02.08.2019 CUMA İSTANBUL

02.08.2019 CUMA İSTANBUL

MORO KRIS: Celeloğlu ekürisinin safkanı çok iyi koşacak deniyor ama rakipleri yanında çok sivrilmiyor. Bir kaç tayın çalışmaları güzel, Finesse'nin kardeşi VICKY BARON orijinden dikkat çekiyor, Karataş kendi tayları BOLD MOON'a binmiş o önemli ve diğer ekürilerden PROGRESS kupolarda öncelikli olmalı. Geniş oyunlarda EL KIZI ve GINGER SNAP ilavesi olmalı.

TAYYİPHAN: At düzeldi son yarışında kazanırken gayet güzel bir mücadele örneği gösterdi ama bu sefer rakipler güçlü. Agf si yüksek çıkmış geçilirse ilk altılı cazip olabilir. DIRTY GIRL, MAJOR GIRL ve PUZZLE rakipleri.

KALKANDERELİ: İki yarış önce kapanıp kalan ve Ahmet Çelik ile bariyer dibine hapsolup dördüncü kalan bu safkan arkasından Nevzat Avcı ile koştuğu yarışta altıncı olmasına rağmen kazanan safkanla arası çok yakındı. Bugün çok cazip çıkmış ve herkes SEMERKANT ile BEYOND REDEMPTION yazıp geçerken sürprizi yapabilir.

1.Ayak: Son yarışında AKAĞAÇ (8) başta oynamış son anda BİNBİR (5) e kaybetmiştik. Bugün bu ikili rövanşta buluştular ve Özcan ile Karataş bu iki safkanla yine ciddi bir mücadele verecekler. Fakat bu ikilinin METECİK (9) gibi galoplarında çok beğenilen ciddi bir rakibi var. Son metrelerde bu yarış çok zevkli hale gelebilir, 4-5 at bir arada fotoya girebilir, bu üçlü başta ama devamında bir kaç at daha yazmak gerekir. KAZDAĞI (3), AKALP (2), SAHİPBEY (7) önde kabullenecek isimler yarışın gidişatına göre şansları artabilir.

2.Ayak: ALTINCI HİS (2) iki koşudur 2400 ve 2200 de kazanıyor ama bu sefer mesafe 1900 e düştü. Herkes durduğunda gelip hakim olduğu yarışlara bir yenisini ekleyebileceği gibi bu sefer çok ters bir olayda olabilir. CEVHER (4) ve SERDÜMEN (10) in bugün daha ciddi rakip olacak durumda olacaklarını düşünüyorum. Benim gözümde DENİZİM (6), SEMEND (9), ATMACABEYİ (3) de şanslı durumdalar.

3.Ayak: Mustafa Çiçek ile Grup 3 koşuda yer alan PRENSES MONTANA (1) üçüncü kalmış, bariyerden gelip ortaya çıkarken iyi görünmüş ama kendisinden önce yürüyen Karataş'ı atlatamamıştı.  Bu sefer rakipler o günkü gibi Açık yarış atları değil. Bence pek zorlanmadan önde kaçan kim olursa yakın takip edip dışa çıktığında yapacağı kuvvetli ataklar ile koşuyu kazanacaktır.

4.Ayak: Yine Şartlı 1 koşu ve Kurtel ekürisinin safkanı için çok iyi bir tay bilgisi geliyor. FAST HEART (4) kazanır diyenler çok ama gelen bilgiler Ankara'da ki taylar kadar doğru olmayabiliyor. O yüzden tek yazmaktansa çok at yazıp cazip isimlerden birinin kazanmasını beklemek istedim. STORM LIGHT (9), CLOUDS OF VICTORY (2), BEYOND EXPECTATION (6), LAS BRISAS (5) ve PINKY PIE (8) kupona yazdığım isimler.

5.Ayak: Benm çalışmalarımda her şekilde RUN AND WIN (2) başta çıkıyor. 4 Şart ve KV8 yarışlarda Halis Karataş ile ikincilikler alan safkan için son yarışında geçildiği Pendragon gibi sert bir rakip olmamasının avantajını kullanıp kendini birinciliğe atabilir. Yalnız JETTAY (3) ın son yarışlar çok ilgi çekici birde Run And Win'i iki yarış önce geçen SEMİHBEY (4) kooşuda start alacak. Maksimum üç isim yazıp geçeceğim.

6.Ayak: Son yarışında geçildiği rakibinin yanında başta düşündüğüm TOPRAKSU (1) acele etmeden ön gruba yaklaşıp son virajı döndükten sonra yapacağı güzel atakları ile bugün sonuca gidebilir. Danyal Kaya genelde önde giden isimlere daha iyi biniyor ama bu sefer bizim için iyi beklesin sonda gelsin etkili koşsun diyor başa yazıyorum. UÇURAN (4) ve CAMGÖZ (5) ikilisi zaman zaman birbirlerini geçiyorlar, zaman zaman iyi, bazen de tam tersine, kötü koşuyorlar. Ama ikiside ihmal edilecek safkanlar değiller. Bu üçlüye benim takip atım GONCA (2) da eklersem rahat yarış seyrederim diye düşünüyorum.

İSTANBUL 1.ALTILIM

1.Ayak: 3.10.6.4  
2.Ayak: 1.8.9.10    
3.Ayak: 6.3.4     
4.Ayak: 8.5.9.3.2.7            
5.Ayak: 2.4.10.6.9.3    
6.Ayak: 1-PRENSES MONTANA    

 

İSTANBUL 2.ALTILIM

1.Ayak: 8.5.9.3.2.7            
2.Ayak: 2.4.10.6.9.3    
3.Ayak: 1-PRENSES MONTANA    
4.Ayak: 4.9.2.6.5.8           
5.Ayak: 2 / 3.4   
6.Ayak: 1.4.5.2    

BOL ŞANSLAR

Yorumlar  

0 #2 Ufuk 02-08-2019 21:40
Prenses Montana yedi bizi...
0 #1 Levent Koç 02-08-2019 21:34
Hocam bugün şov yaptınız hellal olsun sıze

You have no rights to post comments