07.08.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

07.08.2019 ÇARŞAMBA İSTANBUL

LADY PERFECT: Dün tay yarışları beklentilerimizin haricinde bitti ama zor koşular demiştik, cazip oldu, Ankara tay yarışları gerçekten iyi patladı. Bugün ilk koşu az koşan veya koşmayan isimlerin buluştuğu yer oldu. Yarışta kaç puan çıkar bilmem, Agf tablosunu tahminde edemiyorum ama LADY PERFECT benim seyrettiğim galobunda ki kadar koşarsa çok şanslı olur diye düşünüyorum. Taylar bizi yanıltabiliyor ilk defa koşanlarıda tahmin etmek oldukça zor o yüzden burayı kalabalık tuttum ama başta Lady Parfect yazmayı unutmayın..

DUMAN: Yarış hayatında toplam 7 koşu koşan, bunların 6 tanesini sentetikte, 1 tanesini çimde yapan ve çimde tek koşusunu ikinci tamamlayan Duman bugün için benim çok tuttuğum bir isim. Son yarışında son 200 e kadar ön grupta olmaya çalışırken bri anda kesen ve Fuat çakar'ın direk enseye basarak en geri bıraktığı bu safkan 12 günlük arada çok güzel bir kısa iş yapan safkandan bu yarış için Gözlük ve Dil Bağı aksesuarı çıkarıldı. İdmanda gördüğüm kaarı ile boş daha iyi bir çalışma gösterdi ki Kocakaya ile kendini birinciliğe atma ihtimali yüksek. Dileyen alternatif tek olarak bu safkanı düşünebilir.

KAYIBEYİ: İkidir Gökhan Gökçe ile kazanırken çok beğendiğim Kayıbeyi jokeyi bugün cezalı olunca Akın Sözen'e emanet edildi. Kazandığı koşuları bir kenara koyuyorum 4. 5. olduğu yarışlar bile bana gayet iyi geldi. Sentetikte 8 koşudan 3 birincilik çıkarmış safkan bence bugün dördüncü birinciliğini alır gibi görünüyor.

1.Ayak: Bugün pek tutulmaz herhalde ama SAMOTHRAKI (9) nin son yarışı bence çok tatminkar. Tayyiphan Longstar arkası üçüncülüğün 5 gün sonrası bugün sürprizi yapabilir. Bu safkanı başa yazdım ama kuponda ön planda ekürilerden PERSISTANCE (5) derlendireceğim. Ciddi rakip RIVER GIRL (3) olur daha sonra çim birincilikleri ile dikkat çekip son yarışında kötü performans sergilese de OVER ALL (2) yazarım. Son yarışını bu mesafede üçüncü bitiren ama üstüne çok kilo alan SENSİZ OLMAZ (4) ve uzun aradan sonra yarış gören UNCHAINED MELODY (10) geniş kuponlara ekleyelim.

2.Ayak: İlginç bir yarış olacak. ÖNCÜPINAR (3) ekip değiştikten sonra kendini bulup çok iyi yarışlar yapmış sonrasında ise üst üste koşmaktan yorulup biraz geri alınmıştı. Son İzmir'de ki Handikap 21 yarışa ne gerek vardı onu çözememiştim ama devamında bir aylık ara verdi ve İstanbul'da gayet iyi hazırlıklar yaptı. Sadettin Boyraz'a uyacak bir at, bugün ilk defa beraber koşuyorlar ama birincilik için iddialı olurlar. DERİNSULTAN (1) nın neden en geri geldiğini çözemedim ama bu sefer çocuk iyi binerse ki Maşallahı var çok etkili koşuyor kendini yine birincilikte görebilir. Bir türlü çimde uygun grup yakalayamayan GÜNBİKE (2) ye bu sefer rakipler uygun gelebilir. Özcan Ankara'dan gelen BİRKASIM (6) tercihi yapmış. Özellikle Ankara'ya sordum iyi haberleri geldi. HİLALEDA (8) nın kazandığı koşu iyi ama şartlar o günkü kadar denk gelirmi bilmem. GÖZYAŞI GECESİ (9) için rakipler uygun. .

3.Ayak: Y.A.A.Y.D. Derneği Koşusu diye okuyunca başta ne olduğunu anlayamadım. Yarış Atı Antrenörleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Koşusuymuş. ŞENHAN (6) 'ı çok yıpratmasalar baş at gözüyle baksalar kesin bugün olduğu yerden daha ileride olur, benimde favorim çıkardı. Bugün Çelikman ve Estigeçti nin arkasında düşünüyorsam sırf Kocaeliye gitmesi sonra son yarışında Tangöze'ye fedai koşmasındandır. Tangöze'ye fedai koşup yarışı süratlendirdi ama sonuçta Tangözenin önünde bitirdi ki bu da kendisi için koşsa daha iyilerini yapabileceğinin göstergesi. Şenhan ilavesi yapıp bu koşuyu ilk etapta üç isimle geçtik ama AFACAN (4) ve YURTYAPAN (3) ilaveleri de yapılmalı geniş kuponlar beş at yazmalı.

4.Ayak: ACARTÜRK (7) geçen yarış favoriydi kötü koştu, yarış çok ağır gitti, Ali KAçmaz bir türlü yer bulamadı kendini öne atamadı, çok ağır davrandı ve sonlarda da yetiştiremedi. Bugün çok formda SUR ŞAHİNİ (1) yarışta olunca tabi pek dikkat çekmemiş, son yarışında banko verenler bile unutmuş. Kaçmaz veto yedi Müslüm Çelik bindi umarım son yarışında çok bekledi ondan başarısız oldu diye hemen kendini öne atmaz. 2200 metre bu iki safkan içinde olukça uygun mesafe, arada 10 kilo fark var, bu 10 kiloluk fark Acartürk'e birincilik getirebilir.  Çizik TAŞRALI (4) ya binmiş onunda bazen çok geç kalan ataklarını görüyoruz ama tutturduğunda geçemeyeceği rakip yok gibi bir şey. Sprinti tutturursa bugün kendini birinciliğe atabilir bu üçlüyü ayrımsız yazıp geçelim.

5.Ayak: Hayatının ilk yarışına Kocaeli'de çıkan CANDY GIRL (3) start içine erken girmiş diğer rakiplerinin girmesini beklerken mübalasız söylüyorum 10 dk dan fazla start içinde kalmıştı. Tabi bu çıkışına yansıdı normal yarışa başlamış olsa da adaptasyonda sorun yaşadı ve öne gelemedi virajı en az 15 boy geride döndü. Bu safkan İstanbul'da hazırlanan ve iyi at gözüyle bakılan, yarış koşmuş kazanmış tabelalar yapmış ekürilerini galoplarında geçen bir tay. Virajı dediğim gibi çok geride döndüğü Kocaeli pistinde son metrelerde uçarak geldi bitirirken kazanan tayın hemen dibindeydi ama beşinciydi. Bu yarış öncesi 50-24,5 luk kolay işini el oynatmadan yaptı ve bu yarış Halis Karataş deklaresi yapılmış. Kocaeli'de geçildiği King Bukefalos'un devamında Bursa'da Kısa Vade kazandığını da unutmayın. Favori çıkması normal diyorum ama tek yazmaya çoğu kişinin cesaret edeceğini sanmıyorum. Bizim kuponumuzda bugün bu safkan tek olsun sıralı ikili için süratli isim HEVA düşünülsün bahis için bu ikilinin arkasına WIN THE LADY eklensin.

6.Ayak: LİZAS (3) ve CARROT (2) devamlı takibimdeki isimler. İkisi de kazanabilecekleri grubu bulmuşlar normal şartlarda son metreleri beraber geçip ikili yapmaları lazım. Yalnız benim çok çok sürpriz çıkacak bir takip ismim var ki geldiğinde kupon bırakmayacak inşallah o yarış bu yarış olur. Daha Maiden olmasına rağmen ufak tefek sorunları halledilene kadar bayağı uğraşılan, düzeldiğinide öğrendiğim ki bunuda galobunda herkese gösteren REAL STORY (12) 50 kilo ile beklediğim ters yarışını yaparsa inanın kupon bırakmaz. Ama koşu için çalışınca BAŞOK (4) ve ALY WINS (7) te iyi koşacak isimler olarak karşımıza çıkıyor.   Bu beşli ile geçelim ama tabiki Real Story gelsin diye bekleyelim.

İSTANBUL 1.ALTILIM 
1.Ayak: 6.7.4.3.8
2.Ayak: 2-DUMAN

3.Ayak: 3-KAYIBEYİ
4.Ayak: 5.3.2.9

5.Ayak: 3.1.2.6.8.9
6.Ayak: 6.1.5


BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments