17.08.2019 CUMARTESİ ANKARA

17.08.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Bugün kurguyu son ayak cazip teke getirirsek diğer sivrilen favorileri yıkma ihtimalimiz oluyor. Yoksa Erkmen ve Call To Vctory tek girdiğimizde oyunu bulma ihtimali yükselir belki ama o zaman vereceği ikramiye bizi tatmin etmez. O yüzden ilk ayak cazip isimler tutuyorum onları mutlaka yazmam lazım dedim Hepsi dedim altılıya başladım. Harun Kılıçarslan olduğu için favori çıkmaz herhalde diye düşündüm MY PERFECTION (5) öncelikli olarak yazdım. Bu safkan çimde bambaşka koşuyor, kazandığı yarışlar, ikinciliği hatta altıncılığı bile çok başarılı. Son dördüncülünde çok yakın bitiren TESLA (1) ağır kilosuna rağmen öncelikli rakip. Son yarışlarında bekleneni veremeyen NALIN İSYANI (2) bugün uygun rakipler yanında, unutulmuş durumdayken beklenen yarışını yapabilir. Miramis'in başarılı yavrularından LAPREGRINA (3) ile uygun kilolu son sprinti kuvvetli İSMİHAN (7) sonraki ihtimaller. BLACK GRAPE (6), MY SWETY BOY (4) ve BASRALI (10) yeri olanlara cazip isimler olarak tavsiyelerim.

2.Ayak: Altılı böyle yarışlarda paraya gidebiliyor. Yarın bakıcaz İREMSU (4) ile NESTOR (3) rakiplerinden ayrılmış olacaklar Agf leri ikisininde % 25 ler üzeri olacak ve geri kalan ksım diğer altı ata dağılacak. Bu ikiliden biri gelmez ise kazanan safkanın Agf si biizi tatmin edecek. Ben yarışta MISS ELENI (5) den çok farklı biri yarış bekliyorum. Yine GIPSY DANCER (2), MOON FATHER (7) ve önde çok kolay kaçarsa VASILY (1) cazip safkanlar olarak kuponuma yazıyorum. ..

3.Ayak: ERKMEN (6) iki yarış önce cazip durumda kazanırken bende ilk attı ama son yarışında aynı başarıyı tekrarlayamaz demiştim, yarış zor Hepsi yazdım ve yine kazandı bizim kuponun kurgusunu bozdu.  Bugün bakıyorum benim programda kazanacağına inandığım bir kaç isim koşuyor ve kazanma ihtimali en yüksek olanlardan biride bu safkan. Ama geçen yarışta dediğim gibi bu gruptaki sürprizler altılıyı oldukça cazip kılıyor o yüzden yükselecek tempoda dağılırsa yarış karışır görüşündeyim.

4.Ayak: CALL TO VICTORY (2) Yarış hayatı boyunca 12 Grup koşu kazanmış Kuloğlu'nun Anneden kardeşi ve onun izinden gidiyor. 800 metrelik ilk yarışında mesafe kısa gelmiş, yarışın sonlarında kendini bulup çok düzgün aksiyonlarla gelmiş olsa da sıralamada dördüncülükten yukarı çıkamamıştı. Arkasından 1200 metrede bir yarışa çıkan safkan için mesafe çok olumlu oldu, seri bir Annesi olmasına rağmen babadan aldığı sprinter yapısı nedeniyle bekledi ve çok etkili sprint ile uzak kazandı. Devamında İstanbul'a Grup yarışa gelen safkan son 800 de en geri olduğu yarışta sonlarda uçarak geldi az farkla da ola kazanırken çok büyük at olacağını gösterdi. Son yarışında  Ankara'nın uzun düzlüğünde koşuyu üçüncü takip edip aralardan uzayarak geldi kolay kazanmayı başardı. Bugün bir VAHŞİKIZ (6) gerçeği var ki kimseye liderliği bırakmayacak bu safkan, başarılı yarışlarına bir yenisini eklemek isteyecek, kuracağı tempo ile gelene gidene direnip kazanırım havasında olacak. Ben bu yükselecek temponun son yarışında Vahşikız arkası ikinciliği tatminkar PRIOR (4) a çok yarayacağını düşünüüyorum. Yarış bitti derken bitmez, Prior son metrelerde kanatlanıp kazanırsa şaşırmayın..

5.Ayak: Sabah AGF Tablosuna bakacaksınız, ben geceden yorumu hazırladığım için göremiyorum, VIOLIN SONATA (4) büyük favori olarak göreceksiniz.  Son yarışını Ankara'da uzak kazanan safkan viraja kadar kolay önde gelmiş virajdan sonra ise temposunu yükseltince kimseyi yanına sokmamıştı. Bugün o kadar rahat önde kaçabilirse yine yüksek iddialı olur ama CHANCE OF MELOŞ (6) gibi benim çok ilgimi çeken ve öne en az favori rakibi kadar çok gelmek isteyecek bir rakibi olacak. Aralarında da 7 kilo fark olunca bu temponun yükselmesini rakibinden 7 kilo ağır olan favorinin de zorlandıkça sonlara doğru o yarıştaki gibi gelememesini sağlayabilir. Müslüm Çelik kazandığı safkandan büyük ihtimal Karataş binmek istedi diye inmiş ve  Chance Of Meloş'a geçmişki rakibinin ne yapması gerektiğini adı gibi biliyor. Önde bu ikili kolay gider veya Karataş kaçmak yerine beklemeyi tercihlerse rakibi önde biraz rahat kalırsa bitirebilir. Yok önde çok ciddi bir tempo oluşur son metrelerde tempo yitiren kaçaklar durursa o zamanda devreye kilo avantajı yakalamış DÜELLO (5) girebilir..

6.Ayak: Son yarışında 43.75 Ganyan % 1 Agf ile koştuğunda SUVLA BAY (16) ilk at vermiş, detaylı çalışınca çok cazip bir tek adayı karşıma çıktı ama yazmak yürek ister demiştim. Yarış hayatına başladığı Mart ayındaki yarışı pek baz almıyor, sonrasında hazır olmadığı için ara verip, yeterli hazırlıklarla girdiği yarışında umut verdikten sonra kafa burun ikinci kaldığı yarış artık kıvama geldiğini gösterdi diyorum. Bugün tek dezavantaj mesafenin biraz kısalması gibi duruyor ama öne çok kolay ve rahat sarkan bu safkan için, yarışın gidişatına ayak uydurmak, zor olmadığından, bu koşunun temposuna kendini ayarlayıp, virajdan sonra ayırıp gideceğini düşünüyorum.  SUVLA BAY o günde kazanırdı ama hem içe doğru yattı o arada ivme kaybetti hemde bariyerden gelen rakibi hissedemedi. Onu görse çok iyi bir ikramiyeyi cebe koymuştuk. Bugün o yarışı telafi edip kazanır ama bir çok kuponda olacağı için pek cazip çıkmaz. Kendi oynayacağım kuponda her yeri deviririm yinede bu safkanın yanına at yazmam. Raki polarak bende iki at çıktı ikiside yarın cazip isim çıkarlar ikiside takip etmeye değer diyor geniş oyunculara İzmir'den giden GRINNING SOUL (5) ve Divine Heart'ın kardeşi THUMBS UP (17) öneririm.

 

ANKARA ALTILIM

1.Ayak: 5.1.2.3.7

2.Ayak: 4.3.5.2

3.Ayak: 6.5.2.3.4.1

4.Ayak: 2.6.4

5.Ayak: 4.6.5

6.Ayak: 16-SUVLA BAY

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#5 süleyman 17-08-2019 18:15
Vallahi nokta atışı yorumlar yapıyorsun
#4 süleyman 17-08-2019 18:12
Bu arada tebrikler agbi Ankara yi tutturduk cep harçlığı verir umarım
#3 süleyman 17-08-2019 18:03
Aynen agbi bu yarısından bir öncekini izlemissindir safkan vites değiştiriyor ayakları düz bassin maasallah
#2 Ufuk 17-08-2019 17:51
Mesafeler uzadıkça değişik sonuçlar çıkabilir taylığında kısalarda kazanıyor ama daha erken, bekleyelim uzun mesafe koşularını görelim
#1 süleyman 17-08-2019 17:05
Seneye katılabilir mi bilmem ama call to victory gazının en büyük adayı çok iyi bir safkan

You have no rights to post comments