25.08.2019 PAZAR İSTANBUL

25.08.2019 PAZAR İSTANBUL

NAÇAL: Bu yarışı ilk çalışırken yukarıdakilerin ağır kilolarını görünce bu yarışı hafif kilolulardan biri kazanır demiştim ama bakıyorum hafif kilolu kimse yok. Hani şu koşuda 50 kilolu Tatanka 1 yıl ara vermemiş ve yarış görüp iyi duruma gelmiş olsa hemen başa çekerdim ama bakıyorum şansı sıfır. Yine dönüp dolaştım, 61 kilolu NAÇAL'a geldim, başa bu safkanı koydum ama bence tek olmaz, özellikle KARADERVİŞ ilavesi mutlaka yapılmalı, ufak kuponlar iki atla geçmeli, geniş kuponlarda ise  kalabalık tutmak lazım.

THE LAST LION: Sahada galopları takip eden arkadaşlarımız bu safkanın ayağına çabuk seri bir isim olduğunu, makine provasını ve son işlerini gayet başarılı şekilde  tamamladığını söylüyorlar. Dünde ilk ayakta ilk defa koşan tayı tek yazıp çuvallamıştık. Çuvalladık ama o tayı unutmayın, kumda çok koşar, yarışta gördüm tamamen kumcu, ilk yarışında çimde kötü diye kuma yazarlar ve oynanmaz ise parayı alırız. Neyse onu sonraya bırakalım, bu yarış The Last Lion iyi bir tay ve seriliiile çıkıp liderliği alırsa bir çırpıda bitirir. Tabi Karataş çıkarda tutup başkaları kaçsın derse o zaman ne olacağını bilemem. Tm kardeşleri gayet iyi koşular kazanmış SENARA ACERO, çalışmaları gayet başarılı ÇİRÇUZ ve Ataman ekürisinin, son işinde 34.4-22.2 yaparken uçan tayı BARTH BOY isimli safkaları rakip görünüyor.  .

WIN FOR ME Bu yarışta çok takip atım var ama Bursa'da elde ettiği dördüncülükte bir dahakini kazanmalı dediğim, bugün Gökhan Kocakaya gibi formda bir jokeyin bindiği WIN FOR ME ilk sırada tutuyorum. Genalde bu tip yarışları kapamam bir iki tane dışarı bırakırım onlardan biri gelir am abu sefer Hepsi demek zorunda kaldım. Sıralamam şablonda....

PERFECT BALANCE: Adil Mert Kaya'nın sahibi olduğu bu safkanın koşan dokuz kardeşinden, sekiz tanesi yarış kazanmış durumda. Bu safkanın Annesi Eolion çimde bizde gayet iyi yarışlar koşmuş ve kazanmış bir isim. Orijin olarak bizim pistlerimize uyumlu yavrular vermiş, The Daughter Sun ile 16 yarış kazanmış bir Anne. Bu Annenin koşan 9 yavrusundan 2 tanesi de ilk yarışlarını kazanmışlar. Safkanı başa yazıyorum ama tek yazmak riskli diyor yanına ABANABEYİ, QUATTRO GIRL ve KAPTAN GOLD ekliyorum.

BODRUM KALESİ: Bu senenin belki de en iyi form durumuna ulaştı ama bir türlü kazanmayı beceremiyor. Haziran sonunda Grup koşuda üçüncülüğünde koşuyu 1 boy farkla kaybetmişti, arkasından Kısa Vade koştu dördüncü oldu bu yarıştaki rakibi REİSOĞLU'na geçildi, son olarak ta Bursa Da Grup 3 Vali Koşusunda koştu Yeltay Serdümen biten yarışta önlere gelemedi altıncı kaldı. Safkan bugün Bakırköy Belediye Başkanlığı Koşusunda sert rakipleri olsa da benim ilk sıraya taşıdığım isimdir. HİLALEDA, ÖZALAK ve DÖVER rakibi olur diyor zor bir yarış olarak görüyorum.

TAÇSER: Bu safkan için Karataş Ulubaş'a ve Ateşbibi'ye binmedi, tercihini kullandı Taçser'e deklare edildi. Karataş TAÇSER'e binerken, Ulubaş'a başta Ali Kaçmaz, yazacaklardı son anda vazgeçtiler Gökhan Kocakaya deklarisi yaptılar.  At yarışı artık Jokey Yarışı olmaya başladı, onların tercihlerine göre kupon yapıyoruz. Taçser üstü üste iki yarış kazanırken ilkinde Karataş üstündeydi ama ikincisinde bugünde koşan Ateşbibi tercihi yapmıştı. O yanlış tercih yüzünden yarışseverde yanıldı, Taçser'e Ahmet Çelik deklare olmuş ve Grup 1 Anneler Günü koşusunu 7.30 ganyanla kazanmıştı.  Son yarışında Taçser Altıncı olurkende Karataş binmedi o gün birinci bitiren Altıncıhis'e binmişti, doğru tercihi o zaman yapmıştı. Karataş bugün iki atı bırakıp bu safkanı tercih ediyorsa kesin önemli bir beklentisi var diyorum, Ankara pistinde yaptığı uzunlu kısalı güzel galopları görüp Karataş'ın da neden tercihini bu safkandan yana yaptığını anlıyorum. Benim son yarışlarında seyrettiğim at bozulmadıysa bu grubu geçecektir. Bizim oyunların hepsinde bu safkan tek yazacağım.

MONACO: Bursa pistinde hazırlanıp İstanbul'a bu yarışa çok hazır gelen safkandan beklentilerim büyük. Özcan Yıldırım ile kzandığı yarıştaki performansı gayet iyi ve bugün daha iyisinide yapabilecek duurmda görünüyor. Bayağı cazip çıkar ama özellikle önce düşünün başa koyun, zaten yarış çok zor ve hepisnin gelme ihtimli var gibi çok at yazmaya çalışın.

DUMAN: Yarış hayatında toplam 8 koşu koşan, bunların 6 tanesini sentetikte, 2 tanesini çimde yapan ve çimde koştuğu yarışları birinci ve ikinci tamamlayan Duman bugün için benim yine çok güvendiğim bir isim. Geçen yarışta size anlatıken "Son yarışında son 200 e kadar ön grupta olmaya çalışırken bir anda kesen ve Fuat çakar'ın direk enseye basarak en geri bıraktığı bu safkan 12 günlük arada çok güzel bir kısa iş yapan safkandan bu yarış için Gözlük ve Dil Bağı aksesuarı çıkarıldı. İdmanda gördüğüm kadarı ile boş daha iyi bir çalışma gösterdi ki Kocakaya ile kendini birinciliğe atma ihtimali yüksek" demiştim alterntif tek vermiştim ve çıktığı gibi kimseyi yanına sokmadan o yarışı kazanırken 7.50 gibi güzel bir ganyanla gelmişti.  Aynen o gün olduğu gibi Dileyen alternatif tek olarak bu safkanı düşünebilir diyor, bugün yarışın favorisi olduğu içinde rakiplerini kupona yazıyorum.

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 4.1.3.5.7

2.Ayak: 4.8.6.1

3.Ayak: 7.4.5.6.1.2.3

4.Ayak: 4.1.6.3 

5.Ayak: 3.6.7.5.4

6.Ayak: 3-TAÇSER

 

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 4.1.6.3 

2.Ayak: 3.6.7.5.4

3.Ayak: 3-TAÇSER

4.Ayak: 6.3.4.1.2.7 

5.Ayak: 3.4.1 

6.Ayak: 1-DUMAN

 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments