30.08.2019 CUMA İSTANBUL

30.08.2019 CUMA İSTANBUL

1.Koşu: Gördüğü koşuları ardından hızla formunu arttıran ve son ikinciliğinde çimde daha iyi koşacağını gösteren SENSİZİM (1) bugün formunu oldukça geliştirmiş, idmanlarında bunu belli eden KASALİNA (5) ile birlikte ilk etapta kuponlarda olmalı.  başta şans vermekteyim. Yine idman pistinde çok beğenilen işler yapan ve hayatının ilk yarışından beri takip ettiğim, çok iyi hır bakımı ile her gün üstüne koyarak giden REACTIVE (7) diğer şanslı isim olacak.

2.Koşu: TAYYİPHAN (2) bir düzeldi am düzeldi üst üste üç tane kazandı. İlkinde bekliyordum ama son ikisinde hep yıktım kalabalık tuttum. Yine  idman pistinde o kadar iyi çalışmalar yapıyormuş ki saatçi arkadaşlar kazanabilir diyorlar. Yalnız favorilerin kiloları ağır oldumu ben hep aşağılardan kim gelir diye arayışa giriyorum, o yüzden RÖNESANS (6) sonlardaki güçlü atakları bugün bu uygun kiloyu yakalamışken devreye girer diye düşünüyorum. 1600 metrede dinçlikle 1.36.90 yapıp kazanan PERSISTANCE (1) bugün 63 e çıkan kilosu ile o yarışa göre en az 2 saniye kötü koşar. Karataş'ın tekrar binmesi önemli ama kilo handikapı nedeniyle bende üçüncü sırada yer buldu. İki tane uzun zamandır koşmayan isim var onları kenara koydum SPREAD THE JOY (4) bu üçlüden sonra geniş kupona ekledim.

3.Koşu: Bu koşu için iki ismi birbirinden ayıramadım ama rakiplerinden ayırdım iki ismi yazdım geçtim. Hayatının ilk yarışında sprinte geç kalan Karataş yüzünden kaybeden FİNAL (1) ikinci yarışında jokeyi kendini bırakmayınca 1300 metrede birinciliği alırken  ileride çok daha iyi yarışlar yapacağını göstermişti. Yine ilk yarışında sentetikte gitmeyen ama sonraki çim yarışlarında formunu ileriye taşıyıp, artan bir kondisyona sahip olan RIVER LIFE(2) bu koşudaki diğer şanslı isimdir. Bence bu yarışta ayrılıp gelecek iki isimden biri kazanır.

4.Koşu: Ankara'dan İstanbul'a gelip katıldığı 1300 metrelik çim koşusunu 20 lira ganyanla kazanan GÖKDAĞI (1) bizim Büşrettinbey beklediğimiz koşuda çok büyük sürpriz yapmıştı. Biz o gün Ahmet Çelik tek yazmışken Mehmet Keskin bu safkanla kazanmıştı ama bugün bakıyorum Ahmet Çelik Gökdağına hemen atlamış.  Normal şartlarda o yarışın ardından 800 metrelik işinde 53.5-26 rahat çalışan bu safkan yine kazanır ama hem Ahmet Çelik hemde ilk ayak olunca kesinlikle bana güven vermiyor. Yine Kocaeli yarışında çok güvenip tek yazdığım ama ikinci kalıp bizi yatıran isimlerden biri olan UÇANNAZ (9) bu yarış 52 kilo avantajı ve çok başarılı aprantisi ile yazılmadan olmaz. Yine ilk ayak Satış koşusu, tam satışa açık yarış diyelim, kalabalık tutup  EMETLİKIZI (3), GAMZEGÜL (4), HARİKULADE (6) ve GÜNEŞLİ (2) ilavesi de yapalım, rahat edelim.

5.Koşu: Bu yarış çok zor. Her gün biraz daha geliştirdiği formu ile benim dikkatimi çeken BRAVE WOLF (3) belki koşularda bu durumunu göstermiyor ama  bence bugün kazanacak kadar iyi koşabilir. Çok abuk sabuk biri gelirse hiç şaşırmam özelliklede son üçüncülüğü ile RIVER BOY (10) favori çıkmışken kim kazanırsa kazansın olmaz demem.  İdman pistini seyrediyorum NOVEMBER RAIN (9), SOFİST (11), SPECTACULAR SWORD (17),  BROWNSVILLE (4), UÇAN PRENSES (18), COMANDAT (6), HAZEYN (8), SILENT HILL (16) hepsini kenarından köşesinden beğendim hepsi birinciliği zorlayabilir diye düşünüyorum. Bir ilavem daha oldu son dakika gördüm SEA AND VICTORY (15) ekledim.

6.Koşu: Ankara’daki 20 Temmuz yarışında Call to Victory arkası ikinci olduktan sonra son yarışında Grup 1 koşuda yine Call To Victory arkası gelen PRIOR (5) gayet başarılı bu iki koşusundan sonra geldiği İstanbul’da bugün için oldukça şanslı görünüyor. Safkan 1400 metre mesafeli bu çim yarışında, mesafe uzadıkça daha iyi koşacağı için son metrelerde gerçekleştireceği güçlü ataklar ile bence kazanacak olup Dişilere ait bu yarışta benim Bankomdur.

7.Koşu: CHERI CHERI LADY (2) ve JETTAY (3) altı gün sonra bir başka yarışta buluştular. Yarış 1000 metre ve bu ikili çıktığı gibi nereye kadar giderlerse gidecekler,resmen ölümüne bir tempo ile belki birbirlerini sürükleyerek belkide birbirlerini bitirerek önde ciddi bir mücadele yapacaklar.  Tabi bu safkanların dışında MINE OF FIRE (7) ve BEKLENEN (6) gibi kilo olarak avantajlı olan ve önde gitmeyi seven iki isim daha var. 1000 metrelik yarış önde giden dört isim ve bekleyerek gelmeyi tercihleyecek iki safkan bunlarda da Karataş ve Selim var. MY BILLIONARE (4) ve RUN AND WIN (5) ilavesi yapıp dışarıda kalmasın diye ALAÇATI AĞASI (1) da eklediğim bu koşu Hepsi yazılmalı.

8.Koşu: Son metrelere kadar brinciliği kovaladığı koşusunda çok beğendiğim AKSAKAL (1) bugün alternatif teklerden biri olabilir. Uzun mesafeleri seven safkan son çim koşusunda rakibine az farkla kaybetti ama o yarış ardından idman pistinde yaptığı işlerinde kendisini seyreden arkadaşlarımızın çok beğenisini kazandı. Bu safkan 1900 metre ve üzerinde 6 yarış kazandı bugünde tam istediği mesafede ama Çetin Taş ne alaka anlayamadım. Kilo düştüler uygun kiloya 58 e indiler onada itirazım yok ama bu sene zaman zaman iyi koşan Çetin umarım hem ata hem de alternatif tekimize yazık etmez. Rakip olarak son yarışında kısa mesafede başarılı olamasa da uzunları ve çim pisti her zaman daha iyi koşan TUTARLI (4) yı geniş kuponlarda yanına öneririm. Diğer yerlerde at eksiltir bu ayağa at yazayım derseniz 3-5-6 ilavesi yapılabilir.

9.Koşu: Yarış içerisinde fauller yiyip dördüncü kaldığı 1900 metreli koşudan sonra 1400 metre mesafede Maiden yarışa yazılıp, bu koşudaki ciddi rakibini geçip ikinci kalan DO NOT WORRY (15) arkasından ne hikmetse Kısa Vade koşuya yazıldı.  Birde yarış Bursa'd ters pistteydi, Monshau, Mine Of Fire biten yarışta kazanan safkanın 1 saniye gerisinde yedinci oldu. Hiç gerek olmayan bir koşuydu ama inanın o yarış performansı çok parlak ve safkan ümit veriyor. Bugün için Müslüm Çelik yazdılar ve çok kalabalık bir grupta 19 safkan içerisinde birincilik için mücadele edecek. Eminim çok da başarılı koşup kapanışı da yapabilecek ama bu kalabalık yarışı sağlama almak için tahminen favori çıkacak iki isim BAYRAMHAN (3) ile WIN AND DANCE (12) ilavesi mümkünse yapılabilir.

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 1.5.7  
2.Ayak: 2.6.1

3.Ayak:
1.2
4.Ayak:
1.9    
5.Ayak:
3.10.9.11.17.4.18.6.8.16
.15
6.Ayak: 5-PRIOR 

 

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 1.9
2.Ayak:
3.10.9.11.17.4.18.6.8.16.15
3.Ayak:
5-PRIOR 
4.Ayak: 
2.3.7.6.4.5.1
5.Ayak: 1 / 4
6.Ayak: 15 / 3.12

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments