01.09.2019 PAZAR İSTANBUL

Yeni üye olan arkadaşlara hatırlatalım; Benim oyunlarımda AGF oranları veya atın favori çıkıp çıkmaması önemli değildir. Ben tutuyorsam sıfır puanlıda olsa kuponda tek bırakırım, favori isterse 200 puanlı at olsun tutmuyorsam, yazmam. Bu benim oyun tercihimdir ve ben kendi oyunlarımı kendi tuttuklarıma göre dizayn ederim. Sizler favorileri yıkmak istemiyorsanız AGF tablosunu açıp oradan en üsttekilere bakıp kupon doldurabilrisiniz, buna kimsenin itirazı olmaz, bizde o şekil tahmin olmaz, öyle tahmin görmek isterseniz hiç bir yere üye olmanızı tavsiye etmem, AGF tablosu, Gazete veya Bültenlere bakarak kupon doldurup, klasik kuponlar yapabilirsiniz.

Bu sayfalarda oynanmayacak hiç bir kupon paylaşılmaz, her yarışa oynamam ama kupon yapacaksam da buradakinden farklı bir kurgu yapmam.

Bizde kuponlar kayıt ve deklareden itibaren oluşturulmaya başlanır, puanlamalara en son yorum yazarken bakılır, mesela bugün geceden yazdığım için aşağıdaki yorumda ne AGF nede puanlama görülmemiş, yazı içinde geçen favori çıkar, Agf yüksek çıkar, düşünceleride tahminen yapılmıştır.

Büyük para hedefse bu herkesin oynadığı kurgu ile bulunmaz. Farklı kurgular yapılması gerekir, ben her oyuncunun kendi düşüncesini ve tuttuklarını kupona yansıtıp, birebir benim kuponu yatırmamasını öneririm.

Eskiler bunları bilir ama yeni üyelerimiz var onlara hatırlatma geçmek istedim...

Şimdi Tahminlere geçelim;

 

01.09.2019 PAZAR İSTANBUL

1.Koşu: BEYOND REDEMPTION (3) son kazandığı yarışlara göre kısalan mesafede ağırlaşan kilosu ile yine favori ama bu sefer işi kolay değil. Başa koydum ama  tek yazmam mümkün değil. Uzun arası olmasına rağmen kapasitesi yüksek ERDEMİRCİ (4), ilk defa sentetik koşacak, orijin olarak bu pistte daha güçlü olabilecek BU DA BATOR (7), sentetik pist başarısı ortada ŞPİLDAT (5) ve kilosu ağır olsa da NİĞDE BEYİ (1) kuponuma yazacağım.

2.Koşu: İlk defa koşacak taylar arasında pişkin isimler O BİR REİS (6) ve BALALAYKA (1) ön planda olan isimler. Diğerleri içinde KIRIM KARTALI (4) biraz dikkat çekiyor, bu koşudan çıkanda olabilir bu üçlü kuponlara yeterli gelir..

3.Koşu: ANDIAMO (1) için her pistte koştuğu yarışları başarılı diyebilirim. Çim, kum, sentetik pist, her yarışında başarılı ve özellikle koşunun düzlük bölümünü çok etkili koşabilen bu isim yarış süratli giderse oldukça iddialı olur.  Yamak yarışı olması nedeniyle her ne kadar kuponumda hepsini değerlendirmiş olsamda koşunun düzlüğünde biraz erken hamle yapıp önce önlere gelebilirse kazanabilir. CURTARALO (2), BLACK WASP (2) öncelikli rakipler dah asonra KING OF ROCK (4) ile MAGIC RUMPER (5) düşünün.. 

1.Ayak: Süratli gidecek koşuda AFACAN (2) Kocakaya'nın oturup kalkıp ilginç teşvikleri ile sonlarda ritmini bulursa kazanabilir. Önde yarışı kabullenecek TURGUT USTA (1) ve yakın takip edecek BİŞKEKHAN (4) bozulmayacak tempoları ile uzun mesafede fazla öne salınırlarsa bitirebilirler ama kim kazanır onu da yarış içindeki tempo belirler. Bu üçlüye ilaveten YURTYAPAN (6) eklenir ama ben geniş kuponda hepsinin değerlendirilmesi taraftarıyım.

2.Ayak: ÖZELTAY (6) çok özel bir tay... Bir Şampiyon adayı, galopları, hazırlıkları, makine provaları, tecrübesi her şeyiyle ilk yarışımı kazanırım diyor. Yalnız tayın ilk yarışı bir aksilik olur, eksik koşarsa o zaman devreye girecek isim Bursa'dan çok hazır geldiği bilgilerini aldığım DAĞCAN (4) olacaktır. Bence bu koşuyu iki at geçip rahat ederiz veya koşan 7 kardeşinden 2 tanesi ilk yarışlarını kazanmış ADAMINDİBİ (1) sürprize yazıp, en cazibini bekleriz.

3.Ayak: FULL THROTTLE (3) Mendip'in bugüne kadar en iyi yavrusu olabilir. Valencia var şimdilik daha iyi görünen ama koştuğu 4 yarışın 2 tanesini kzanmış 2 tanesini ikinci bitirmiş safkan kazandığı Grup 3 koşuda gösterdiği harika performansla bu koşudaki tek rakip gördüğüm isim ARDAŞAH'ı kolay geçmişti. 2 yaşlı İngilizlerin Tay Deneme yarışının bence kazananı ve gelecek için çok büyük umutlar beslediğim, uzunda çok daha iyi koşacağına inandığım bir tay olacak. Safkan bugün için iki altılımda da tek olacak.

4.Ayak: Grup 2 Büyük Taarruz Koşusunda Halis Karataş'ı bulan GAZİ Koşusu dördüncüsü SCOUTLEO (7) çok şanslı görünüyor. Güzelocak ekürisinin safkanı 63 gündür büyük koşudan beri koşmadı, üzülmedi sıkılmadı bu koşu hedef yapılıp buraya hazırlandı. Temmuz ayının ortasından beri düzenli idmanda olan safkan dilenirse kuponlarda tek olabilir ama Agf si çok yüksek çıkar. O yüzden yine GAZİ koşusu deneyiminden sekizinci ayrılan uzun mesafeleri iyi koşan son Ankara koşusunda 1600 metre kısa gelen AKGÜN (1) ile Artsman arkası geldiği Grup 3 koşuda beğendiğim FEARLESS ACTION (2) diğer ihtimaller olarak düşündüm.

5.Ayak: Çok uzun mesafeli Şartlı 5 koşuda MUHSİN (2), BEDİRCAN (1) ve UĞURSEL (6) öncelikli olarak kuponlara işaretlenmesi gereken isimler. Uzunda son yarışını kazanmış BEYHANEFE (4) daha sonra upona ekleyeceğim isim. Bu tip mesafeleri çok koşabilecek olan, daha kendini gösterememiş BABA NAKKAŞ (7) sürprize yazdım.

6.Ayak: Ankara'da 2800 metrede Karataş ile çok iyi performans gösterip beklediğimin ötesinde koşan NEW EPOACH (4) öncelikli değerlendireceğim ama bugünün çok büyük AGF'lerinden biri de bu safkan çıkar. ASLAN ADAM (2) çimde kazandığı yarıştan sonra sentetik pistte de tabeladan düşmedi. Bugün Ahmet Çelik favoriyi bu safkanla avlayabilir. Bir türlü birinciliğe atamadığım BELEKİ (8) kilo avantajı ile bu ikiliye rakip olur ama koşuda WIN FOR ME (3) ile BEHRAMKALE (1) de kuponlarda yer bulmalıdır.

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 3.4.7.5.1
2.Ayak:
6.1        
3.Ayak: 1.2.3 
  
4.Ayak: 2.1.4.6

5.Ayak: 6.4
6.Ayak:
3-FULL THROTTLE

 

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 2.1.4.
2.Ayak:
6.       
3.Ayak: 3-FULL THROTTLE
4.Ayak: 7-SCOUTLEO 

5.Ayak: 2.1.6.4 
6.Ayak: 4.2.8    

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#3 derinden 01-09-2019 18:23
iyi başladık ufuk bey bende ilkini değilde ikinciyi yakaladım scoutleo favoride olsa tek girdim lüleburgazdan selamlar devamı gelir umarım
#2 merto metin 01-09-2019 18:08
Beleki sonda ilaç gibi geldi abi bende scoutleo ya bağlayıp yakaladım hemde 20 liralık kupon bayiye senin oyunu gösterdim yazdıklarını okuttum havamı bastım
#1 İbrahim Oniki 01-09-2019 17:57
Aynen dediğin gibi kendi kurgumla ilkini buldum abi ANDIAMO tek bırktım senin rakip dediğin ardaşah ta yazdım ikincide de scoutleo tek bırakıp son ayak hepsi dedim ikiisinide yakaladım teşekkürler

You have no rights to post comments