09.08.2019 CUMA İSTANBUL

09.08.2019 CUMA İSTANBUL

1.Koşu: Birinci koşu Maiden ve takip ettiğimiz FEVZİ ABİ (3) koşuyor. 19 Temmuz yarışında Kemal Kurt ile Gubaz arkası gelen safkan devamında Bursa'da yine Kemal Kurt ile beklediğimin çok çok altında koşup beşinci olmuştu. Bugün Kemal Kurt'tan kurtulup Hişman Çizik binmiş ki normal şartlarda bu rakipleri kolay geçmesi lazım. Tek rakibi gördüğüm aynı gün yakın dereceler yapan EJDERYÜREK (2) en ciddi rakibi olur, yazılırsa iki at yazılıp geçilir.

2.Koşu: Geçen yarışında VANCOUVER (1) nasıl geçilecek dedik gitti Yılmazhan'a çarpıldı, önde çok süratli giden rakibine aldırmadı, çok bekledi, sonlarda ne kadar gelse de yetiştiremedi. Bugün sentetik piste döndü bu pistte kazanmışlığı yok ama 4 koşuda 3 kere ilk üçte yer almışlığı var. Bu rakiplerden birine geçilecekse, hiç oynamayalım, sayısal oynamaya başlayalım, gerçekten geçilirse yazık olur.

3.Koşu: TAYYİPHAN (5) a geçen yarışında inanmadım, çıktı liderliği aldı tempoyu koydu arttıra artıra gitti kazanırken rahattı. Bugün aradan bir hafta geçti tekrar sahaya geliyor ve bence yazık bu kadar sakatlıktan çıkmış, yeni kendini bulmuş bir at, ihtiyaç olsa anlarımda keşke bugün koşmasaydı. Benim kuponumda bu yarış HEPSİ olacak..

4.Koşu: Mustafa Alver adına düzenlenmiş Kısa Vade 6 yarışta Dişi safkanlar 1500 metre mesafede koşacaklar. Kasım ayındaki Şartlı 1 de ki derecesini gördüğümden beri ALWAYS PERFECT (2) takibimde. İki yarış kazandıktan sonra son iki yarışında Grup seviyesinde yarışlarda koşan ve yakın bitiren bu safkan normal şartlarda bugün kazanması gereken isim. Yarışı koşturuyorum gidişata göre tek rakip gördüğüm isim ALPHAKURT (1) çıkıyor. İki baş jokey arasında bir yarış olacak gibi. Elim istemeye istemeye SILVER ARROW (6) u üçüncü at olarak yazdı. Karataş bindi diye yazmadım startta kaldığı yarışta başta verdiğim iki safkanın bayağı arkasında kalmış ama o yarış 5 boy startta oyalanmış o yüzden eksik koşmuş olabilir. Birde bugün Gözlük takısını çıkardılar buda yararsa düzgün start çıkışı ile iyi bir performans gösterebilir.

1.Ayak: İkinci altılının başlangıç koşusunda ilk altılıyı cazipleştirirken ikinci altılıya da sürpriz bir başlangıç yaptırmayı hedefliyoruz. Son günlerde çok güzel yarışlar kazanan Akın Sözen'in bindiği çimde son kinciliği beğenilen ÇELEBİOĞLU (2) ve Karataş'ın ikinci kez binip Dil Bağı taktırdığı KAMUS (4) grubu ayırıp giderler ama bize de uymazlar. Bizim için AŞKABAT (1) gelmeli, eküri koşan BAŞANSOY (8) kazanmalı, sentetik ikinciliğini çimde biraz daha yukarı taşıyacak ELENAZ (9) çok iyi koşmalı, koşu tecrübesi en fazla PATTANİ (6) Kaizbert kanını göstermeli, EŞİYOK (10) idmanlarındaki derecelerini yarışa taşımalı  ve AYGÖNÜL (7) Dil Bağı çıkarmış olarak çok iyi koşmalı. 2-4 yazıp altılıya başlayacaksam zaten bana o altılıdan hayır gelmez.

2.Ayak: SAHİPBEY (3) 1300 metre sentetik pistte Binbir kazanırken son metrelere kadar yarışın içinde kald, 1 boyla yarışı kaybetti ama kazanana çok yakındı, mücadeleyi hiç bırakmamıştı. Bugün 1200 metrede o arışta geçildiği rakiplerin hiç biri yokken kazanması çok olası görünüyor. Bahsettiğim yarışta da binen Hişman Çizik idaresinde Dileyen bu safkanı tek yazıp oynasın. Önde kalıp tempoya ayak uydurup son metrelere dinç girebilirse öncelikle ÖZPAR (7) bu safkanı geçebilir diyelim. Daha sonra bir acayip durum olurda aklına eserde koşarsa diye SİANLI (4), DÖVER (1) ve BABAEMİR (2) ekleyelim.

3.Ayak: HEPSİ demelik güzel bir yarış daha. ben genelde Hepsi demem dışarıda 1-2 at bırakırım onlardan biri kazanır veya at başı falan bitirirler. O yüzden daha kendini ispatlayamamış safkanlarında olduğu bu koşuda eksik bırakmayacağım. İlk yarışında büüyük favori olan ve üçüncü olup beklentileri tam karşılamayan MAGNUM OPUS (5) başa koydum,, burada favorilerin yanına bir sürpriz bulayım diyenlere duyururum. LORD BABA (4), LATIKA (7), POKER FACE (6) öncelikli rakipler EL MESCALERO (3), DRONGO (2) ve BIG NAME (1) sonraki ihtimaller.

4.Ayak: Daha geçilmeyen TUMBUL ÇİÇEĞİ (2) bugün Kısa Vade yarışa gelmiş durumda. Eğer kazanmak isterlerse geçilmeden Grup yarışa kadar gidecek olan bu safkanın en an alıcı noktası bence üç yarıştan sonra dördüncü yarışı kazanmayı isteyip istememesi. Çok net isterse kazanır günün alternatif teklerinden biri olabilir. Ben çok dikkat çektiği için bu sefer çok üstüne gideceklerini düşünmedim. Tamamen kendi düşüncemle yanına Grup koşuda start almış GURBET ATEŞİ (1) ile HANIMCIM (4) ekledim.

5.Ayak: Gönlümüzün Şampiyonu OĞLUM UTKU (5) bu koşuda start alıyor. Şimdilik gönlümüzde Şampiyon ama çok yakın zamanda gerçek Şampiyonlardan biri olacak olan safkan hayatının ilk makine provasından beri takipte. Adana'da çok iyi hazırlayan rahmetli Orhan Bekmezci'nin İstanbul'a gönderirken büyük umutlar beslediği tay bugün onun hatırına çok rahat bir birincilik alacak düşüncesindeyim. Hayataının ilk yarışında aralarda kalmasına rağmen çıktı geldi üçüncü oldu ki bugünden başlayarak çok daha iyi performanslarını seyredeceğiz.

6.Ayak: Kapanışı Handikap 15 yarış ile yapacağız. BAĞLAM (1) ile ATEŞ HATTI (2) performans olarak rakiplerinin çok çok önündeler. Dileyen bu ikiliyi yazıp burayı geçer gider. Genişkuponlar cazip para peşindekiler tabelaya yakın bitirdiği yarışlarda dikkat çeken ama kazanması zor KAİNATIM (5) eklemesi yapıp sürpriz arasın.

İSTANBUL 1. ALTILIM

1.Ayak: 3-FEVZİ ABİ / 2

2.Ayak: 1-VANCOUVER

3.Ayak: 5.1.3 /2.4.6

4.Ayak: 2.1 /

5.Ayak: 2.4.1.8.9.6

6.Ayak: 3.7

 

İSTANBUL 2. ALTILIM

1.Ayak: 2.4.1.8.9.6

2.Ayak: 3.7

3.Ayak: 5.4.7.6.3.2.1 

4.Ayak:/ 1.4

5.Ayak: 5-OĞLUM UTKU

6.Ayak: 1.2

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

#2 Ufuk 09-08-2019 22:05
Daha buyukleride olur insallah 290 lara bagladık bugun ikisinide
#1 süleyman 09-08-2019 21:13
İlk altilidan 296 aldık agbi tebrikler teşekkürler

You have no rights to post comments