15.08.2019 PERŞEMBE ANKARA

15.08.2019 PERŞEMBE ANKARA

 

1.Ayak: Bugün süratli gidecek ilk ayakta çok tuttuğum iki isim var. Hatırlarsanız daha önceki yorumlarımda da bahsetmiştim bu seneki Kırımhan yavruları oldukça beğenimi kazandılar. Onlardan biride bu yarışta ki KARAATEŞ (6). İstediği yarışları yapıp tam anlamıyla kendini gösterdi diyemem potansiyel büyük birincilik bence klasına göre çok az. Sekiz yarış koştu bir kere kazandı ama pist ayrımı yapmadan iyi koşar.  Bugün koşunun tempoları lehine gelişecek, sprintini son metrelerde gösterirse aynaya geldiğimizde tüm rakipleri atlatmış olabilecek diğer isimde KAYAKURT (2). Koşu beklediğim tempolra çıkarsa safkan oldukça şanslı olur. Ama öyle yarışlar seyrediyoruzki kimin ne yaptığı belli olmuyor kaçan at en geri bekliyor, o yüzden burada kuponumda YARIMADA (1), HIZLI KURUŞ (3), DAĞDAĞAN (4), EYMENEGE (5), NİSANOĞLU (11) ve MAKALID (10) olacak..

2.Ayak: Daha Maidenden çıkamadı ama bu çıkamamasını taya binen Mahsun Turan'a bağlıyorum, son yarışında nerdeyse 4 Şartta kazanacak gibi bir hava yaratmıştı,  bugün bu ikili dördüncü yarışlarında artık ful koşarlarsa, eksiksiz performans sergilerlerse HAFOCAN (8) ı çok tutuyorum,  başta değerlendiriyorum. Ben iki tane tek adayım olduğundan bu ayakları cazip atları arayarak geçiyorum siz benim yazdığım kadar yazmazsınız diye öncelikli olarak bu safkan çim kum iki yarış koşup kendini göstermiş LILI MARLEN (9) rakip gördüğümü belirteyim. Ahmet Çelik bir kaç ata binebilecekken SECRET BLOOD (4) tercihi yaptığı için onu özellikle kupona yazayım. Tabi baş jokeylerin Maiden performansları eksik oluyor bunugözardı etmemiz onları konsantre oldukları büyük yarışlarda değerlendirmemiz daha doğru olabilir. Yine Kocakaya tercihi yapılan GUMBALL (3) için ilk yarış olumlu puanlar vermemize sebep oldu diyelim ufak kuponlara dört at önerelim. DEMİRKURT (2) ve WOUND HURF FULL (5) yeri geniş olanlara tavsiyelerim.

3.Ayak: Bu yarışta büyük ihtimal sürpriz olacak, buradan kısaltmak kupona zarar verir, oyun düzenini bozar kuponu riske sokar. Yinede üzerinde çalışıyorum ACARTÜRK (5) ün ikidir eksik binişler nedeniyle gücünü gösteremediğini düşünüyorum başa koyuyorum. TURBOZU (2), DÖVER (1), CABBARREİS (7) ve BERKUK (6) ilavelerini de yapıyorum.  Yeri olanlar GÜNYELİ (4) ve YAKUTİYE (3) eklesin.

4.Ayak: İstanbul'da 1600 metre çimde Gerup 2 Neame koşusunda Ateşbibi arkası ikinciliği kadar koşarsa MAVİ BAHAR (7) ın kazanacağını düşünüyorum. Örnek verdiğim yarışı dah açimde birincilik almamış bu safkanın çimde koştuğu en güzel yarış. Devamında Bursa  ters pistte başarılı olamadığı Açık yarış var ama onu ters piste veriyorum son kum üçüncülüüğünde ise gayet iyiydi ki kumda uzunda o yarışı yaparken formunun en üstte olduğunu da belli etmişti. Hiç ççim kazanmamış bugün ilk olurmu risk alınırmı derseniz aslında benim gözümde kazanır görünüyor, risk almay adeğer ama son iki ayak iki tekim olduğundan burada da rakipleri ile beraber değerlendirdim. YAnına başta SIKINTI YOK (4) daha sonra ÇAKMAKŞAH (1) ve SAKALAYDIN (3) yazacağım.

5.Ayak: Ankara son yarışında Kısa Vade de iyi rakipler yanında üçüncülük yapan, ondan önce Handikap 16 kazanırken burada ki rakibi King Of Odessa'yı geçen EL RAPIDO (2) bu koşuda da bence çok etkili bir performans gösterecek. Bu safkanın totosu bir iyi bir kötü gibi gidiyor ama kötü yarışlarında bile tabeladan düşmüyor, hepte iyi rakiplerle mücadele etmiş oluyor. Kilo alması sounmu derseniz o kadar çok dert ettiğimi söyleyemem normalde Müslüm Çelik uzunda çok koşan bu safkanı alır birinciliğe atar görüşündeyim.

6.Ayak: Günün belkide en büyük favorisi olarak koşacak MADE IN FOÇA (3) fazla üstüne gidilmeden koşulan ve her zaman uzun çim yarışlarında denenen bir safkan. Son yarışında Glen'i geçti kazandı ve bugün 3 Şart koşunca biraz üzerine kilo aldı ama aynı El Rapido'da olduğu gibi bu safkanında kiloyu dert etmeyeceğini ve bu rakipleri bu kilo ile de geçeceğini düşünüyorum. Bugün altılımı son iki ayak tek bırakarak oynadım diğer dört ayağı oldukça kalabalık tuttum. Doğru kurgu buysa ilk ayaklar patlayarak gelir, bizim sürprizler kazanır sonlarda kupon favorilere doğru yönelir.

ANKARA ALTILIM

1.Ayak: 6.

2.Ayak: 8.9.4.3  /  2.5

3.Ayak: 5.2.1.7.6 

4.Ayak: 7.4.1.3 

5.Ayak: 2-EL RAPIDO

6.Ayak: 3-MADE IN FOÇA 

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#6 celal özkan 15-08-2019 19:29
Ufak ama guzel bir kurgu
#5 Ufuk 15-08-2019 18:45
sizler tutturun da en önemlisi o, bulanları tebrik ediyorum...
#4 Erdal 15-08-2019 18:35
Tebrikler sayenizde tutturdum
#3 serdar 15-08-2019 18:10
Tebrikler abi.
#2 süleyman 15-08-2019 18:10
Agbi tebrikler senin üstüne bu camiada yok harbiden
#1 süleyman 15-08-2019 10:13
Ufuk agbi 1 dörtlü ganyan için ilk iki koşu yorumun varmı mümkünse

You have no rights to post comments