08.09.2019 PAZAR İSTANBUL

08.09.2019 PAZAR İSTANBUL

1.Koşu: İlk koşu Bayan Binici Koşusu ve atlardan çok binicilerin performansları önemli. Emin olun atlar ellerinden geleni yapsalar da binicilerin kapasitesi düşük kalırsa yarışta her türlü sonuç çıkabilir. Ben daha çok öne gelebilecek isimler şanslı diyecektim ama kimin öne geleceği de belli olmaz. Kaçar dersin tutar, bekler dersin kaçar, her türlü taktiksel farklılıklar çıkabilir. O yüzden ilk koşuyu mümkün olduğunca kalabalık geçtim.

2.Koşu: Cemiloğlu ekürisinin tüm atlarında sorun var, koşuyorlar ama bir günleri bir günlerine uymuyor. Bu yarışta da yer alan TİPİTİP (4) normal şartlarda bu grubu sırtında getirir kazanır ama güvenemediğim bir isim olarak karşımda duruyor. Hatırlarsınız bu safkanı çok tek yazdım bir çok kez beni yanılttı ki yarış üst üste kazandığı olmadı. Bugüün bu safkan eksik koştuğu anda devreye girebilecek dört tane rakibi var. Özellikle REY (8) uygun kilosu ve sonlarda yapacağı etkili sprint ile sakın beni unutma diyor. Dört yarıştır kaba kumda kazanan INTO (1) çimde de kazanmışlığı olan bir isim. Bugün o yarışlardaki gibi etkili olursa şansı var. Karataş'ın bindiği SILVER WOLF (3) çok dolaşıyor, şehirden şehire geziyor, Bursa dışında da başarısı düşük gibi görünüyor. Yine de İstanbul çiminde iyi koşan CİHANGÜL (6) ve ATEŞİN KANATLARI (2) ile birlikte kupona eklemeye çalışalım..

3.Koşu: Yarış hayatına Şartlı 1 koşuda dördüncülükle başlayan CALL TO VICTORY (1) Bursa'da ikinci yarışını kazandıktan sonra ilk ciddi sınavını ise İstanbul’da Grup 3 koşuda verip birincilikle ayrıldıktan sonra Ankara'da iki yarış üst üste Grup 2 ve Grup 1 kazanmayı başardı. Grup 3 koşarken 1200 de 1.10 içinde bitiren, devamında Grup 2 yi 1.11 içinde koşup kazanan safkan son yarışında 1300 metrede de 1.18.46 koştu.  Seri devam ediyor ama derecelerdeki oynaklık beni rahatsız ediyor. Kötü derece çıkardı am aburadaki rakipleri VAHŞİ KIZ ile HAsanet'i geçti diye düşünebilir bugünde tek yazabilirsiniz ama benim içime sinmedi derecede gayet iyi, çok yarış koştuğu için biraz yıpranmış ama formu ayen devam eden VAHŞİKIZ (5) yanına ekledim.

1.Ayak: Handikap 16 bir koşu ile ikinci altılı başlıyor ve iki altılı içinde kader yarışlardan biri olarak burayı görüyorum. İlk altılı bu ayağa kadar aradık sürprizleri de kupona yazdık az atla geçmedik, burayı da az atla geçemeyeceğiz. Özellikle hafif kilolu iki isim Star Bike kalite bir safkanın yavrusu olan STAR DANCER (10) ve Elevato'nun Ana Baba bir kardeşi olmasın arağmen Maidenden yeni çıkan ama çok formda FERHAN (9) çok iddialı olacak iki isim. İki Kaneko yavrusu 1400 metrede jokeyleri çok ciddi bir hata yapmazlarsa birincilikte iddialı iki isim olurlar. Orta mesafelerin başarılı ismi LUPO UNO (4) Ahmet Çelik idaresinde rakipleri biraz hata yaparsa devreye girer. Kazandığı koşuda 1.24 içinde koşup bu arada gayet iyi hazırlanan TRIBUTE TO JOSS (7), çimde de iyi koşabilecek, bu mesafeyi seven DOKUZAĞAÇ (2) ve zaman zaman etkili koşan REX (5) diğer ihtimaller. 

2.Ayak: Son yarışında RHYTHM DIVINE (1) herkesi şaşırttı çıktı liderliği aldı, kimseyi düşünmedi kendi bildiğini kaslarındaki ayaklarında ki gücü ortaya koydu kazanırken kendisini alkışlattırdı. Safkan dörtlü olduktan sonra Açık yarışlarda istediği mesafeleri yakalamaya başladı ve uzun koşmasına gerek kalmadan 1600 metrede koştuğu son üç Grup yarışını kazandı. Geçen yarış gördüm ki elinde daha sermaye var ve o koştuğunun bir kademe daha iyisini bugün yapabilir. Sıkıştırılırsa gider, başkası giderse arkasına yatar her türlü koşar bence her türlü kazanır.

3.Ayak: Uzun zamandır kazandıramadığımız ama her yarış jokeyinin bir şekilde eksik binmesiyle kaybettiğini düşündüğümüz JACK SPARROW (3) yine sahne alıyor. Ahmet Çelik kolay kazanırım dediği son yarışı tamamen taktiksel hatadan kaybetti, önde kaçanı atlatamadı ama nerdeyse üçüncü olanın birinciye çektiği protestoyla birinciliğe geliyordu, anlamsızca red oldu. Bu safkanın sentetik yarışları daha iyi ve çimde hafiften hava yağmurlu olsa çok da iyi koşar. Bahsettğim yarışı kazanan ve her geçen daha iyi duruma gelen BALDEMAR (1), kendi atını tercihlediği için Mehmet kaya'lı KAYI OVASI (4), potansiyelli bir isim olan, Kocakaya tercihi ile bence imal edilmemeli olarak görünen KENOBI (5) ve düzelmiş gördüğüm RAMPAGE (6) diğer şanslı isimlerdir.

4.Ayak: FINESSE (2) günün kalesi çıkacak. Bu safkanın bugün koşan rakipleri ile beraber koştuğu son yarışı çok iyi. Kazandı hepsini geçti ama o gün HASAFET (3) Corcovado ile önde çok boğuşmasa belkide geçemeyecek ikincilikte kalacaktı. Bugün yarışı koşturuyorum Hasafet'in önde kalması ve yalnız kaçacak olması bugün kendisi için büyük avantaj olacak. Geride bekleyenler için zor koşu diyor bu ikili ile bu ayağı geçiyorum.  .

5.Ayak: YELTAY (4) ın bu kadar ön planda tutulması ilginç. Ben ne zaman tek yazmasam gelir aslında bu yüzden şansı bugünde çok ama DENİZİM (1) den yana umutluyum. Son yarışında bu safkanla koşmamış Artuklu'ya çok ilginç şekilde geçilmiş safkan o gün bence kazanandan iyiydi. Bugün Kaizbert yavrusu BABAARİF (5) ve her Grup yarışta iyi koşan EGEBERK (7) ilavesi de yapmak lazım. 

6.Ayak: Günün son koşusunda herkes Çakalınoğlu oynayacak, safkan çok favori çıkacak ama ben biraz farklı düşünüyorum yarışı kalabalık tutuyorum. Benim sıralamamda SILENT ATTACK (6) ön plana çıktı, Bursa'dan gelen bu safkan burada çok iyi bir koşu çıkaracak. Bugün verilmediğine bakmayın kardeşlerinin hepsi iyi koşmuş isimler bu safkanda ilk yarışında bizim için iyi bir performans gösterirse çok çok iyi olacak. Daha sonra idmanlarında gayet başarılı, makine provasında etkileyici güzel olan ÇAKALINOĞLU (2) yazacağım. Kurtel ekürisinin safkanı olan ve uzun zamandır iyi çalışmalar yapan HANDSOME HERO (4) bir diğer şanslı isim. BIGGY (1) yine iyi orijinlerden biri ama puanlamada geride çıkmış. İç pistte gayet iyi çalışmış SMART GIRL (12) dah asonra şans verdiğim isim. MY MOONSHINE (5), TİVOLİ (8) ve UĞURHAN (9) benim geniş kuponlara ilevelerim.

İSTANBUL 1.ALTILIM
1.Ayak: 3.1.4.6
2.Ayak: 4.8.1.3.
6.2

3.Ayak: 1-CALL TO VICTORY
4.Ayak: 10.9.4.7.2.5
5.Ayak:
1-RHYTHM DIVINE
6.Ayak: 3.1.4.5.6

 

İSTANBUL 2.ALTILIM
1.Ayak: 10.9.4.7.2.5
2.Ayak:
1-RHYTHM DIVINE
3.Ayak: 3.1.4.5.6

4.Ayak: 2.3
5.Ayak: 4.1

6.Ayak: 6.2.4

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#1 süleyman 08-09-2019 13:48
Call to victory ben yikmadim bugünde rahat kazanır formda jokeyi ile

You have no rights to post comments