10.08.2019 CUMARTESİ ANKARA

10.08.2019 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Daha Maiden olmasına rağmen bugün ilk sıraya MAGICIAN GOSHA (7) aldım. Safkan süratli yapısı ile dikkat çekerken son Maiden koşusunda önlere yakın gitmiş, virajdan sonra sprinte kalkacağı anda dışına koşuyu kazanan rakibi gelmiş, arada kalınca bira pusmuş ama onun dışına aldığında yeniden toparlayıp ikinciliğe çok güzel saldırmıştı. Samet Erkuş bugün yine binmiş ve bence o yarışta kazanacağım sanıp sonlarda yapamadığı etkili atakları bugün daha erken dışa alıp yaptırabilir. Şartlı 1 kazandıktan sonra hemen Kısa Vade'ye koşulan ve beklenen performansı gösteremeyen DOUBLE DIAMOND (2) öncelikli rakip olarak yazılabilir. HOPPALA EGE (3) aynı Kısa Vade yarışta altıncı olmuş, biraz erken yıpratılmış güçlü rakiplerle mücadele etmek zorunda kalmıştı. Bugün safkan daha uygun bu grupta birincilik için iddialı olabilir.

2.Ayak: Uzun mesafeli Handikap 16 yarışta Safkanlar arasında kilo olarak ciddi farklar mevcut. Bir çoğu istikrarsız ve ne zaman en yapacağı belli olmayan safkanlar. Ben son yarışlarında isteksiz görünsede bu sefer farklı performans beklediğim 50 kiloluk ONATKAN (7) ve çim performansı tatminkar, uygun kiloyu yakaladığında başarılı olan BABADAĞINOĞLU (6) ön plana çıkardım ama HEPSİ'nin şansının kıyısından köşesinden olduğunu düşünüyorum. TETİNA (8) son iki yarışı kötü olsada onların Ankara'da olmadığı dikkate alınmalı. Ankara pistinde iyi koşuyor bu grubu atlatabilir. Sert gruplarda denenen BÜLENT (3) ve üçüncülükleri ile vasatın üstünde performanslar sergileyen ASİL RÜZGAR (4) daha sonraki ihtimaller. Diğerleri yer kalırsa değerlendirin.

3.Ayak: GÖKLERİN GÜLÜ (5) koştuğu yedi koşuda 5 tane kazanmış Diliran'ın Anne Bababir kardeşi. Diliran ilk yarışını üçüncü bitirdikten sonra kumda beş yarış kazanmış G1, G2, G3 birincilikler almıştı. Orijin süper ama ilk yarış kazanma ihtimali o kadar kolay değil. Bu Annenin hiç bir yavrusu daha önce ilk yarışını kazanmamış o yüzden bende kuponda tek bırakmadım. Galoplarında gayet hazır gördüğüm GELKIZ (4) ve Tozan'ın kardeşi olan GÜLREYHAN (6) ilavesini kuponuma yapacağım.

4.Ayak: Dokuz yaşına gelmiş GÜMBÜR GÜMBÜR (2) halen güzel yarışlar yapıyor, son koşusunu 1700 metrede kazandı, birde Bursa pistinde galoplar yapıyor, her yarışa hazır giriyor. Bugünde favoridir ama bu mesafeler bu yaşa gelmiş safkan için zor olabilir. Yarışı koşturuyorum, koşunun temposunu yükseltecek KATI SEMİH (5) harici bir isim çıkarmı bilemiyorum. Tahminen Katı Semih önde yalnız kalır, avantajlı olarak virajı döner, arkadakiler uyursa Gökhan kocakaya uyanıklığı ile kazanabilir. Ekürilerden Doru Yiğit üstüne giderse  o zaman yarış sürate biner ve sondaki atakları ile etkili olacak ÇELİKALKAN (1) da devreye girer. Doru Yiğit'i eküri koşuyorlar ama birbirlerine yardıma değil kendilerine koşuyorlar o yüzden koşunun temposunun yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmek zor. Yinede bu üçlüyü yazıp geçtim.

5.Ayak: Zor bir yarış... Geçen sene Maiden kazandıktan sonra Kısa Vade koşup başarısız kalan ve o yarışın ardından uzun süre ara verip bu sene bir yarış gören BOOGEYMAN (3) öncelikli şanslı isimdir. İlk etapta Özcan Yıldırım ile koşuya katılacak olan RING OF FIRE (5) rakip olarak görünse de MC TAMER (2), KHAL DROGO (1), CLOUD WALKER (4), SPARROW HAWK (6) ve BARIŞ (7) şanslı görüyor, ben koşuyu klbalık tutuyorum.   .

6.Ayak: Beraber katıldıkları Maiden koşuda Sunny Victory birinci olurken, hayatının ikinci koşusuna çıkan JANSSEN (6) kolay tempoda virajda rakibinin dışına gelirken aralarda kalmış, düzlükte dışa açılmış ama beklenen sprinti tam olarak yapamamıştı.  Bu Dr Fong yavrusu o yarışı ile uzun mesafelerde ve kaba kumda çok koşacağını göstermiş gelecek için umut vermişti. Bugün rakibine göre 3 kilo daha uygun sıkletle koşacak olan bu safkan bence rövanşı alıp bugün kazanan isim olabilir. Uzun mesafe ve kazandığı yarıştaki rahatlığı ile SUNNY VICTORY (3) koşuda yazılacak ikici isim olabilir.

ANKARA ALTILIM

1.Ayak: 7.2.3

2.Ayak: 7.6.8.3.4

3.Ayak: 5.4.6

4.Ayak: 2.5.1 

5.Ayak: 3.5.2.1.4.6.7

6.Ayak: 6-JANSSEN/3

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments