17.08.2019 CUMARTESİ İZMİR

17.08.2019 CUMARTESİ İZMİR

1.Koşu: Bugün kurguyu ilk altılıda ESER (1) e bağlayacaktım ama öyle iki at duydum ki herkes Eser, KUTUP (5) oynarken benim duyumlar biraz iyi çıkarda, söylenenler gerçek olursa, GOLDEN KING (2) ile FRENLİ ATEŞİ (10) ikilisinden biri kazanırsa, kupon kalmayacak. Bize böyle altılı lazım diyelim favorilerin yanına sürprizleri ekleyelim.

2.Koşu: Bugünün ilk Maiden koşusunda benim favorim ORKİ (12) Bursa'da başladığı yarış hayatında üçüncü olduktan sonra İstanbul'a Kısa Vade koşmaya gitti at geçmedi devamında İzmir'de kumda dördüncülük yaptı. Bu safkan İzmir'e geldikten sonra bir hayli değişti bugün İzmir çimine ilk defa çıkıyor. HErkes son yarışlarında ikincilik serisi yapan ALYUMAK (6) oynarken Orki oldukça cazip olabilir.

3.Koşu: Bugün DAYKOMIO (1) çok büyük AGF oranı yakaladı. İki yarıştır kazanan safkan uzun mesafelerde gayet iyi koşuyor. Yalnız İzmir'den bu sefer ÇATALKAYA (2) ile kazanırız diye  iddialı haberler aldım. Tek yazmazsanız bu safkanı yanına ekleyin Agf'de çok fark var ikramiye 4 e ktlar.

1.Ayak: Bugün ilk ayak oldukça süratli geçecek. 1300 metre çimde yarışın yavaş gitme ihtimali yok. Özellikle ANZAS (5) varsa zaten safkanı bağlasan durmaz. THE MAILMAN (4) el değiştirdi, bizim ekibe geçti, bunlar hep aprantilerle at koşuyorlardı, sakın bu ata apranti yazmayın dedim, Bursa'da Tayyiphan'a başla geçilip ikinci olduğu yarışta binen Ketme'yi getirdiler.  Bu ikili yazılırsa GOLDMARK (1) ta düşünmek ve bekleme yaparsa bu hızlı yarışta iddialı olacak AL UQSUR (2) da kupona eklemek lazım. Dışarıda bir tek PASSO DOBLE (3) dışarıda bıraktım onuda yeri olan geniş kupon yapanlar yazabilir.

2.Ayak: Altılının ikinci ayağı bugünün ikinci Maiden koşusu ve sürprize açık bir yarış. Son kum yarışının büyük bir hata olduğunu düşündüğüm, belki de bugün sıfır puan çıksın diye dön dolaş diye koşulmuş olabilecek SOYLUDENİZ (4) çim pistte vasat gördüğüm rakipler yanında bugün çok ters bir yarış yapacak. Altıncı olduğu çim yarışında kıpırdayan bugün favorilerden KARAÇAYLI (2) ile yakın bitiren ve o yarışa göre 3 kiloda eksik koşacak safkan çok cazip bir sonuç çıkarabilir. Tabiki Karaçaylı kuponda olacak öncelikli rakip o. Devamında HARPUTUNKIZI (8) ve KARAKIZI (10) var ama benim kupon kurgusunda yer kalmadı yeri olan yazsın. Çok geniş oyuncular için LADY MERAL (11) ve İLK HAYRİ (1) bombalar.

3.Ayak: Bu koşuyu fazla çözemedim, içlerinden at ayıklayıp ön plana çıkaramadım. Sıralama yaptım baktım Agf ile çok yakın çıkmış bunda bir iş var dedim şanslı gördüğüm her atı kupona yazmak istedim. CALLIENTE (4), LORD OF TIME (8), OASIS (11), STRABON (2), PETTIT BLUE (9) ve CONGENIAL SON (5) benim sıralamam..

4.Ayak: ZOR MÜZEYYEN (5) son yarışında bizi üzmedi, Mürsel Kayiş iyi bindi ve kazandı. Fakat arada 5 gün var hemen buraya yazmışlar. 10-12 gün arası olsa yine tek önerir bu grupta yanına kimseyi yazmazdım. Hem pist değişti hemde kısa aralıklarla koşuyor o yüzden işi zor olabilir. HANAYLI (7) zor kazanır ama Dişilere ait bu yarışta son performansını tekrarlarsa şansı olur. BAŞKONAKLI (1) İzmir kumunda daha iyi yarışlar yaptı bugün uzun mesafe avantajına. ALLEGRA (4) ile CANBERÇİN (6) bugün favori verilen isimlerden aşağı isimler değiller. Zaten yarışlarına bakın çok yakın bitirmişler, bugün kazanan olabilecek isimler. FIRTINA TOYNOK (2), SEBAHAT (8) ve ŞEPŞEKER (9) ilavesi ile bu koşuyu da kapayalım.  .

5.Ayak: Ağustos ayı başında, hayatının ilk yarışına, İstanbul sentetik pistinde çıkan KARA DERE (5) yarışın başında ön tarafa sarkmış, süratli isimler bu safkanı öne salmamış ama yinede hemen arkalarında yer tutup, virajda ikinciliğe girmiş, devamında koşuya bir ara hakim olmuş olsa da son metrelerde erken saldırmasının etkisiyle temposu düşünce geçilip ikinci kalmıştı. İzmir'den saatçi arkadaşlar, çalışmalarını çok beğendikleri bu safkan için geçilmez diyorlar. Ben yanına ÖZMAHİDE ve HOVARDA yazacaktım ama zaten kurguda teki zor bulduk o yüzden riski burada almak istedim. .

6.Ayak: Son üç yarışında gayet tatminkar performanslar gösteren ve kazandığı veya ikinci olduğu yrışlar olsun hep koşuya saldıran GO FOR THE AFTER (2) günün bir başka tek adayı olur ama ŞEHRİBAN (4) da uzun mesafelerde son koşularında çim pistte başarılı performanslar gösteriyor. Fazla kuponu büyütmeden ikisini yazıp kendi kuponumda geçtim. Değişik kurgu yapanlar için önerilerim 1-3-5-7 ilavesi olabilir.

İZMİR 1.ALTILIM

1.Ayak: 1.5.2.10

2.Ayak: 12.6 

3.Ayak: 1-DAYKOMIO 

4.Ayak: 5.4.1.2 

5.Ayak: 4.2.8.10

6.Ayak: 4.8.11.2.9.5

 

 

İZMİR 2.ALTILIM

1.Ayak: 5.4.1.2  

2.Ayak: 4.2.8.10

3.Ayak: 4.8.11.2.9.5

4.Ayak: 5.7.1.4.6.2.9.8

5.Ayak: 5-KARADERE

6.Ayak: 2.4

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

0 #2 YILMAZ 17-08-2019 20:56
Eline sağlık abi Ankara İzmir'i aldık 2. Altiliyida alırız inşallah
0 #1 süleyman 17-08-2019 20:17
Agbi tebrikler Ankara İzmir tuttu sıra 2 altılı İzmir ve saratogada bolsans

You have no rights to post comments

Son Tahminler