12.08.2019 PAZARTESİ KOCAELİ

12.08.2019 PAZARTESİ KOCAELİ

1.Ayak: OLACAK O KADAR (6) her geçen gün üstüne koyuyor, gayet iyi hazırlıklar yapıyor ve bugün kazanmak için en büyük aday durumunda. İstanbul'da Grup koşuda 3 boy startta kaldıktan sonra. yarışın sonlarında slalom yaparak gelen ama yetiştiremeyip dördüncü kalan bu safkan, devamında Açık yarışta koştu ve beşinci olurken çok güçlü rakiplerle mücadele etti. Mega Star yarışı kazanırken safkan 1 saniyeden az farkla arkasında beşinci kaldı. Bugün için galoplarında fazla üstüne gidilmemiş ama  rakipleri arasında sivriliyor, dileyenin tek yazabileceği bir isim olarak duruyor. Geçen günde yazdım ilk ayakta tekle altılılara başlamayı sevmiyorum o yüzden en dikkatimi çeken isimler ÖZBURGAZ (7) ve SABİHAM (8) ekledim.

2.Ayak:  HAKEEMOĞLU (3) hayatının ilk yarışında Kocaeli pistinde koşuya iyi başlayamayıp virajı 6. döndükten sonra, Velat Demir'in abuk sabuk binişi ile darmadağın olmasına rağmen, son anlara kadar mücadele edip, koşuyu ikinci bitirdi. Safkan son Ankara yarışında ise Kısa Vade 6 koştu ve çıkışla birlikte öne düşüp yarışı forse etti, çok tecrübe kazanmış olarak göründü. O yarışta geçemeyeceği bir rakibe çatmıştı ve arkadakilerin 6-7 boy önünde ikinci olurken çokda düzelmiş bir görüntü çizmişti.   Bugün büyük Agf olarak katılacağı bir koşu olabilri ama Akın Sözen bindirip bu yarış hedeflenmiş ve ciddiye alınmış durumda. Çıkar liderliği alır beyaz bayrak ayna yarışı yapar gibi görünüyor. 2-3 gitse biel öndeki tempoya ayak uydurup kendini bitirmez kaçanların arkasın ayatsada kazanacak kadar formda bu isim tek yazılır.

3.Ayak: Kısa Vade 7 bu koşuda ben DİLBERGÜLÜ (2) başa yazdım ama yarışı kafamda koşturuyorum içim rahat değil, Kaya'lar üç eküri yazmışlar bu koşuda çok farklı tempolarda olabilir. FATİHİNGÜLÜ (3) ve Kolaçan geçen gün saldırdılar 2-3 oldular bu seferde saldıracakları kesin. MY SULTAN (1) 63 kilo olmasına rağmen Mehmet kaya ile iddialı olur. Akın Sözen'li HÜMASULTAN (5) ve Burhan Kılınç verileni taktiği uygularsa PRENSES ASLI (4) sonraki ihtimaller. ÖNCÜPINAR (8) son çim yarışları ile dikkat çekmiyor olsada son kazandığı koşu kumda bu unutulmadan kupona eklenmeli.

4.Ayak: TARGARYEN (4) Kocaeli pistinde Kaçmaz ile kazanırken en dış kulvara sapmış ama yinede kolay birincilik elde etmişti. Kaçmaz cezalı Mustafa Çiçek bindi ve 58 kilo rakipleri ile aynı, bariyeri tutar zaman kaybetmez ise yine çok şanslı olur. FINDIKKIRAN (1) geçen günde yazdım yarışı hedef yapıp iyi hazırladılar koştular üçüncü kaldı bu sefer aynı hazırlık katlanarak devam ediyor ve öncelikli rakip durumunda.  Bu iki isim başa koyup yer kalırsa ehayatının ilk yarışını kazanıp sonrasında bu başarıyı elde edemese de SON OF HAKEEM (6) ve HONORABLE (2) ile POWER BY FIRE (3) ekleyeceğim. 

5.Ayak: RASİM KAPTAN (8) ı 3 gün sonra Şartlı bir yarışa daha yazmışlardı baktılar burayı koşsalar daha iyi hemen deklaresini yaptılar. Son yarışında burada ki rakibi PAMUKBABA (7) kaybetti ama bu sefer Rasim Kaptan bence rakibinden önce düşünülmeli.Pamukbaba'da Selim İpek boşa binmedi demiş, oynamıştık, güzel bir sürpriz yapmıştı, bugünde aynı sürprizi yapabilir.  Ağır kilolular MACCHERANO (2) ve BALYECİ SALİH (1) sonraki ihtimaller. YOU NEVER KNOW (3) ve CAPTAIN STEEL (5) sürprizler. FALÇATA (9) yı buraya yazmışlar, koşarsa şanslı. 

6.Ayak: Kocaeli son ayakta 60 kiloluk sıkletine rağmen VICTORY PROMISE (1) tek verecektim ama kaba kumda iyi koşarsa bu safkanı hafif kilosu ile zorlar diye aklıma takılınca MY BLITZ (8) öncelikli rakip vermek istedim. Victory Promise kaba kumda bu grup için en başarılı safkan denbayağı sürpriz isimler tutuyor, Lion Heart temsilcisi olan ve ilk kaba kum yarışında harika bilebilir My Blitz'de ise sentetik birinciliği var ama kaba kumda iki denemesi olmuş ikiside başarısızlıkla sonuçlanmış. İstanbul'da iyi hazırlanıp giden bu safkan ikinci at olarak kuponlara işaretlenmeli. 1-8 yazılıp geçilebilecek bu koşuda yeri geniş olanlara başarısız son yarışında büyük hayal kırklığı yaratan ama yarış sonrası soun yaşadığını öğrendiğim KOMSHU (4) ile zaman zaman etkili koşan AZA LEA (2) önereceğim..

KOCAELİ ALTILIM

1.Ayak: 6-OLACAK O KADAR
2.Ayak: 3-HAKEEMOĞLU
3.Ayak: 2.3.1.5.4.8
4.Ayak: 4. 
5.Ayak: 8.7.2.1   /   3.5.9
6.Ayak: 1.8 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments