14.08.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

14.08.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Ayak: İlk ayakta REY (4) son işinde çok sağlıklıydı çok beğendim, son başarılı yarışlarını tekrarlayacak gibi görünüyor başa koydum. Yine İStanbul iç pistte çok iyi hazırlıklar yaptığını öğrendiğim CİHANGÜL (7) öncelikli rakip olacak. Hızlı gidecek yarışta NIPPON (2) sondaki etkili atakları ile devreye girebilir. Burada Kocakaya'nın performansı önemli bazı yarışlar çok iyiyken bazen yarış ahiç karışmıyor sanki kendi kendine hedef yapıp koşuyor, o yüzden bugün her bindiği atı dikkatli seyredeceğim. Sık koşan KASALINA (1) bu üçlüden sonra yazıyorum ama SENSİZİM (3)  bence azda olsa yarışı kazanma ihtimali olan isim yer varsa ekleyelim. 

2.Ayak: TRIBUTE TO JOSS (10) büyük at gözüyle baktığım bir isim. Koştuğu tek yarışta starttan tereddütlü çıktı, toparlanması zor oldu ama yarış içinde en geride kolay gelip sonlarda harika sprint attı üçüncü oldu. O yarışın ardından uzun zaman dinlendi Temmuz ayının başından itibaren çalışmalara başladı ve aldığım haberler çok iyi duruma geldiği yönünde. Bugün kendisi olmasa bile ekürisi WIN AND DANCE (11) çok şanslı durumda. Bu safkan bu kadar güzel yarıştan sonra bugün artık kazanmalı. Önceki yarışlara göre bu sefer rakipler uygun, mesafe ve pist uygun diye düşünüyorum. Riski buada alıp ekürileri tek yazıp geçelim, hemde TRIBUTE TO JOSS Tek yazalım, herkes ekürisini oynarken ayrıcalığımız olsun.

3.Ayak: İstanbul'da elde ettiği üçüncülükten sonra takibe giren BELEKİ (2) Ankara'da vasat bir yarış koşup, yine İstanbuL'a geldi. Önde tempo yapıp gidecek isimler varken kilo biraz ağır olsa da iyice beklemeli. Tabela dışında kaldığı yarışında Curtaralo'nun temposunu ani olarak arttırması ile onlara ayak uydurmak isterken dağılan ENGEL YOK (5) koşuyu tabela dışında tamamlamış, devamında iki yarış iyi koşmuş ama kazanmayı becerememişti. Bu safkan stili icabı öne erken gelmek yerine sabırla beklemeli ve bugün öne erken gelecek olan isimlerin birbirini yemesini bekleyip sonlardaki sprinti ile sonuca gitmeli. Bu safkana devamlı binen Onur Yıldız'ın bu taktiği çok iyi uygulayıp, iyi bekleme ile kazanıra gireceğini  düşünüyorum ama hep erken mücadeleye katılıyor sonu hiç gelmiyor. Bu ikiliyi başa yazdım devamında VICTORY FLIGHT (4) ve VOLTA (6) ekledim dört isimle koşuyu geçtim. 

4.Ayak: KING SERKAN (2) nın idman pistindeki çalışmaları dikkat çekici. Safkanın sentetik performansıda gayet iyi 4 yarışta 3 birincilik almış durumda. Bu safkanı başa yazıyorum ama idman pistinde düzenli çalışanlardan biri olan, devamlı sert rakiplerle çarpışan BIG BROWN (3) da yazmadan duramıyorum. Bu safkanda sentetikte 27 yarışta 13 birincilik aldı. Aşağıkilerden bir şey olmaz ama bu BECERİKLİHAN (1) dan korkuyorum. Son Kocaeli yarışında Bedwulf'un kapaması ile g.erileyen yeniden toparlayıp gelen safkan bugün Mehmet Kaya ile cazip bir sonuç alabilir.  

5.Ayak: Handikap 14 yarışlar da genelde hiç aşağı bakmıyor kurcalamıyorum. Çok dikkat çeken bir şey olursa kaideyi bozuyorum ve bugün için aşağılarda iki at kupona ekliyorum, diğerlerinde umut yok. Ben yine cazip çıkacak isimleri başa koydum onları çok tutuyorum ama yukarı doğru favorileride kupona ekleyeceğiz. Başta son iki yarışta dikkatli seyredip hele son İzmir yarışna hiç anlam veremediğim HASTİKOĞULLARI (6) yazacağım. 51 kilo ile bu safkan kesinlikle çok iyi koşar kazandığı günkü performansının biraz daha üzerinde performans gösterir. Öncelikli rakip DERİNDENİZ (4) olur, bu safkanın da kilosu ilginç bir şekilde 52 ye düşmüş durumda. Üsttekiler MADALYON (1) Handikap puanı olarak yüksek ve ağır kilolu isim. Tabi kilo iyi ata verilir lafı tam bu yarışta cuk oturuyor, performansı kilosundan yana sorun çıkarmaz ise kazanması yüksek ihtimal. Bu üçlüden sonra apranti ile kilo düşen FIRTINA VADİSİ (2) ve Mehmet Kaya ile yarışa giden MUHSİN (3) değerlendireceğiz. Beş at yazdım geriye yazmadığım üç şanslı isim kaldıki, bunlardan ilki altıncılığında çok ara kaybedip kısa mesafede öndekileri güzel atakları ile yakalayan BİÇEROĞLU (11) olacak. Yine sonlarda çok ciddi ataklarını seyredeceğimiz isim KARTALKIZ (5) ile formu ve son yarışı tatminkar AKDAMAR (9) yer kalırsa bunlarıda değerlendirin.

6.Ayak: Bu koşuda size çok cazip bir atı başta önerip BRAVE WOLF (5) ilk sıraya taşıyacağım. Safkan son yarışındaki beşinciliğinde çok fauller yedi yoksa kesinlikle daha iyi bir yerde bitirir bugün belkide yarışın favorisi olurdu. Süratli safkan 1400 metre mesafede öne düşer basar giderse sonlara kadar direnir beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. Yien kendisi ile aynı yarışta koşup nispeten faullerden etkilenen DO NOT WORRY (12) öncelikli rakip olarak görünüyor. Bu safkanında idman pistindeki işleri çok iyi ve idmanlarını yapan arkadaşlardan çok iyi koşacağı bilgisi geldi. Özcan Yıldırım'lı BAYRAMHAN (4), üç yarışta iyi performanslar gösterdi ve bugünkü rakipleri geçemeyeceği isimler değil, yazılacak. Bu safkanında sabırla beklemesi işi son sprinte bırakması lazım. Yine idman pistinde çok beğendiğim, orijin olarak dikkatimi çeken, son iki koşusu çok kötü olsa da bugün farklı koşabilecek LADY ROSSA (15) sürpriz isim olarak kuponlara eklenebilir.

 

 

İSTANBUL 1. ALTILIM

1.Ayak:  10-MERİH  

2.Ayak:  2-DOLPHINS GIRL  

3.Ayak:  2  /  1.3

4.Ayak:  4.7.2.1  

5.Ayak:  10-TRIBUTE TO JOSS

6.Ayak:  2.5.4.6 

 

 

İSTANBUL 2. ALTILIM

1.Ayak:  4.7.2.1

2.Ayak:  10-TRIBUTE TO JOSS

3.Ayak:  2.5.4.6 

4.Ayak:  2.3.1

5.Ayak:  6.4.1.2.3.11

6.Ayak:  5.12.4.15   

BOL ŞANSLAR


Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı standart bir miktar civarında tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz. 
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizi kendi çalışmalarınızla birleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.
6-Kurguların hiç bir zaman tutma garantisi yoktur, aynısı oynanması tavsiye edilmez.
Kendi şansınızı yaratmanız, kendi kurgunuzu yapmanız tavsiye edilir.

Gerisi size kalmış....

You have no rights to post comments