uzun ara verip bir türlü toparlanamadığını biliyorduk ama son kazandığı yarış artık beklenen duruma yavaş yavaş geldiğinin göstergesi. CAzip safkanı başa yazdım, ileride çok dah aiyi yarışlarını seyredeceğimize inanıyorum.

İSTANBUL 1.  ALTILIM

1.Ayak: 8-THE BEST SIMGE 

2.Ayak: 8.9.7.3.4.5 

3.Ayak: 2.6.5.4.3.1

4.Ayak: 9.4.7.2.6.3.11.12 

5.Ayak:6.11.7

6.Ayak: 3.11.4 

İSTANBUL 2. ALTILI:   2.852 TL  

1.Ayak: 9.4.7.2.6.3.11.12 

2.Ayak: 6.11.7

3.Ayak: 3.11.4    

4.Ayak: 2-KREACHER 

5.Ayak: 6.9.11.1.3.7 

6.Ayak: 5.6.7 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments