09.08.2019 CUMA BURSA

09.08.2019 CUMA BURSA

Bugünkü Bursa'nın dünkü Kocaeli gibi olma ihtimali yüksek. Her yarışı oynama gibi bir alışkanlığım yok o yüzden büyük ihtimal Bursa'yı oynamayacağım ama yinede dersimi iyi çalıştım.

1.Ayak: Yamak 1 yarış ile altılı başlayacak ve dünkü gibi çok büyük bir sürprizle koşu başlayabilir. Yinede benim gözümde IT MAY RAIN (9) başta. Koşan safkanlar içerisinde son günlerdeki en başarılı isim bu safkan. Kaizbert'in bu temsilcisine güvenilirmi artık orası size kalmış ama ben dediğim gibi çok cazip isimler bekliyorum. 63 kilolu GÜLFEM (1) son yarışları çok vasat olsada bence ilk rakibi. Öne yakın gider, liderliği zorlamaz önde yakın beklerse bu apranti ile bile kazanabilir. SEVDA TÜRKÜSÜ (12) normalde çimde uzunda beklediğim bir isim ama o kadar vsat rakipler varki kazanması iiçin 1500 bile yetebilir. COŞGEL (3), HIZLI ASİYE (2), ELLİBEŞ (6), ARAYEKYİ (8), ARSLANDİKENİ (5) ve SU MELEK (4) sonraki ihtimaller. .

2.Ayak: MONACO (4) bazı yarışlarda hiç kaybederi yokken, jokey tercihleri ve eksik performanslar nedeniyle kazanamıyor. Safkanın kazanamadığı yarışlara bakın hep favori verilip iyi koşmuş, 7 kere çim koşup 6 kere ilk üçte yer almış ama kazanamayan bir isim. Bugün Kadir Tokaçoğlu ile koşacak safkanın en büyük avantajı mesafenin 2000 metre olması. Mesafe uzadıkça daha iyi koşan safkan bugün beklenen birinciliği alabilir. Bu zor programda çok şanslı görüyor, risk alıp tek yazıyorum.

3.Ayak: Bursa'da bu tip mesafelerde iki tane arka arkaya kazanan INTO (6) Tokaçoğlu ile büyük favori olarak koşacak gibi görünüyor. Ben geceden yazdığımdan Agf oranı ne çıkacak bilemiyorum ama atlara yalnızca totosuna göre puan verilen bir ülkede yaşadığımızdan az çok kim favori çıkar tahmin ediyorum. Kumda iyi koşan bugünde koşabilecek olan bu safkan benimde favori olsun ama son iki yarışında İstanbul'da Açık koşuda yedinci kalan, ondan öncede çok uzun mesafede Kocaeli'de başarısız olan BLACKBALL (5) bu sefer lehne dönen pist ve mesafe avantajını en iyi şekilde kullanır diyelim, kesinlikle kupona yazalım. Son yarışlarını iilk iki sırada bitiren ve bugün rövanşa çıkacak BABAYEGA (4) ile ASLANMEHMET (3) sonraki ihtimaller olsunlar.

4.Ayak: Aracı ekürisinin safkanı TOMİRİS (3) ikidir kazanıyor kötüde koşmuyor ama bugünde kazanacağı yönünde bana hiç güven vermiyor. Özellikle kazandığı yarıştan sonra uzun kısa iki kolay galop yapıp buraya gelen MOLTO BENE (2) yarışın sürati biraz artarsa sonlarda çok etkili olur. Tabelada yer bulduğu yarışlar zor gruplarda olan, start aldığı Kısa Vade'lerde dördüncülükler yapan THE DAUGHTER SUN (6) bir başka şanslı isimdir. Altı Dişi safkanın üçünü yazdım % 50 ihtimali burada kullandım.

5.Ayak: Geçen haftaki tekimiz LÜLEBURGAZ (7) bizi yanıltmadan gayet güzel bir birincilik almıştı. O gün Sercan Tırpan bindi, ekürisinde Nurettin Şen vardı, bugün Nurettin bu safkanda ve o günkü yarışı bugün tekrarlarsa yakın gidip son düzlükte arttırabilirse yine birinciliği alabilir.  ZEKİ DAYI (5) İstanbul'da çimde ikidir gayet güzel birincilikler aldı, ondan önceki Bursa yarışında da yakın ikinci olurken Lüleburgaz ve SHEHZADE (4) yi geçmişti. GÖLGEYELE (2) nin son yarışı kötü olsa da bu sefer daha iyi koşar. CESURMİRZA (9), KRAL ARTUR (3) ve SON MUHARREM (11) geniş kuponların atları olsun.

6.Ayak: Son ayaktaki Maiden koşuda MY GÖKSU (13) oldukça şanslı. Umarım bu safkan favori çıkmaz diyorum, son iki yarışında Ayhan Kurşun ile gayet başarılı performanslar gösteren bu safkanın, bugün 2 kilo daha düşük sıklet ve Mustafa Çiçek ile kazanabileceğini düşünüyorum. AFTER GOLD (1) ile FLYING FACE (4) rakipler olarak görüyorum bende bu üçlü çıktı ama siz bakın Agf de başka isimler de önde olabilir onları da yer olursa değerlendirin.

BURSA ALTILIM

1.Ayak: 9.1.12.3.2.6.8.5.4.10

2.Ayak: 4-MONACO

3.Ayak: 6.

4.Ayak: 3.2.6  

5.Ayak: 7.5.4.2 / 9.3.11

6.Ayak: 13 / 1.4 

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

0 #1 Ufuk 09-08-2019 12:41
İlk ayak yer kalırsa 10 ŞEKERSULTAN ekleyelim.

You have no rights to post comments